Hanjimka Hanjimka komentáře u knih

99 sladkých teček Marie Baťové 99 sladkých teček Marie Baťové Gabriela Culík Končitíková

Krásné zpracování starých receptů 1 dámy Zlína. Ano jsem Zlínská patriotka a proto dávám tuto knihu i do Výzvy. Paní Baťová byla osobností nejen ve své rodině, ale i ve městě. Její recepty jsou inspirující a několik jsem si jich opsala a vyzkoušela. Kniha je doplněna fotografiemi i pár zajímavostmi ze života v rodině Baťů.

20.02.2021 5 z 5

Skalpel, prosím Skalpel, prosím Valja Stýblová

Vrátila jsem se k ní po mnoha letech, a stejně jako tehdy i nyní mě oslovila. Díky výzvě si takhle občas připomínám knihy z dob minulých a zjišťuji že některé neztratily nic ze své čtivosti.

19.02.2021 4 z 5

Tajemství hradní věže Tajemství hradní věže Kathleen Kirkwood

Cestování časem, Skotsko, trochu romantiky, napětí. Slušně namíchaná dávka četby pro dlouhé zimní večery.

03.02.2021 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Tuhle knihu mám moc ráda a ráda se k ní občas vracím. A proto letošní výzva je pouze záminka vrátit se do staré Anglie a prožít s Janou její setkání s Rochesterem.. A mimochodem za nejlepší filmové zpracování považuji to z roku 1983 s Timothy Daltonem.

03.02.2021

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Přečteno ušima - audiokniha. Detektivka téměř bez krve, napětí od začátku do konce. Pro mě trochu překvapivé rozluštění, doufala jsem v jiný konec. Ale dílo se mi líbí a přidám autora k oblíbeným.

02.02.2021 4 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

Nějak nemám slova jak chválit za perfektně napsaný postapo příběh. Určitě doporučuji a musím si najít další knihy téhle autorky.

26.01.2021 5 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Trochu děsivá pohádka, nebo jemný horor? Pamatuji si z dětství film a že jsem se ho bála. Čteno ušima - audiokniha a za mě dost dobrý příběh.

22.01.2021 4 z 5

Dívka v přestrojení Dívka v přestrojení Greer Macallister

Trochu slabší než jsem čekala, ale i tak odpočinkové čtení.

16.01.2021 3 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Krásný příběh který má něco z detektivky, něco z historie. Četla jsem ušima a hlas Jiřího Dvořáka tuto knihu krásně podtrhl.

14.01.2021 4 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Film jsem neviděla a už rozhodně nespadám do cílové kategorie knihy, ale nějak se ke mě dostala. A teď mě mrzí že jsem se k ní nedostala jako dítě. Tak trochu hororový příběh, ale s nápadem, dobrodružstvím i dobrým koncem.

09.01.2021 4 z 5

Věk zázraků Věk zázraků Karen Thompson Walker

Je to spíš román než post apo, ale i tak jsem byla vtažena do děje. Jen jsem čekala nějaké ukončení, proč a jak....

07.01.2021 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Příběh postavený na dvou silných bytostech, plný napětí, ale i humoru. Doporučila kamarádka a jsem moc spokojená.

31.12.2020 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Přečteno ušima jako audiokniha. Rok života kluka přesazeného z města na vesnici. Líbilo se mi ztvárnění 3 herci. Příběh je vlastně viděn a komentován Vikoušem, jeho matkou herečkou Hanou a babičkou Evou.

20.12.2020 4 z 5

Město mečů Město mečů Robert Jackson Bennett

Začátek byl na mně trochu dlouhý a zdlouhavý. Začátkem myslím tak třetinu knihy. Ale za to konec se mi líbil. mělo to nápad i spád. Jen nějak zatím nevím jestli půjdu do třetího dílu.

19.12.2020 3 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Odpočinkový příběh české ženy v Bretani a její peripetie s jazyky, opravou domu, atd. Klidná knížka u mě čtená ušima.

30.11.2020 3 z 5

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Zajímavý příběh s souběhu fantasy a detektivky. Chystám se na druhý díl

30.11.2020 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Poslechnuto jako audio kniha, a jsem nadšená. A nepropadejte panice :-D

20.11.2020 5 z 5

Temný karneval Temný karneval Ray Bradbury (p)

25 povídek, temných, tajemných, hororových.

15.11.2020 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Pěkné zakončení série, napínavé, veselé i smutné.

11.11.2020 5 z 5

Ač jsem spíš kočkomil, takhle knížka se určitě bude líbit všem milovníkům jakýchkoliv zvířat. Krásně popsaný život jednoho mentálně nevyrovnaného psího blázna. A jeho rodiny. Smích i pláč, všechno v jedné knize.

03.11.2020 5 z 5