GYROTOURBILLON GYROTOURBILLON komentáře u knih

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Budu souhlasit s cucik14. Ale, dům v Chorvatsku i prostředí nebylo špatně vykresleno.

20.02.2024 4 z 5

Poslední bratr Poslední bratr Nathacha Appanah

Hezká , smutná kniha. Ano, neznámá součást našich dějin...
Pouto kamarádství, které hlavnímu hrdinovi částečně nahrazuje zemřelé bratry a i jeho bolestivá ztráta. Umím si představit tu bolest, obzvlášť se soužitím s takovým otcem, kdy domácí násilí, je na denním pořádku. O to větší hodnotu to kamarádství mělo. Musí být opravdu těžkě, poté pokračovat dál v životě, říká se, že dobré kamarádství je kolikrát víc, než láska. Věřím, že i v závěru života, vzpomínky tohoto typu moc bolí.
Na Mauricius jsem se chtěl kdysi podívat a pokud ten hřbitov opravdu existuje, udělal bych to samé, co čtenářka Deni421.

18.02.2024 5 z 5

Druhá žena Druhá žena Michael Robotham

Super kniha.

14.02.2024 5 z 5

Zpověď trosečníka Zpověď trosečníka Gabriel García Márquez

Budu souhlasit s Arev122 . A dalšími 4*

12.02.2024 4 z 5

Portrétoval anglickou královnu: Franta Bělský, česko-britský příběh 20. století Portrétoval anglickou královnu: Franta Bělský, česko-britský příběh 20. století Bohumil Vostal

Obsáhlá, vinikajíci biografie Franty Bělského, doplněna fotografiemi z jeho pracovního i soukromého života.

10.02.2024 5 z 5

Když přišlo zlo Když přišlo zlo Ivar Leon Menger

Ale jo, kniha splnila mé očekávání, pravejch krváků mám před sebou dost a dost, čili něco lehčího neuškodí.
Na další knihu si rád počkám.

07.02.2024 5 z 5

Pilotova dcera Pilotova dcera Audrey J. Cole

Letecká chuťovka, akce v kokpitu dobře popsaná. Ano, jsou i napínavější knihy na téma dopravní letadla. Ale já jsem spokojen.
A kdo chce silnější drive, ať skousne Turbulenci od J.J. Nance.

06.02.2024 5 z 5

Osamělá noc Osamělá noc Charlotte Link

Ano, další kniha Ch. L. Splnila mé očekávání, ale že byla depresivní, to bez debat.
Nicméně propracovaná, čtivá.
Já dávám plný počet *

05.02.2024 5 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

Super kniha, budu souhlasit se všemi 4-5*. Určitě se chystám na autorčiny první 2 knihy.

22.01.2024 5 z 5

Toulky mezi Vltavou a Sázavou Toulky mezi Vltavou a Sázavou Václav Šmerák

Tak já jsem spokojen. Miluju oblasti okolo Davle, Štěchovic, Slap..
Stezka ke Svatojánským proudům mě a syna absolutně nadchla. Druhou tůru jsme absolvovali z Davle do Jílového, podél Sázavy, taktéž krása. A třetí cestu jsme šli ze Štěchovic na vyhlídku Máj a krásné Krňanské vodopády, posazené v malebném údoli.
Kniha obsahuje jak historické, tak praktické informace o Vltavské kaskádě přehrad, a mnoho fotografii, map i dobového textu.

19.01.2024 5 z 5

Lidi od kolotoče Lidi od kolotoče Kamila Hladká

Ano, kolotoče, Matějská, poutě i s těmi adrenalinovými atrakcemi, to bylo mé dětství.
Atmosféra, která byla jedinečná, hudba, všechny ty světýlka večer... sladkosti ála žužu, dudlíky, perníkové srdce, želé. Samozřejmě po velkým řetízáku až k centrifuze a dál.
Dnes už je to pryč. Je to jen o penězích, kouzlo vymizelo.
Kdysi jsem navštívil zábavní park Mirabilandia v Itálií, kde to vše již bylo na jiné úrovni.
Asi jiný kraj, jiný mrav. Ano, atrakce tam byli vymakaný i celý areál a večerní show.
Přesto budu vždy vzpomínat na menší pouti u nás. Mělo to kouzlo pro caparty z vesnic, a hlavně ten sortiment! Já zažil rod a rodiny Dubských. Ti navštěvovali Podorlicko. Vrcholem menších poutí tam u nás, byla velká pouť tzv. Opočenská porcinkule, kde to první srpnový víkend vždy "žilo".
Přesně, jak knížka říká, Matějská v Praze, to už byl jiný level, ale pokud vyšlo počasí a člověk byl v dobrém rozpoložení, a přivřel oči nad cenami, pro nepražáky to vždy byla top událost. Ale to mluvím o době tak již před 30 lety.
Kniha dobře evokuje povinnosti a lásku k tomuto odvětví z pohledů na jejich životy a svázanost, kterou sami preferují. Vše, co to obnáší, než se kolotoč roztočí, stěhování z místa na místo a znovu vše postavit. Skloubit rodinný život se studii dětí, emoce když hrozí špatné počasí i jak to vlastně měly za bývalého režimu.
Já jsem nadšen, docela bych pár dní z té jejich strany kdysi zažil.

15.01.2024 5 z 5

Zabiják od Zelené řeky: Dvacetileté pátrání po nejaktivnějším vrahovi Ameriky Zabiják od Zelené řeky: Dvacetileté pátrání po nejaktivnějším vrahovi Ameriky Ann Rule

Čtivé, smutné, brutální... co více dodat ??

13.01.2024 5 z 5

Moje studená válka Moje studená válka René Benda

Super, přečetl jsem ještě raz, po létech. Kniha mě baví...

05.01.2024 5 z 5

Let naslepo: O tragédii modelu 737 MAX a pádu Boeingu Let naslepo: O tragédii modelu 737 MAX a pádu Boeingu Peter Robison

Zajímavá kniha o zajímavé společnosti. Jasně, není to zrovna obrázková publikace, je místy proložena ekonomikou i politikou i americkým způsobem myšlení.
Nicméně mapuje historii firmy, letadel, zaměstnanců, až místa vysokého managmentu.
Ano, a především se zabývá selhánim typu max 737.
Tím, že kniha neobsahuje doplňujíci fotografie, může být pro někoho těžší na celkové čtení. Pro fanoušky aviatiky je to zajímavý počin.

29.12.2023 4 z 5

Ostrov v plamenech: Neobyčejný příběh Laki, sopky, která v 18. století zatáhla nebe nad Evropou Ostrov v plamenech: Neobyčejný příběh Laki, sopky, která v 18. století zatáhla nebe nad Evropou Jeff Kanipe

Tak za mě super !! Ano, sopky mě velmi zajímají. Měl jsem možnost vydět na vlastní oči národní park Lanzarote . Vyhaslé krátery působí majestátně, okolí je jako na Marsu ( kde jsem tedy ještě nebyl ) , ale obrázky z něho zdejší krajinu Tymanfaya připomíná.
Láká mě i cesta na Vesuv, to není daleko. Nicméně Island je jedinečný. Dokumenty, ať knižní či filmové , vždy stoji zato, maji co říct celkově o naši planetě.
A v hlavním městě Reikjavik prý není problém potkat Bjork, čili letím..
Knihu doporučuji, je v ni spoustu info o sopkách, které ovlivnily mnoho životů i vzaly.

27.12.2023 5 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Já budu souhlasit plně s micha-ella.

24.12.2023 3 z 5

Houslistka z Berlína Houslistka z Berlína Ronald H. Balson

Tak zde není již co dodat. Oblíbený autor dokáže udržet a nepustit. Všechny jeho knihy jsou čtivé , zajímavé i romantické, o nelehké válečné době. Od všeho kousek. Však je to znát na hodnocení.
Knihy i autora doporučuji.

20.12.2023 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Marcel Moss

Asi tak jak píše Danilla. Ze začátku ano, poté už jen chaotické. Bohužel žijeme v době facebooku atd. Čili autor jde s dobou. Za sebe musím říct, že v tomto světě příliš nežiju, ale vím že možnosti jsou. A že i někdo naletí, je daň doby.

19.12.2023 3 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Já budu plně souhlasit s marekh. Nějakou tu knihu o královské rodině jsem již přečetl.
Asi to opravdu nebude tak úžasné, fantastické, žít v této rodině, ale všude je něco.
Princezna Diana světu již dávno naznačila, až neuvěřitelné tahy královny a celého Paláce, čili určitě tam kousek té pravdy bude.

15.12.2023 4 z 5

Dům hlasů Dům hlasů Donato Carrisi

Ano, knihy DC. opravdu nejsou pro každého. Tím, že mě zajímá hypnóza, u mě kniha zabodovala. Našeptávač byl taktéž ok. U této série se na pokračování možná i dám.
U knih po Našeptávači jsem měl problém se začíst.

06.12.2023 4 z 5