GYROTOURBILLON GYROTOURBILLON komentáře u knih

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Super kniha. RB splňuje již po 7 mé očekávání. Že občas něco skřípe, popř. je na hraně s realitou , nevadí. Není to literatura faktu, proto je to odpustitelné.
Příběh má spád , bez zbytečností , nelze knihu odložit.
Samozřejmě jdu na Mlhu.. s Kate Marshall . Dávám dalších 5* , knihu doporučuji

04.01.2021 5 z 5

Dračí zuby Dračí zuby Michael Crichton

Další příjemná kniha od MC. Vydaná posmrtně jeho manželkou.
Úžasné dobrodružství , cesta vlakem do západních končin Ameriky, setkání s nelítostnými indiány na nebezpečných místech a samozřejmě paleontologie samotná , dělá z knihy čtenářský skvost. A jelikož autor popisuje skutečné události románovou úpravou (tzn. něco řečeno jinak či opačně , ve prospěch čtivosti ) kniha má co říct i laikům v dané tématice.

01.01.2021 5 z 5

Královský klam Královský klam Steve Berry

Čtivá kniha SB. Pravda , poněkud složitějsí počtení, nicméně zajímavě popsané.
Autor skvěle vyobrazuje všechny pamětihodnosti viz. Westminsterske opatství , Tower atd.

29.12.2020 4 z 5

K této knize : Tak samozřejmě v ní jsou fakta , pikantnosti , možné dokrášlení...
Měl jsem to štěstí Discoland Silvie navštívit v době jeho slávy. S tehdejším kámošem Petrem Sobotkou a ve vojenské vycházkové uniformě jsme klub navštívili , čistě jen ze zvědavosti. Ano, bylo to tam super , hudba 90 léta...Lehce přiopilí jsme se vraceli noční Prahou a ani zaboha nemohli najít tramvajovou zastávku směr Dejvice. Zda nás opilo pivo , či do něho bylo něco přidáno, dnes už nezjistím , ale po konečném nalezení zastávky jsme se tlemili až na Podbabu v Praze 6.
Též CD kompilace , které vycházeli s hudbou hranou v Discolandu , se dalo počítat. Byly tam opravdu hity té doby , toho klubu , čili kdo trochu dělal DJ. ,tyto CD sledoval. A že to byly hity, o tom bez debaty.
O pikantnostech IJ. dft. nevědělo mnoho lidí , pokud se nepohybovali v těsné blízkosti. To , že byla jeho diskotéka silně propojena s erotikou , se ale vědělo. Nahrála mu i doba, kdy byl hudební průmysl 90. let na špici. A pokud se vedle IJ. nechali vidět star jako 2 unlimited, Culture beat , Twenty four seven atd., je jasné , že měl podnik velký úspěch a byl vyhledáván.
Jasně , nedivím se dětem autora, že knihu nechtěli publikovat, přeci jen je sex apetit IJ. přes čáru. Přesto doporučuji těm , kdo Discoland Silvie navštívil.
Je to čtivé , občas syrově naturalistické dílko člověka , který se snažil...ve všech směrech

28.12.2020 5 z 5

Sekta Sekta Mariette Lindstein

Tak samozřejmě; něco takového zažít a dft. vyváznout s hlavou na svém místě a živý, je zázrak sám. Jelikož toto není bráno jako literatura faktu , ale jako thriller, mohl být příběh řádně vygradován. Nicméně těžko říct , co by člověk po 25 letech v sektě dokázal vůbec vyložit na papír...
Ale ano , určitě tady na tom světě máme spoustu "umělců" , kteří by dokázali strhnout pozornost k myšlence ozdravení společnosti a pak si s nimi (na úkor vygumování) dělat , co je libo.

25.12.2020 4 z 5

Sto zázraků Sto zázraků Zuzana Růžičková

Super biografie s obsahem opravdu podstatných informací. Kniha je zajímavá i ohledně světa vážné hudby a cembala. Samozřejmě přežít 3 koncentráky a znovu se vrátit do života , muselo být pro ZR velmi těžké.
WH jako spisovatelka opravdu svoji práci umí, její kniha Narodili se , aby přežili mně taky velmi nadchla. V této knize autorka popisuje i Solnici , kde pobývali rodiče manžela ZR. (pracovali na poště) zde mám já babičku a dědu. A v minulé knize autorka popsala i navštívila Třebechovice pod Orebem. Pocházím z vesnice cca 7 km odtud.
Kniha je opravdu bohatá ve všech směrech. Doporučuji , za mně 5*

21.12.2020 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Tady není co dodat. Na tohoto autora je dobré se těšit. Knihy mají spád, bez zbytečností jdou přímo k věci. Již napsané komentáře to dft. potvrzují
Samozřejmě dávám 5 * a doporučení. A bohužel i upřímnou soustrast C.C. za smrt blízké osoby.

17.12.2020 5 z 5

Celibát Celibát Hubert Wolf

Ano , i tato kniha je pořád aktuální otázkou. Samozřejmě , že by nějaká ta inovace v této problematice měla proběhnout. Přeci jen jsme se jako lidstvo posunuli poněkud dál , proto i tak by jsme měli přistupovat k celibátu. Věřím , že by to církvi neuškodilo. Možná , že by pak nutné potlačování lidského pudu, nepáchalo více škody než užitku.
Kniha je zajímavá , pravda občas složitější , pro ne přímo školené.

15.12.2020 4 z 5

Ptačí smysl: Jaké je to být ptákem Ptačí smysl: Jaké je to být ptákem Tim Birkhead

Zajímavá kniha o smyslech ptáků. Poměrně podrobný pohled do této říše.
Jak je možné , že na otevřeném oceánu ptáci vždy najdou cestu ke svému cíli ??
Co jim ukazuje cestu , je to magnetický pól Země, či hvězdy. ? A co teprve jejich chutě a cítění ?
Tato publikace je aktuální pro milovníky jak papoušků , zebřiček chovaných v domácnostech , tak ptáků žijících volně v přírodě.
Kniha je poutavá, pravda někdy až moc odborná i když se terminologii autor snažil co nejvíce zjednodušit k pochopení nás laiků.

14.12.2020 4 z 5

Beyoncé Beyoncé J. Randy Taraborrelli

Zajímavá biografie Beyonce. Od jejiho prvního úspěchu , přes Destiny Child , až k její sólové dráze. Je to i příběh z jejiho rodinného zázemí, ambiciozního otce , vždy milující matky a ostré sestry Solange + nevlastní sestry Kelly Rowland. Ano, pokud máte rodinu, která vás drží a podporuje , je to výhra. Na druhou stranu je zde vidět kladná a záporná strana showbiznisu a s nim vše propojené , viz. výběr členů do teamu, popř. vynikání a zanikání danné pozornosti. Asi to otec Mathew myslel dobře , dcera mu bezmezně důvěřovala , teprve za čas musela udělat radikální krok , a začít bez něho jako manažera.
Kniha se dobře čte , samozřejmě je zde spoustu jmen z hudební branže , nám dft. neznámých. I když B. nemá tolik zapamatovatelných hytů ( u nás) věřím , že ji jako nástupkyni Madonny můžeme považovat .

12.12.2020 4 z 5

Život v sedle - Autorizovaný příběh Josefa Váni Život v sedle - Autorizovaný příběh Josefa Váni Pavel Kovář

Pěkně ucelená kniha o koních , dostizích , a všeho kol toho. Ve Světlé Hoře jsem mněl část rodu, čili tu malou obec znám. Bohužel slávného Železníka jsem viděl pouze v tv.
K této tématice mě dovedl anglický autor knihy Nezlomná , popisující úžasnou , nezlomnou Latu Brandisovou , aktérku Velké pardubické.
Samozřejmě JV s celou rodinkou je v této knize skvěle vyobrazen. Je to těžká práce , ale určitě práce s krásnými zvířaty. A z úspěchů má radost celý team.
Doporučuji fanouškům Velké pardubické a lidem zajímající se o koně

10.12.2020 5 z 5

Susan Boyle - Když se plní sny... Susan Boyle - Když se plní sny... Alice Montgomery

Tak samozřejmě SB byla , je a věřím, že i bude fenomen. Není mnoho lidí , kteří neviděli její první vystouení v GBT. Hlas , jakým ohromila svět byl tedy neuvěřitelný. Proto je pro její fanoušky tato kniha důležitá. Song I dreamed i dream a následně ji prezentovaná skladba Wild horses - skladba od Rolling Stones , poukazují na její vyjimečný hlasový fond.
Pravda , skladba You raise me up v podání naši Jitky Čvančarové , mě donutila mrknout na celou discografií SB a musím podotknout , že tedy , je co obdivovat, též ovšem i hlas JČ. a její právem vysloužené vítězství v jistém pořadu.
Kniha by si zasloužila pevnou vazbu , ale jinak účel splnila.
Za sebe mohu podzvednout skladbu Make ma channel of your peace , ta mě tedy dostala. Samozřejmě všechny skladby v jejim podání , jsou brilantní. A to jsem též fanoušek Sabatonu či Whitin Temptation.

06.12.2020 5 z 5

Dopisy od mrtvého Dopisy od mrtvého Steve Robinson

Další skvělý počin SR. Kniha má spád , spoustu tajemna , barvitost , a kouzlo .
Těším se na další autorovi knihy , vřele doporučuji k přečtení. K brzkým zimním večerům , k tomu oheň v krbu popř. něco ostřejšího k pití , ale i horký čaj postačí, a k ránu máte přečteno.
Všechny knihy mají i krásné obálky , ne vždy pěkná obálka navádí k pěknému počtení. Za mně tento autor a jeho všechny tituly splnily očekávání. A jestli je někdy něco slabšího , i to se v běžném životě stává. Nemůže být vždy vše jen the best.

04.12.2020 5 z 5

Zemětřesení Zemětřesení Gordon Thomas

Dobře napsaná kniha o zemětřesení v San Franciscu. Autoři vykreslili atmosféru po katastrofě a vše s tim spojené. Samozřejmě , že v roce 1906 byly , co se techniky zachraňování týče, možnosti velmi omezené , obzvlášť , když ve městě selhal vodovodní řád , jako jeden z prvních problémů . A to , že SF. hrozí zemětřesení znovu , se všeobecně ví. Přesto město roste a roste. Blízký zlom San Andreas je stále pod tlakem na úkor pnutí tektonických desek.
Nicméně kniha je zajímavá , čtivá

30.11.2020 4 z 5

Louis de Funès: Moc o mně, děti, nemluvte! Louis de Funès: Moc o mně, děti, nemluvte! Patrick de Funès

Perfektně laděný životopis LdF. pohledem jeho dvou synů.
Zaujal mně jeho vztah a pohled na lidi a především vztah k přírodě.
Jeho skromnost a úžasný vztah k manželce.
Z knihy je cítit vřelost a prvenství rodině , což u jiných nebývá vždy pravidlem

28.11.2020 5 z 5

Rubáš pro slavíka Rubáš pro slavíka P. D. James (p)

Plně souhlasím s ludek.n
Pro mě je to další kniha PD. James. Tajemná , čtivá, tak nějak neagresivní...
Právem vysoce hodnocena.

25.11.2020 4 z 5

Benátská zrada Benátská zrada Steve Berry

Plně souhlasím s Endy17 .Čtivá kniha, úžasně popsané Benátky .
Ale tak nějak moc náhod . Informace o virech byly zajímavé.

21.11.2020 4 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Dobře napsaná kniha o autismu a jeho problémy s nim spojené. Není se čemu divit, že to rodiny občas neustojí. Dnes stačí problematika s adhd a i ji ustát je velký dar. Spousta rodičů s medikamenty (konkrétně na adhd) nesouhlasí , a bez nich se to nedá (z vl. zkušenosti) Konec konců v našem případě si léky vyžádala přímo škola. Autismus je asi ještě složitější , záleží na jeho formě.
Film s Brucem Willisem Mercury Rising poukazuje na schopnosti těchto jedinců , jejich svět, myšlenkové pochody a zranitelnost.

19.11.2020 4 z 5

Kořist Kořist Michael Crichton

Za mě tedy 5 * Od autora MC jsem přečetl cca 8 knih. Líbí se mi styl a spád , které jeho knihy mají . Samozřejmě sci -fi Micro , též super téma. Nanotechnologii věřím , že příjde její čas, to bezpochyb , a že toho hnedka někdo využije -zneužije ?? Nebylo by to poprvé ani naposled.
Čili doporučuji pro fanoušky nano technologie

19.11.2020 5 z 5

Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Richard Askwith

Tady již není co dodat. Absolutně best kniha od RA. Stejně jako jeho kniha o E. Zátopkovi, prostě čtivě psaná , barvitá, jako by tu autor prošel všemi lokalitami , ať už Chlumcem , Řitkou , či třeba zámkem Orlík.
A že to není jen biografie Laty Brandisové , dostizích a světa okolo šlechtických rodů. Prostě , kniha od A do Z. Samozřejmě doporučuji přečíst všem fandům koní, ale i Pardubic a okolí. Též Praze a Velké Chuchle.

11.11.2020 5 z 5