hanpari hanpari komentáře u knih

Praporčíkova naděje Praporčíkova naděje David Feintuch

David Feintuch prý toto napsal, protože nemohl najít pořádnou knížku ke čtení. Jedna a pravděpodobně jediná space opera, která za něco stojí. Hlavní hrdina je sebemrskačský náboženský fanatik - to tu ještě nebylo. Rozhodně doporučuji.

19.07.2019 5 z 5

Základy anglické stylistiky Základy anglické stylistiky Robin Macpherson

Aby bylo jasno, kniha je určená všem, kdo mají zájem o pokročilé studium anglického jazyka. Je psaná kompletně anglicky, navíc autorem s bohatou slovní zásobou, takže pokud vás zmatou ony "Základy...", může se stát, že vám kniha bude ležet zbytečně v knihovně.

Nevím, zda nakladatelství chtělo oslovit početnější publikum věčných začátečníků, v každém případě správný překlad titulu by zněl: Angličtina pro spisovatele a překladatele. Jak sami uznáte nic, co by ucenil bojující student.

Pokud ale rozumíte anglicky a na psaném projevu vám záleží, pak neváhejte a investujte do svého vzdělávání. Autor nabízí brilantní dílko, které vás naučí o stylistice a anglickém jazyce víc, než byste se odvážili doufat.

24.06.2019 5 z 5

Krev teče vždycky červená Krev teče vždycky červená Hanina Veselá

Všiml jsem si toho už dřív, ale stále mi to vrtá hlavou, proč na české fantasy a sci-fi scéně excelují autorky ženského pohlaví, zatímco jejich mužské protějšky toho moc nepředvádí. Hanina Veselá jen potvrzuje pravidlo. Její kniha se čte dobře, příjemně ubíhá a osobně mi nijak nevadilo, když jsem zjistil, že jde o n-tou knihu z jejího světa.
Sice mne štve, že se s tím světem neseznámím chronologicky, ale tak či tak se do něj pustím.

09.06.2019 5 z 5

Město Město Stella Gemmell

Nudné čtení.

11.05.2019 1 z 5

Python 3 - Výukový kurz Python 3 - Výukový kurz Mark Summerfield

Starší, ale dobrá.

09.12.2018 5 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

Co dodat? Předchůdce Jurského parku a potvrzení toho, že není nic nového pod sluncem.

10.06.2018 5 z 5

Programátorská cvičebnice Programátorská cvičebnice Radek Pelánek

Dobré, zajímavé a užitečné.

09.06.2018 5 z 5

Algoritmy v jazyku C a C++ Algoritmy v jazyku C a C++ Jiří Prokop

Číst autorův kód je holé utrpení. Názvy proměnných pokud možno jednoslabičné, skoro jako by autor vzal sbírku svých starých programů, napsal k tomu omáčku a udělal knihu.

09.06.2018 2 z 5

Říše strachu Říše strachu Brian Stableford

Co se pamatuji, bylo to originální.

10.05.2018 4 z 5

Zabíječ démonů Zabíječ démonů William King

Nejlepší díl série. Nejlepší Warhammer. Jen nečíst ten odpad, co pak psal N. Long a další.

10.05.2018 5 z 5

Upíři z Hollywoodu Upíři z Hollywoodu Michael Scott

Jak už psali jiní, za první část mírně nadprůměrná, druhá klesá k prapodivnému vyvrcholení se spoustou krve, příšer a otázek: A to jako vážně?
Pár bodů za to, že se autor snaží předstírat víc než základní vzdělání.

Určeno spíš pro milovníky nadpřirozených detektivek a slabších hororů. Číst se dá.

10.05.2018 3 z 5

Stříbrné hřeby Stříbrné hřeby Jack Yeovil (p)

Řekl bych, že Yeovil spolu s Williamem Kingem zůstávají nejlepšími autory ze světa Warhammeru.

20.04.2018 4 z 5

Chci uspět v IT Chci uspět v IT Martin Knotek

Pár dobrých odkazů na knihy, pár polopatě vysvětlených pojmů, vše na úrovni itnetwork.cz. Komu se líbí tam, může ocenit i toto.

17.03.2018 2 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Pomalý rozjezd, na můj vkus zbytečné dějové linie, ale i tak stojí zato. Samozřejmě pochvala za osobitý překlad.

22.01.2018 5 z 5

Jumper Jumper Steven Gould

Příjemné překvapení.

26.12.2017 4 z 5

Dcery měsíce I. – Bohyně noci Dcery měsíce I. – Bohyně noci Lynne Ewing

První půlka nadějná, druhá půlka beznadějná. Raději si přečtěte Jumpera.

26.12.2017 2 z 5

Konec vlka samotáře Konec vlka samotáře Miroslav Žamboch

O něco lepší a o hodně kratší než díl minulý. Co dodat?

22.12.2017 3 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Tři hvězdy. Děsivý překlad. Už jen ten titul!

15.12.2017 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Netradiční urban fantasy. Pokud stejně jako moje maličkost bloudíváte knihovnou a nemůžete si vybrat, pak Kostičas vám může zachránit pár večerů. Jde o dílko solidní, které by v ideálním světě patřilo k průměru, ale protože toto není ideální svět a knihovna je plná titulů, které se hodí leda k podložení stolu, dávám 4 hvězdy.

Mimochodem, pochvala za překlad. Člověk ocení, že se překladatel/překladatelka snaží převést původní anglické novotvary do češtiny. Už jen za tu snahu díky.

A také jsem si vzpomněl, co mi Kostičas připomínal. Sandersonova Mistborna. Ano, ano, to bude ono. Ovšem, kvalita překladů se zde liší. Jen idiot může do češtiny přeložit "Final empire" jako "Finální říše".

15.12.2017 3 z 5

Vládci času Vládci času Lucie Lukačovičová

Pokud máte rádi Japonsko, Clavellova Šoguna a kombinaci historického románu s trochou fantastiky, pak není proč váhat.

14.09.2017 5 z 5