goodness goodness komentáře u knih

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Tohle je taková nuda…nechápu co je na této knize tak vychvalované. Spousta opakování, vaty ve větách a prázdných stran, že to asi ani nedočtu…většinu času mě odpoutávají moje myšlenky. V knize není žádná přidaná hodnota, autor mi od začátku nesedí. Slovo uprdelismus už mi leze krkem. (Update nedočtu to ani náhodou končím v půlce a dávám průchod hněvu na tuto knihu! Drakaris!)

24.08.2022 odpad!

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Tak toto bylo mnohem lepší než spánek. Skvěle se četla, originální děj a zajímavé postavy. Opět nádherné ilustrace. Jednu hvězdu beru za to že je tak krátká a za podivně uchopený konec.

08.06.2020 4 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Pěkné ale můžete mi někdo vysvětlit co si ta holka dopr.... přála????!

15.06.2020 4 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Co to ten Murakami proboha bere??? Zdálo se mi to nebo tam mluvilo pečivo??? Pozor při čtení budete mít hroznou až neukojitelnou touhu dát si Mekáč!!!! Proč mi to nikdo neřekl?!

15.06.2020 3 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Zaujala mě obálka a nádherné ilustrace, síla papíru no prostě dokonalost, ale z obsahu jsem totálně rozložená. Chvílemi jsem při čtení lítala ve vlastních myšlenkách někde mimo tělo a chvílemi jsem se zas začetla...sice krátké ale zajímavé. Jediné co jsem nepochopila byl ten konec. Opravdu ale opravdu nemám ráda otevřené konce! U filmu mě to vždycky nasere, ale tady mě to nutilo pořád přemýšlet.

08.06.2020 2 z 5

Rebelové vln Rebelové vln Sara Raasch

Na začátku mi dělalo problém se zorientovat. Nepomohlo tomu přeskakování příběhů, ale jakmile se na konci spojily byla to jízda, škoda jen že s otevřeným koncem. Kniha vyšla 2018, další díl 2019 a do čj přeložen nebyl, takže mě stejně jako u zmije čeká další díl v angličtině. Lu s Vexem jsem si zamilovala, to napětí a chemie mezi nima mě bavila, stejně tak Teo mi přirostl k srdci. Téma magie a bylin, pirátů a klanů se mi moc líbilo.

22.12.2022 5 z 5

Hon na střízlíka Hon na střízlíka Mary Watson

Mě se kniha líbila, byla zajímavá a dobře se četla. Wren mě baví a Tarca jsem si oblíbila, hned od setkání v kavárně.

14.12.2022 5 z 5

Zmije Zmije Bex Hogan

Tohle byl pro mě jeden z nejvíc našláplých příběhů od začátku až do konce. Dělo se toho tolik a já hořela nedočkavostí jak to dopadne. Líbí se mi napětí mezi Marianne a Bronem, úplně s nimi prožívám tu nenávist, spalující vášeň a lásku. Příběh silných přátelství. Těším se na druhý díl a snad se dočkáme překladu třetího.

30.11.2022 5 z 5

Spánkový elixír Spánkový elixír Kirsten Miller

Druhý díl stejně čtivý jako první. Fakt mě pobavily mátohy zas originální pojetí, škoda že už je tu méně nočních můr, ale i tak skvělé.

Noční můry! Noční můry! Kirsten Miller

Mě se to teda moc líbilo! Sympatické postavy krásně vykreslené prostředí. Dominantou fialový zámeček. Četlo se samo.

08.06.2020 5 z 5

O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby Catherynne M. Valente

Autorka má fakt skvělou představivost a používá parádní slovní obraty a já objevila i hodně vtipně použitých dvousmylů sice se mi obtížněji četla ale jednou se k ní určo vrátím

11.04.2019 5 z 5

Prokletý sníh Prokletý sníh Barbora Žampachová

Kniha mě bavila, četla se dobře, děj svižně ubíhal, postavy super, jediný problém jsem měla s některými jmény.

14.12.2022 5 z 5

Jed Jed Bex Hogan

Po přečtení zmije jsem si musela ihned koupit druhý díl a stálo to za to. Opět neskutečně našláplý děj a po přečtení mi ukápla slza, nevím jestli z toho otevřeného hořkého konce nebo vědomí, že trojka je jen v angličtině a nevím jestli si na její přečtení troufnu, což asi budu muset, překladu se totiž možná ani nedočká.

03.12.2022 5 z 5

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

Knihu jsem doslova zhltla. Čtu většinou jen cestou v autobuse, dnes jsem to musela dočíst doma až do konce. K dokonalosti mi tam chyběl jen ten polibek(zkouška se nepočítá), tak snad někdy bude v dalším díle….konec mohl být více rozepsaný, ale je to poutavé a milé čtení, skvělé nápady krásná jména i prostředí. Oblíbila jsem si Roana, Maru, Doriana a všechny vládce, no Roana vlastně miluju.

24.11.2022 5 z 5

Absolutně kouzelná kniha. Miluju všechny postavy a celý autorčin svět a její mysl. Moc se těším na další díly. Po dlouhé době mě uchvátilo něco jako HP.

18.10.2022 5 z 5

Odvážná holka Odvážná holka Anna Sobotková

Knížka super jen škoda že je tak krátká. Trochu jako Sabrina. Pěkně se četla.

Ztracená ukolébavka Ztracená ukolébavka Kirsten Miller

Trochu mě otravovalo zbytečné vracení se k událostem z minulých dílů opakováním, ale to je sem tam na pár řádcích, myslím že je to nejslabší z trilogie ale i tak skvělá. Bude mi ta parta chybět. Pěkné zakočení.

Postava ve stínu Postava ve stínu John Bellairs

Obálka je na knize to nejlepší nejsem cílovka, mám ráda fantasy ale tohle mě moc nebavilo. I když autor píše celkem slušně (atmosféra i téma závislosti je super) je to trochu nuda a strašně rychlé, hlavní dění jak kdyby jste prolítly kolem co se dá taky čekat od 100 stran čistého textu myšlenka pěkná ale nedotažené...hlavní postava je ufňukaná padavka a rozčiluje mě jméno jeho kamarádky rita rose dalo by se o ní psát jako o ritě v celé knize, nejsou mi sympatické ani ilustrace...dětem do 12 by se to mohlo líbit i dobře číst...

17.03.2020 3 z 5