Greengrass Greengrass komentáře u knih

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

(SPOILER) "Ach, milý občane, chovaný ve vatičce, věř mi, prosím, když říkám, že i dnes jsou lidé ve věznicích zabíjeni, jako byli zabíjeni vždycky od té doby, co lidé postavili první věznice" Darrell Standing

ČV 2023, kniha o boji za lidská práva

04.09.2023 5 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Díky DK a její ČV 2023 jsem přečetla tuto skvělou oddechovku od MB.

19.08.2023 4 z 5

Metráček: (I.-II) Metráček: (I.-II) Stanislav Rudolf

(SPOILER) Návrat do puberty... nostalgie... návrat k milované knížce mé mámy...
Možná trochu SPOILER

Líbilo se mi, a oslovilo i nyní, jak Jitka postupně našla cestu sama k sobě, cestu životem...a to jak na základní, tak na střední škole.
Občas hlavní hrdinka popadla nějakou tu činku a zacvičila si, což na mě působilo motivačně, hned jdu taky na to.
Jedním z motivů knihy je nadváha. Na můj vkus jedla Jitka celkem nezdravě, občas cukrárna, moučník, svíčková, čokoláda...ale tak... jiná doba, no...

19.08.2023 5 z 5

Čekárny mého života Čekárny mého života Lenka Reinerová

"A co budu dělat, až umřu? Nesmyslná myšlenka? Kdo ví. Rozhodně útešná a vzpružující. Neboť takhle člověk nečeká na definitivní konec, nýbrž na vysněnou možnost nějakého neznámého, bezpochyby naprosto jiného začátku."

18.08.2023 5 z 5

V divokých vodách V divokých vodách Will Hobbs

Teda, tak tato kniha (pro úplně jinou generaci) mě chytla a nepustila... stejně jako proud divoké řeky

17.08.2023 5 z 5

Čtu už poněkolikáté. Stejně jako autor máme zahradu plnou pampelišek. Stejně jako jeho soused, i ten náš není s naším pojetím zcela srozuměn. Tak ještě si tak dát tu
partičku pokeru...a život je fajn.

11.08.2023

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Joona, profesionálně vyškolený, odborník na boj z blízka, Krav Maga, výborný střelec, zkušený polda a migrenik... a ne a ne polapit jednoho malýho pavouka???
No tak, Joono!

18.06.2023 4 z 5

Přístav volá Přístav volá Jaroslav Foglar

Tahle mi do sbírky v dětství přečtených Foglarovek chyběla. Jsem ráda, že jsem ji přečetla teď, byť už ve středním věku. Připomínka, že žít MODRÝM ŽIVOTEM je správné a krásné, mi v dnešní pošramocené post-covidové době celkem sedla.
P.S. Kniha o Modrém životě se žlutou obálkou, výzva 2023

23.03.2023 4 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

(SPOILER) Dost dobře vykreslený život s autistou...pro děti - čtenáře - jsou možná až šokující některé situace.

Jediné, co mi vadilo...
Žáci sedmé třídy pokuřují v parku u školy marijánu...to myslí autorka vážně? Jako matka sedmáka doufám, že tento výjev nebyl inspirován skutečností...

19.01.2023 4 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Hanin kufřík jsme si chtěli vzít se synem na dovolenou (doporučená četba, 2. stupeň ZŠ), ale nakonec jsme ho nechali doma...byl moc, moc těžký na prosluněné letní dny...teď v říjnu jsme kufřík otevřeli a přečetli příběh, který ukrýval. Četli jsme společně, sdíleli Haniny okamžiky a dlouho si o nich povídali...

06.11.2022 5 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

JN - geniální autor, vhodný pro celou rodinu:
maminka - série s HH
syn - série s doktorem Práškem
tatínek - dbá na své zdraví a běhá do knihovny

Doktor Proktor velmi pobavil, v sérii určitě budeme pokračovat!!!

21.03.2022 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Skvělé, skvělé, skvělé, náš šesťák preferoval Prašinu před myší a klávesnicí, a to je prostě bomba! Už se nemůžeme dočkat, až se společně ponoříme do dalších dílů.

26.02.2022 5 z 5

Graviton Graviton Tomáš Tůma

Nádherná kniha!
Učebnice přírodopisu, zeměpisu a dějepisu v jednom, okořeněná napínavým dobrodružstvím a krásnými a velmi reálnými ilustracemi. Nechybí ani interaktivní prvky.

Graviton milujeme! Tome, ta se Ti povedla!

16.03.2019 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Můj obdiv a láska k Harrymu stoupá úměrně se stoupajícím počtem jeho jizev. Jen tak dál, Harry!

04.10.2018 5 z 5

Alane Karlssone, tys mi teda dal! Pojednání o tvojí stoleté životní pouti jsem četla snad sto dní, neschopná se začíst...musím ale přiznat, že jsem si tě za tu dlouhou dobu, kterou jsme spolu strávili, velmi oblíbila. Obdivuji Tvůj životní nadhled a lehkost, s jakou proplouváš i těmi nejpodivnějšími situacemi.

09.04.2018 3 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Honzík přijel k babičce a dědovi. A pak ho zlobil pihovatý kluk Ferda.Ale nedalo se nic dělat Honzík musel odjet.

30.12.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Žízeň přečtena, nikoliv však uhašena. Těším se na další díl!

25.11.2017 5 z 5

Bubáček a Myšošlap Bubáček a Myšošlap Daniela Krolupperová

Bubáček a Myšošlap se mi libil

20.11.2017

Upoviny Upoviny Jan Krůta

Příběhy skřítka Upa se mi líbily. Je v nich moudrost a poučení. Nikdy si nenech kakat na hlavu

20.11.2017

Je tu podzim, období dušiček, a já místo krabičky s antidepresivy otevírám Fulghuma.
Dear Robert, thank you very much!

04.11.2017 5 z 5