Hade Hade komentáře u knih

Válka obchodníků Válka obchodníků Charles Stross

Tak tohle už ne! Přeskakoval jsem nudné 20ti stránkové kecy a o nic jsem nepřišel. Nejnudnější díl.

10.01.2024 1 z 5

Zloděj vody Zloděj vody Maria Verbena Volpi

Četlo se velice špatně, vůbec to není můj styl. Knihu jsem opustil po sto stranách a nedočetl.

05.05.2023 1 z 5

Klášterní madrigal Klášterní madrigal Vlastimil Vondruška

Tak trochu jiný Vondruška, ale vynikající satira, která by se klidně mohla odehrávat i v současnosti. Prostě blbců není nikdy dost.

22.03.2023 4 z 5

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

Snad nejlepší historická sága, kterou jsem četl.

25.09.2022 5 z 5

První přichází tma První přichází tma Richard Scott Bakker

Nepochopeno ani prvních 50 stránek, pořád o ničem.

22.08.2022 odpad!

Stíny v létě Stíny v létě Daniel Abraham

Nuda, nedočteno.

26.06.2022 1 z 5

Yorrân I: Poutník Yorrân I: Poutník Jan Dobšenský

UFFF. Konečně jsem se prokousal na konec Poutníka.
Zpočátku jsem zajásal, příběhy obchodníků miluji.
Bohužel, hned poté se kniha zvrtla v nějaká proroctví, nesnesitelně nezáživná a dlouhá.
Kdyby obě knihy měly náboj obléhání a bitvy u Dar Uru Awrakh (to nezapamatovatelné jméno jsem musel opsat z knihy), dal bych klidně za 5*. Ale ta strašná nuda vedlejších linek děje, ta nesmyslná přehršel nevyslovitelných a nezapamatovatelných jmen a názvů......
Při té nudě setkávání různých zbytečných postav jsem zjistil, že klidně můžu přeskočit 20 stránek a přečíst si konec kapitoly a jsem stále v obraze.
Strašně mi chybí mapy. Ty, které nabízí www.yorran.cz jsou nanic, nejde se v nich orientovat.
Nechápu proč český spisovatel volí jména a názvy která nejdou ani vyslovit, natož zapamatovat.
Znovu podotýkám, nebýt bitvy u Dar Uru Awrakh, bylo by to za max 1*
Doufám, že všichni rodinní příslušníci a přátelé pana Dobšanského se již svými 5* hodnoceními už vyjádřili a případní další čtenáři budou v hodnocení objektivní.

25.06.2022 2 z 5

Yorrân I: Poutník 2. část Yorrân I: Poutník 2. část Jan Dobšenský

UFFF. Konečně jsem se prokousal na konec Poutníka.
Zpočátku jsem zajásal, příběhy obchodníků miluji.
Znovu podotýkám, nebýt bitvy u Dar Uru Awrakh, bylo by to za max 1*

25.06.2022 2 z 5

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

Opravdu nelíbilo. V knize jsem nenašel jedinou postavu, které bych mohl fandit včetně vypravěče. Druhý díl už nebudu. Ty legendy, které tvoří snad půlku knihy jsou k pláči.

21.06.2022 1 z 5

Zloději ostatků Zloději ostatků Vlastimil Vondruška

Musím se přiznat (spoiler), že smrt Johanky mě zasáhla tak, že jsem stěží knihu dočetl. Podle mě byla anabáze s Aišou už zbytečná.

21.06.2022 4 z 5

Agent bez minulosti Agent bez minulosti Robert Ludlum

Kdyby kniha byla o polovinu tenčí, byla by to možná paráda. Je to strašně roztahané, únavné hovory o ničem. Film byl mnohem lepší.

02.06.2022 2 z 5

Aréna jedna - Otrokáři Aréna jedna - Otrokáři Morgan Rice

Superman si hodil mašli, když nesahá 17 ti leté holce ani po malíček na noze.

29.05.2022 1 z 5

Tak jsem konečně dočetl poslední díl. Je tam tolik postav jako v nejznámější Cimrmanově opeře, ale výborné. Navíc jsem si potvrdil fakt, že celé dějiny nás řídí ženy a holky. Můžete o tom polemizovat, můžete nesouhlasit, ale to je asi všechno co s tím můžete dělat.

07.05.2022 5 z 5

Na zemské stezce Na zemské stezce Martin Nesměrák

První setkání s autorem a více už ne. Připadalo mi to jako špatná pohádka

07.04.2022 2 z 5

Zprvu mne zarazilo celkem nízké hodnocení knihy. poté jsem si pozorně přečetl všechny komentáře. Pravda prostě havloidům, pomateným pravdoláskařům, multikulti a sluníčkářům nemůže vonět. A jenom tak mezi námi, já osobně islám nenávidím, stejně jako nacizmus a komunizmus. Je to všechno jedna fašistická pakáž a je úplně fuk čím se zaštiťují.

09.01.2022 5 z 5

Olympia Olympia Volker Kutscher

Ale jestli opravdu už nebude pokračování, smažu hodnocení a za ten epilog dám ODPAD :-)

05.01.2022 5 z 5

Dva roky v hajzlu Dva roky v hajzlu Lubomír Větříšek

Absolvoval jsem vojnu od 80 do 82 na jaře, čili jsem šel do civilu o rok a púl, než nastoupil pan Větříšek. První dny přijímače byly shodné, možná jsem měl výhodu, že jsem nastoupil V Hranicích v PŠ. Asi 80 zobanů proti 8 suprákům, mazákům, púlročákúm. Rozcvičky tvrdé, jak popisuje autor, výcvik neméně tvrdý s blijancemi do plynových masek, ale po rajónech v 10:00 večerka a nikdo se nemohl pohnout ze světnice. Šikana, pokud neprobíhala na cvičišti pod dohledem lampasáků žádná. U jídla občas zaveleli mazáci odchod, ale až když jsme měli z větší části snězeno.
Ob čas jsme byli na PVS informováni o boji s šikanou v ČSLA a tvrdými tresty.
Po půlroce služby jsem byl převelen k bojovákům do Jínců. Přišli mladí zobani, ale kromě rajónů jsme je nešikanovali. A to podotýkám, že jednotku tvořilo více než 50 % Slováků a Maďarů, kteří byli vcelku odporní. Až v době když jsem byl suprák, jeden ožralý východňár si nechal v noci nastoupit všechny mladé a nutil je lízat nohy postelí. Vzápětí jsme ho všichni starší poslali do prdele, že chceme spát a on se uklidnil.
Největší případ šikany v našem útvaru se odehrál na sklonku 1981, kdy čtyři mazáci naprosto lenivému vojínovi, ovšem členu KSČ vylili na podlahu kýbl s tím, že ji má znovu umýt. Onen soudruh se druhý den dostavil k veliteli útvaru, praštil stranickou legitimací o zem s tím, že nebude ve straně, která dovoluje šikanu. Výsledek byl 4 vojáci ve vězení na 14 dní a přesun ubohého komunisty k vojenskému uměleckému souboru. Protože trochu vrzal na housle.
Popisování šikany ze strany autora považuji za paskvil, protože takové zacházení by nepřežilo 90% jednotky. Lékařské studie dokazují, že nedostatek stravy, zamezení spánku a fyzická destrukce vedou k úmrtí. To by si ani v ČSLA nikdo nelajznul.
Scéna s vyhozením z okna se odehrála v roce 1981 a šlo o vyhození z 2. (ne pátého) patra se slovy "Holube leť". Nešťastník pád se zraněními přežil. Autor se opět plete i když připouším, že šlo o brutální čin. Řešil se i u nás na útvaru a pokud vím, všichni aktéři dostali Sabinov a jeden z nich se dokonce oběsil.
A nejvíc mě rozesmála histoka s ponožkami, nošenými 14 dní. Já jsem nafasoval asi 5 párú ponožek, neříkám, že všechny se daly vyprat ihned, ale 14 dní......to by mi asi nohy splesnivněly. Autor neměl žádné na převlek? A teď si představte ty mazáky, kteří spokojeně leží a do ložnice napochoduje skupina zobanů a vyzuje si boty se čtrnáctidenními fuseklemi.. Já osobně bych je dokopal do umývárny!
Prostě nesmysly.
Jenom bych chtěl dodat, že jsem taky nosil dlouhé vlasy před vojnou i po, jezdil na vokalízu, ale hlavně na portu, ale nemám ve zvyku lhát.

09.12.2021 1 z 5

Temné bratrstvo Temné bratrstvo Luke Scull

Přečetl jsem asi do poloviny, dál už to nešlo. Strašné množství postav, ve kterých jsem se ztrácel, velmi chabý děj, kniha celkem hodně rozvláčná a rozhovory mi připadaly moc nucené. Navíc mi velmi vadilo to, že se děj odehrává na spoustě míst, které přiložená mapa vůbec nezobrazuje.

31.10.2021 1 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Bavilo mě to, jen mě mrzí spousta historických chyb. Například tank Tiger nemohl v létě 1941 dobývat Litvu, tehdy nebyl hotový ani prototyp. A je tam toho opravdu hodně.

29.09.2021 4 z 5

Černý potok Černý potok Leopold Buczkowski

Knihu nehodnotím, odložil jsem ji po dvou stránkách kdy jsem vůbec nepochopil o čem byla řeč. Možná je to vzhledem k hodnocení ostatních dobré, ale nic pro mne. Spisovatelův styl mi vůbec nesedí.

31.07.2021