Praporčíkova naděje

Praporčíkova naděje

První díl ságy o Nicholasi Seafortovi Píše se rok 2194 a Nicholas Seafort, osmnáctiletý praporčík námořnictva OSN, nastupuje na kosmickou loď Hibernia ke své první mezinárodní plavbě. Ve tvrdé hierarchické struktuře lodního velení těžce obhajuje autoritu svého postavení služebně nejstaršího praporčíka - o to hůř, že o svých schopnostech a dovednostech pochybuje i on sám. Čeká ho však mnohem těžší zkouška: tragická nehoda a zhoubná nemoc připraví Hibernii o velitelský sbor a vyděšený Nicholas Seafort se musí ujmout řízení celé lodi na sedmnáctiměsíční plavbě ke vzdálené kosmické kolonii. Musí se vyrovnat s nedůvěrou spolupracovníků i posádky, s obavami cestujících i s vlastním strachem. A to ještě netuší, že ho čekají úkoly, které by byly tvrdým oříškem i pro mnohem zkušenějšího kapitána. Spoléhat se přitom nemůže na nikoho, jen na vlastní síly - a ty mu připadají tak zoufale nedostačující ......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32265/praporcikova-nadeje-32265.jpg 4.521

Nicholas Seafort (1.)

Midshipman´s Hope (1994)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Talpress

misko13
23.09.2015

Celkom sa mi to lubilo. Cestovanie vesmirom nadsvetelnou rychlostou, zahada obcas miznucich lodi. Zvlastne nastavene a krestansky ladene sci fi. Dej sa odohrava na malom priestore lode medzihviezdneho letu. A predsa je to zaujimave.

vic11
25.08.2011

Velice povedená military sci-fi, ukazuje nám aplikaci tradic britské královského námořnictva na palubě kosmických lodí.

vesmírné lodě ich-forma

David Feintuch