Hakl54 Hakl54 komentáře u knih

Povídky, které pomáhají Povídky, které pomáhají Michal Viewegh

Pěkné počtení, povídka o dubu hodně dobrá.

02.06.2023 4 z 5

Tereza Tereza Magda Váňová

Ze začátku běžný rodinný život se všemi radostmi i starostmi. Bohatý princ byla taková hezká tečka nakonec, možná trochu moc přeslazená, ale vlastně proč ne ?

23.05.2023 5 z 5

Rodinné povídky Rodinné povídky * antologie

Jak to již u povídek bývá, některé mě pobavily, jiné mě zaujaly a některé nic moc.

16.05.2023 4 z 5

Náš milý synek Náš milý synek Silvia Antalíková

Kniha tak nějak o ničem. Spisovatelka vždy něco nakousla a již utíkala k další epizodě.

23.04.2023 2 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Po několika letech konečně kniha ulovena v místní knihovně. Nezklamala. Napínavé, děsivé, tajemné a smutné.

23.04.2023 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Nejhorší na tom co se ve věznicích dělo je, že se to opravdu stalo a nebylo to nikdy vyšetřeno a potrestáno.

23.04.2023 5 z 5

Sestra a sestřička Sestra a sestřička Magda Váňová

Román se celkem dobře čte, ale konec se autorce moc nevydařil. Po reálném příběhu ze života jedné rodiny náhle spadla do červené knihovny. To nemusím.

23.04.2023 4 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Malá knížečka plná osudů. Moc pěkné čtení.

31.03.2023 5 z 5

Měj mě rád/a Měj mě rád/a Markéta Hejkalová

Ze začátku dobré, ale jak přibývaly roky a postavy, zcela jsem se v tom ztratila a již jsem to četla jako krátké epizody různých postav. Škoda, stačilo se věnovat osudům jedné nebo dvěma rodinám.

29.03.2023 2 z 5

Slečny Slečny Anne-Gaëlle Huon

Přiblížení života "vlaštovek", přestože to neměly vůbec lehké, román plyne příjemně a na první pohled bezstarostně. I těžká období jsou přijata s určitou lehkostí. Na internetu jsem si našla další informace o espadrilkách.

19.03.2023 5 z 5

Zlodějka mýho táty Zlodějka mýho táty Petra Hůlová

Téma výborné, ale nějak divně uchopené. Bez děje, rozvláčné, jak deníček malého kluka. Byla by z toho dobrá povídka. Nedočteno.

10.03.2023 2 z 5

Volání Kalahari Volání Kalahari Patricia Mennen

Slibný název, celkem dobrý začátek, ale postupně naivní, nepravděpodobné a laciné jak chudák holka ke štěstí přišla.

10.03.2023 2 z 5

Než se rozdělíme Než se rozdělíme Iva Tajovská

Z trilogie se mi zdála nejslabší, ale přesto výborná kniha o mezilidských vztazích a osudech obyčejných lidí.

04.03.2023 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Psychologické napínavé drama. Jak se dalo tušit, bez jasného konce.

24.02.2023 5 z 5

Pozlátko Pozlátko Táňa Keleová-Vasilková

Pohádka o zlé, líné a zhýčkané kuřačce Emě, hodné, krásné a pracovité Elišce, o Karlovi, který je slaboch, ale nakonec prozře. Romány paní Vasilkové se začínají přibližovat červené knihovně, ale jako oddychovka, od které toho moc nečekáte ujdou.

24.02.2023 3 z 5

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

Moc smutné čtení, ale příliš rozvláčné a opakující se pasáže.
Někdy méně znamená více.

20.02.2023 3 z 5

Hořící nebe Hořící nebe Iva Tajovská

Slabší než první díl, ale stále zajímavé a dobře napsané.

17.02.2023 5 z 5

Odpusť, že jsem se vrátil Odpusť, že jsem se vrátil Iva Tajovská

Kniha se mi moc líbila. O této době se málo píše a přitom v každém městečku a vesnici jsou památníky obětem první sv. války. Mluví se o legiích v Rusku, ale na ty z Itálie jako by se zapomnělo.

17.02.2023 5 z 5

I velké holky pláčou I velké holky pláčou Monika Knápková

Překvapilo mě vysoké hodnocení, pro mě průměrná kniha, kterou rychle přečtete a za pár dnů o ní ani nevíte.

07.02.2023 3 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Kniha na mě působila tak silně a smutně, že jsem ji musela číst po částech a "odpočinout si " od ní. Profesionálně a zajímavě napsané.

05.02.2023 5 z 5