HaJC1978 HaJC1978 komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Nejprve jsem viděla film. Mám ho moc ráda. Přivedl mě ke knížce a i ta mě velmi potěšila. Líbí se mi krásný jazyk, laskavý humor i naprosto bláznivé nápady, kterými se to v ní jen hemží. Je to velmi milé čtení a příjemné odreagování.

18.01.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Nevytrhla jsem nic. Kniha/sešit zůstala celá a jako jedinou vadu bych jí vytkla její útlost. Takového milého a pozitivního čtiva není nikdy dost a každá taková knížka je vždycky moc útlá a člověk je na konci vždycky moc brzy. Doufám, že promořování brzy skončí, autor se vymaní z koloběhu desinfekce, rukavice, pytlíky na rohlíky a znovu co nejdříve, pln dalších myšlenek, usedne za volant. Pokračování by velmi potěšilo.

08.04.2021 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Za mě rozhodně napínavé, dobře zpracované, chytlavé a čtivé. Jinak bych těžko dala celou knížku na jeden zátah. Mnoho postav nabízí mnoho možností a podbízí větší počet teorií o pohnutkách i pachateli. Vše se postupně splétá až ke zdárnému konci.

11.09.2021 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Viděla jsem s Bárou Hrzánovou, přečetla jedním dechem. Nevím, zda se ke knížce vrátím, ale teď byla přesně to, co jsem potřebovala

03.01.2021 5 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Věku hlavního hrdiny jsem už dost odrostlá, ale snad o to víc mě bavil jeho náhled na svět a komentáře jinak dost svízelných situací. Knížka mě bavila i pobavila. Zmíníme-li zmíněné paradoxy, pak musím přiznat, že vážné téma možnosti nastolení konce světa nebylo ještě nikdy tak zábavné

19.06.2022 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Originál je vždy jen jeden, nicméně pokračování se celkem dobře daří zachovat charakter postav i druh humoru. Knížka je čtivá, člověk se pobaví i zasměje.

22.01.2021 4 z 5

Taková normální rodinka Taková normální rodinka Fan Vavřincová (p)

Příjemné, oddechové, milé, originální a humorné. Já bych se z takové rodinky asi brzy zbláznila, ale čte se to moc, moc dobře.

14.06.2021 4 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Lehké, milé a příjemné čtení, díky kterému se mi podařilo nejen se odreagovat od dnešní ne úplně příznivé situace, ale také se pobavit a zasmát.

29.01.2021 4 z 5

Loď mrtvých Loď mrtvých Rick Riordan

Za mě výborné zakončení výborné trilogie. Budu se nejspíš opakovat, ale bylo to čtivé, vtipné a zábavné, přitom napínavé a leckdy nečekané a překvapivé. Navíc oceňuji jak autor zcela nenásilně zapracovává informace o severských božstvech. Wikipedii k tomu netřeba.

07.08.2022 5 z 5

Sherlock Holmes a Rudá věž Sherlock Holmes a Rudá věž Mark A Latham

Za mě velmi zajímavý nápad, celé dobře zpracované, čtivé i napínavé, od začátku až do konce, který byl jak jinak než překvapivý. Autor má rozhodně velmi dobré nejen znalosti, ale i schopnost dokonalého popisu místa i osob a vykreslení atmosféry. Přečteno za jeden den s pocitem, že i já byla jedním z pozvaných hostů.

22.05.2022 4 z 5

Jak blbá, tak široká Jak blbá, tak široká Halina Pawlowská

Ideální knížka na chvíle před spaním. Z hlavy vypudí starosti, problémy a vážné nahradí nevážným, odlehčí humorem, radostí a veselostí. Jo a když člověk do rána zapomene o čem že to bylo? Nevadí, svět se nezboří a alespoň si to večer může v klidu přečíst znovu.

13.02.2022 4 z 5

Nejhezčí mezi krávami Nejhezčí mezi krávami Zuzana Hubeňáková

Titulka super, hlavně podtitul: "ODPOVĚDI NA OTÁZKU, JAK TĚŽKÉ JE MÍT LEHKÝ ŽIVOT!" Děkuji autorce za zpola plný pohled na život a těším se, že jí nejen vydrží, ale zároveň zbude dost sil k dokumentování. Knížku posílám do světa na okružní jízdu, protože je letos bohužel kolem mě dost těch, co potřebují svou sklenku optimismu dolít. I kdyby jen do půlky.

15.08.2021 5 z 5

Kočky nájem neplatí Kočky nájem neplatí František PON.

Další knížka která mě příjemně pobavila, ale také naplnila pocitem, že se našim čtyřem kočkám nevěnuji dostatečně. Všechny mi při čtení průběžně asistovaly a v pocitu viny mě usvědčovaly. Budu to muset napravit, jdu nakrájet nějaké to masíčko.

16.04.2021 4 z 5

Šťastná za všech okolností Šťastná za všech okolností Ivanka Devátá

Styl psaní této autorky je mi velmi blízký, milý a příjemný. Četlo se mi to tedy jako vždy velmi dobře a bohužel i velmi rychle. Některé knížky by mohly být tenčí, jiné mnohem obsáhlejší. Tohle je, alespoň za mě, druhý případ. Jako u většiny lidí i u Ivanky Deváté platí ono známé Werichovské "život je jen náhoda, jednou si dole, jednou nahoře..." Přeji jí, ať je ještě mnoho let nahoře a těším se na její další díla.

15.12.2022 4 z 5

Thorovo kladivo Thorovo kladivo Rick Riordan

Velmi příjemně čtivé, zábavné, zajímavé i napínavé. A co víc, člověk se i něco dozví.

02.07.2022 5 z 5

Sherlock Holmes a myslící stroj Sherlock Holmes a myslící stroj James Lovegrove

Sherlock Holmes jiný, originál je originál, ale za mě spokojenost. Styl odpovídá, je to čtivé i napínavé. Závěr svým způsobem očekávaný, ale přesto překvapivý.

08.05.2022 4 z 5

Sherlock Holmes a  Krvavá zrada Sherlock Holmes a Krvavá zrada Mark A Latham

Ze začátku jsem se nemohla úplně začíst, pak pro změnu odtrhnout. Čtivé, napínavé, závěr překvapivý.

17.04.2022 4 z 5

Hroši nepláčou Hroši nepláčou Halina Pawlowská

Přečteno za jedno takové dopoledne, kdy se člověku nic nehce. Přesně pro takové dopoledne je knížka naprosto ideální, protože po přečtení máte pocit, že na to máte nárok, jako na všechny obyčejné nešvary obyčejných lidí. A taky že se můžou stát mnohem horší věci, ale i ty se dají přežít. A vy že jste pochopili výraz tragikomická groteska.

20.02.2022 3 z 5

Banánové rybičky Banánové rybičky Halina Pawlowská

Po přečtení, posílena humorem autorce vlastním, můžu vyrazit vstříc všemu a věřit že přežiju.

19.02.2022 3 z 5

Kočky mluví ze spaní Kočky mluví ze spaní František PON.

Sami máme s manželem čtyři kočky a jednoho kočičího anděla a tak jsem nás v tom nejednou poznala. Čtení je klidné, pohodové, člověk se sice smíchy neumlátí, ale rozhodně se pobaví a příjemně si odpočine.

30.03.2021 4 z 5