hanaseidl hanaseidl komentáře u knih

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Knížka mě velmi zaujala. Byla hodně akční, promyšlená a plná zvratů. Byla jsem po dlouhé době nadšená.

24.07.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Pokud čekáte oduševnělou knihu, tak toho se nedočkáte. Jeto jasná Jane Austenová. Což teda vůbec neznamená, že je knížka špatná. To vůbec ne. Je to milé. Vtipné. Lehké. Přečetla jsem za jeden den na jeden zátah. Mi se to teda moc líbilo.

24.07.2020 4 z 5

Nářek Nářek Maggie Stiefvater

Tak tohle prostě ne. Já přečtu každou blbost, ale tohle bylo i na mě moc. Celkou knihu se v podstatě nic neděje, vše až posledních 40 stran. Knížka má potenciál. Ne že ne. Ale nikdo ho nevyužije. Hlavní hrdinka je absolutní husa. Jako holky v hororech co vlezkou do dveři "masový vrah zde". Deirdre zvítětí vlastně tím, že kolem letí moucha (dělám si legraci, nechci psát spoiler. Ale prostě neudělá nic, nepřijde na nic, neprojeví žádnou svoji schpnost.. a bum, je vítěz). Knížka je plná různých náznaků, kdy čtenář čeká, až se všechno odhalí a bude to bomba, ale bohužel to se nestane.

19.04.2020 1 z 5

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

Já prostě nevím. Dělení světa na ošklivé a krásné mi přijde padlé na hlavu. Celkově základ knížky mi přijde pitomý. Hlavní hrdinka je hloupá husa. Přesto jsem prostě tuhle knížku nepřestala číst. Fakt to nechápu. I když musím uznat, že první díl mi přišel nejpitomnější, pak ty dva další už byly více zajímavé, ale prostě rozdělit lidy na hezké a ošlivé... to je prostě hloupost.

14.04.2020 4 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Hraničářův učeň je moje srdeční záležitost. Miluju ho od prvního dílu a ráda se k němu vracím. Bohužel z tohoto dílu jsem trochu zklamaná. Nemohu mu upřít tradiční atmosféru pošťuchujících se hraničářů, to ne. Ale děj byl teda v mínusu. Hloupý nepřítel byl rychle poražen, nikdo nebyl ani zvlášť v ohrožení. Žádné geniální plány nebyly vymyšleny, jak bývalo zvykem. Už od začátku bylo jasné jak to dopadne. Ale i tak jsem knížku přečetla na jeden zátah a vůbec se nenudila. To zase ne. Ale další mínus... kníha je rozdělena do dvou částí. V půlce je to utnuté a pokračuje dalším dílem.

04.04.2020 4 z 5

Mág – Mistr Mág – Mistr Raymond E. Feist

Knížka se mi líbila o moc více než první díl. Opravdu zajímavé zápletky i rozuzlení. Fandila jsem Pugovi i Tomasovi do poslední stránky.

01.04.2020 5 z 5

Mág – Učedník Mág – Učedník Raymond E. Feist

Kniha se mi moc líbila. Zajímavý námět a téma. Jen jsem se v ní docela ztrácela a neškodila by ani mapa, protože je tam plno názvů měst a zemí. Dost mě mrzelo, že učedník, ač má v začátku snahu se učit kouzla, tak se k tomu nakonec vůbec nedostane a je vlastně jen obyčejným klukem. Snad tohle téma bude rozvedeno v dalším díle. Uvidíme.

28.03.2020 3 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Ze začátku jsem byla trochu zmatená. Ale pěkně se to rozjelo. Za mě určitě přečíst.

24.03.2020 4 z 5

Rudý úsvit Rudý úsvit Pierce Brown

Moc se mi knížka líbíla. O to více mě štve, že další díly nejsou, alespoň v češtině. Takže konečná. Jinak knížka mě zaujala hnedka od začátku. Nejprve spíše Adult než young. Ale následně více young. Ale v pohodě. Zajímavé téma, napínavě napsané... za mě paráda.

24.03.2020 5 z 5

Zrozena z popela Zrozena z popela Petra Stehlíková

Kniha mne nejprve velmi zaujala. Opravdu jsem si říkala, že je to jedna z mála young adult knížek, kdy nemám chuť hlavní hrdinku vzít něčím pohlavě. Bohužel se to zlomilo ke konci knihy, tam došlo na tuctový závěr, který mě velmi zklamal. Druhý díl je bohužel ve stejném nudném duchu.

26.02.2020 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Úžasná knížka. Napínavé téma. Po dlouhé době knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem, a ze které jsem opravdu nadšená.

20.02.2020 5 z 5

Temná horečka Temná horečka Karen Marie Moning

Tahle knížka mě moc nezaujala. V podstatě celou dobu čtení jsem vztekala, jak je hlavní hrdinka pitomá nána. Navíc v knížce se celou dobu nic až tak nedělo. Jen dvaadvacetiletá holka fnukala a vylívala si srdce jako šestnáctka. Přecejen jiné knížky s tímto tématem typu "Praštěný" jsou prodchnuté keltskou historií a legendami. A autorka se vůbec neobtěžovala tyto prvky zapracovat do knihy zapracovat. Ale když jsem se dohrabala ke zdárnému konci, tak posledních 20 stran mě donutí si přečít další díl, protože jsme se konečně dostali k něčemu zajímavému.

07.02.2020 3 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Podle mého názoru úplně zbytečná knížka. První si mi líbíla, ale když jsem zjistila, že čtu tu samou knihu podruhé, tak už mě to tak nepotěšilo. Jedná se totiž o první knihu psanou z pohledu Holtera. Vzhledem k tomu, že nepřinese žádné nové skutečnosti ani odhalení, takže za mě úplně zbytečné.

15.09.2019 1 z 5