Graviton

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Cesta kolem světa v létajícím stroji Graviton dědečka Alfonse. Čekají vás dobrodružství, exotická zvířata, rostliny, pouštní lupiči, kanibalové, nebezpečí, napětí a zábava. Dědeček Alfons byl podivínský vynálezce, který za záhadných okolností zmizel. Díky nalezenému Alfonsovu dopisu objeví jeho vnukové František, Veronika a Martin vchod do tajné pracovny ve věži rodinného statku na jihu Francie, kde jejich děda ukryl svůj poslední a největší vynález - Graviton. Stroj, který díky antigravitačním tělesům dokáže překonávat zemskou přitažlivost, zde stojí pokrytý prachem, jako by celé dva roky, co děda zmizel, čekal jen na své objevitele. Než děti stačí řádně Graviton prozkoumat a seznámit se s jeho ovládáním a účelem, je již pozdě. Shodou nešťastných okolností se s nimi stroj vznese a děti se v okamžiku ocitnou vysoko nad Středozemním mořem. Veronika, František a Martin se vydávají na cestu kolem světa. Nikdo z nich v ten okamžik ještě netuší, co je na jejich pouti čeká. Jisté je jen, že to bude let plný nebezpečí a dobrodružství, ale i poznávání cizích krajů. o Pojď spolu s našimi vzduchoplavci objevovat neznámé končiny. o Navštívíš Afriku a budeš se sáňkovat na Kilimandžáru. o Najdeš poklad a unikneš pouštním lupičům. o Postavíš se tváří v tvář africkým zvířatům. o Podíváš se na Arabský poloostrov. o Poznáš tajemné živočichy oceánů a korálových atolů. o Seznámíš se s obyvateli stromů a unikneš ze spárů lidožroutů. o Zažiješ výbuch sopky. o Vykoupeš se v Amazonce. o V Americe objevíš pozůstatky starodávné civilizace. o Zažiješ mnoho dalších dobrodružství a čeká tě i nejedno překvapení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27606/graviton-27606.jpg 4.88
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Graviton

Greengrass
16.03.2019

Nádherná kniha!
Učebnice přírodopisu, zeměpisu a dějepisu v jednom, okořeněná napínavým dobrodružstvím a krásnými a velmi reálnými ilustracemi. Nechybí ani interaktivní prvky.

Graviton milujeme! Tome, ta se Ti povedla!

Samira
13.02.2018

Graviton je prostě skvostný!!!
Kniha je dokonale zpracována a jednotlivé detaily a celek uchvátí. Vždycky jsem milovala Julese Verna a jeho dobrodružné výpravy. Pravděpodobně ho miluje i sám autor a jedno takové dobrodružství nabízí.
Ač jde o knihu pro děti, nadšená bude celá rodina. Autorovi se zde daří zábavnou formou kontinuálního příběhu přiblížit svět, historii a spoustu zajímavostí.
Opravdu doporučuji!