Toulky mezi Vltavou a Sázavou

Toulky mezi Vltavou a Sázavou https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168363/bmid_toulky-mezi-vltavou-a-sazavou-FmK-168363.jpg 4 4 2

Průvodce po pozoruhodných místech mezi Vltavou a Sázavou nabízí bohatou škálu tipů na výlety za historií a současností jednoho z nejkrásnějších regionů Čech. Dočtete se zde o Davli s klášterem na Ostrově, Štěchovické přehradě s doporučenou procházkou po naučné stezce z Hradištka na místo uložení tzv. štěchovického archivu, Slapech, Teletínu, kde začal působit první jahodář v Čechách, Krňanech s fotbalovým klubem, Třebsíně s restaurací U Novotných a U Dolejšů, Kamenném Přívozu s rody mlynářů či o Hradištku s bohatou historií… Autoři vám doporučí návštěvu Smetanovy vyhlídky u Třebsína a řady dalších památných míst a poradí vám, kde hledat staré vorařské skály a legendární osady Ztracenka, Proudy na Vltavě nebo Údolí ticha na Sázavě.... celý text

GYROTOURBILLON
19.01.2024 5 z 5

Tak já jsem spokojen. Miluju oblasti okolo Davle, Štěchovic, Slap..
Stezka ke Svatojánským proudům mě a syna absolutně nadchla. Druhou tůru jsme absolvovali z Davle do Jílového, podél Sázavy, taktéž krása. A třetí cestu jsme šli ze Štěchovic na vyhlídku Máj a krásné Krňanské vodopády, posazené v malebném údoli.
Kniha obsahuje jak historické, tak praktické informace o Vltavské kaskádě přehrad, a mnoho fotografii, map i dobového textu.

květáček
21.10.2015 4 z 5

V knižním průvodci je mnoho zajímavého, obsah se mi líbil. Zpracování zdaleka ne.