habakkuk habakkuk komentáře u knih

Dítě boží Dítě boží Cormac McCarthy

Po přečtení první knihy od McCarthyho (Cesta), jsem se těšil na druhou. Ale musí říct, že mě lehce zklamala.
Děj mě nijak nezaujal a než se vůbec něco začalo dít, tak byl konec. doufejme, že další knihy budou jen a jen lepší...

07.07.2012 3 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Perfektní čtení, skvělě napsané. Jen mi chybělo víc zápletek. Doporučuju všem...

10.05.2012 5 z 5

Každý umírá sám - Mrazivým severem za svobodou Každý umírá sám - Mrazivým severem za svobodou David Armine Howarth

Knihu řadím na úroveň Dlouhé cesty nebo Mělkých sibiřských hrobů. Jde o výbornou knihu s napínavým dějem a je až
neuvěřitelné čím vším si hlavní hrdina musel projít. Všem doporučuju.

28.02.2012 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Všechnö tu už bylo řečeno. Kniha je čtivá s překvapivým závěrem. Určitě doporučuji si přečíst, knihu přečtete za dvě odpoledne.

14.02.2012 4 z 5

Já, Bahia, zázračně zachráněná Já, Bahia, zázračně zachráněná Bahia Bakari

Tohle nikdy nepochopím, jak může někdo něco takovýho přežít. kniha není bůhví co, ale určitě stojí za přečtení. Za dva dny to máte přelouskáno.

08.02.2012 3 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Bobligu a Nácku, jestli to budete číst, mám pro vás vzkaz: UPÁLIT!!!

06.02.2012 4 z 5

Štvanec Štvanec David Fletcher

Kniha, určitě stojí za přečtení. Už jen kvůli napínavému konci.

19.01.2012 4 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Neuvěřitelné, jak může jeden člověk zfanatizovat milióny lidí aby plnili jeho nesmyslné úkony.
Kdo si nepřečte neuvěří...

06.12.2011 4 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Naprosto souhlasím s komentářem -Lenicka-, taky jsem čekal trochu víc. Četl jsem hodně knih s touto tématikou a o hodně lepších, ale od čtenářů nedoceněných.

12.09.2011 2 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Přidávám se ke spokojeným čtenářům. Kniha je opravdu dobře napsaná a mohu jen doporučit.

25.07.2011 5 z 5

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

Přesně ten tip knihy co já "můžu". Dívím se, že tu není ještě ani jeden komentář. Myslím si, že to je jedna z nej knih co jsem zatím četl na tuhle tématiku.

25.07.2011 5 z 5

18 vteřin 18 vteřin George Shuman

Nic horšího jsem za poslední dobu nečetl. Pokud můžu doporučit, tak bych ji vůbec nedoporučoval...

16.06.2011 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nevím co na tý knize všichni vidíte. Já měl co dělat abych vydržel do 100 stránky, a to jen proto jak se tady kniha vychvalovala. Bohužel to už nešlo vydržet a kniha putovala zpět do knihovny, aniž bych ji dočetl. Škoda čekal jsem víc.
Ale neříkám, že je to špatná kniha, jen to není můj šálek kávy.
Toť můj názor.

13.05.2011 2 z 5

Mělké sibiřské hroby Mělké sibiřské hroby Michael Krupa

perfektní, strhující, nezapomenutelné...všechny palce nahoru

16.04.2011 5 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Sławomir Rawicz

Je to jedna z knih, která se přečte jedním dechem. Neskutečný příběh o lidské vůli a touze po svobodě.

15.04.2011 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Moje první kniha co jsem četl a na dlouhou dobu jedna z nejlepších. Velmi působivý děj, přečetl jsem ji 3 krát.

Kam až mě nohy donesou Kam až mě nohy donesou Josef Martin Bauer

souhlasím s předchozím komentářem. Kniha je pro mě v TOP 5, co jsem zatím četl. Výborně napsaná, zajímavá od začátku až do konce.

Přežila jsem Přežila jsem Immaculée Ilibagiza

Velmi působivá kniha o genocidě. Běhal mi až mráz po zádech, z toho co je člověk schopen udělat druhým, jen proto, že je z jiného klanu.

Clařina válka Clařina válka Clara Kramer

Kniha je velmi napínavá. Je to až neuvěřitelné co člověk dokáže vydržet aby si zachránil život. Mohu jen doporučit.

Naděje mi pomohla přežít Naděje mi pomohla přežít Ruth Elias

Kniha mě velmi zasáhla. Poutavé čtení, jedna z nejlepších knih, s tématikou holocaust.