gonga gonga komentáře u knih

Vrstva ticha Vrstva ticha Vilma Kadlečková

Je mi líto, ale nejspíš zatím úplně nejslabší, čekal bych, že nám po takové době autorka naservíruje něco extra zajímavého a ona je to příšerná nuda. Musím se nutit do čtení a to se mi u minulých dílů nestávalo ani omylem. Sáhodlouhé rozhovory o ničem, větší sevřenost by tomu prospěla jako sůl. Když jsem končil předchozí díl, strašně jsem se těšil na další a teď? Teď o něj už vlastně ani nestojím.

17.07.2022 2 z 5

Zakázané směry Zakázané směry Vilma Kadlečková

Je fajn, že to Kadlečková konečně dopsala, ale po tak dlouhém čekání jsem zjistil, že už mě kniha vlastně nezajímá. Koupil jsem si ji, ale do čtení se musím nutit. Hodnotit tedy zatím nebudu.

27.05.2022

Rostliny způsobující otravy Rostliny způsobující otravy Luděk Jahodář

Vynikající publikace, vyčerpávajícím způsobem popisující většinu jedovatých rostlin, se kterými sečlověk může potkat a zasazující je do kontextu nejen z hlediska jejich toxicity , ale i pohledu obsahových látek. Cenné jsou také části popisující první pomoc při otravách a hodnocení jednotlivých rostlin na slabě, středně, velmi a extrémně toxické.

25.08.2020

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Světová literatura to nejspíš není, ale napsané to je moc dobře a velmi čtivě.

22.08.2020 3 z 5

Havloidi Havloidi Radek Velička

Čirý hnus.

12.06.2018 odpad!

Monology vaginy Monology vaginy Eve Ensler

Je mi lito, ale literární kvality v této knize nenacházím.

24.02.2018 odpad!

Mýtus a rituál v křesťanství Mýtus a rituál v křesťanství Alan Watts

Jedna z nejhlubších knih, které na téma křesťanství kdy byly napsány.

14.12.2016 5 z 5

Vše o čaji pro čajomily Vše o čaji pro čajomily Karel Valter

Čajová bible v českém jazyce. Nejen velice poučná a čajeznalá, ale i vtipná a zábavná. Autorovi patří veliký dík za toto pojednání, ježto v češtině není druhé takové. Pravda, sem tam se v ní najdou chyby, ale co by člověk na počátku tisíciletí mohl chtít.

24.10.2016 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Alchymista je kniha podávající banální pravdy jako metafyzické zjevení, taková pop spiritualita pro laiky.

30.08.2016 1 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Dal bych pět, ale dvě závěrečné povídky se mi ani trochu nelíbily. Jinak opět vynikající Murakami, je tak nádherně civilní a prostý a přesto hluboký.

12.01.2016 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

„Napínavá, vzrušující, dojemná, zábavná, překvapivá knížka! A to tak, že chvílemi zapomenete i na sebe sama...“ Takto knihu popsala paní Ivana Chýlková a já nemůžu jinak než dodat, že se nedivím, když vím, že jsou s autorem kamarádi. Osobně toto čtivo považuji za oddechovou literaturu o problémech "obyčejných lidí" bez jakéhokoliv hlubšího přesahu. Ano, čte se to dobře a chvílemi (ale opravdu jen občas) je to i zábavné, vtipné a dojemné. Oceňuji , že se autor nebojí vulgarity, protože takto "sprostě lidé prostě" mluví , ať už se to někomu líbí nebo ne. Knížka na dvě odpoledne, určená k "přečti a zapomeň". Ale proč ne, nijak mě to neuráželo a četlo se to dobře. Umět psát jako autor, budu to dělat taky. A suchoprdům, kterým vadí, že tam bylo příliš mnoho sexu, lží a nevěry vzkazuji: jak by se vám to četlo, kdyby tam nic ze zmíněného nebylo? Nijak, protože byste se akorát nudili. Sex holt táhne, důkazem budiž i vy, kteří, ačkoliv vás sex a vulgarity iritovaly, jste si knihu přečetli.

12.01.2016 3 z 5

Jaká je cena člověka Jaká je cena člověka Jevfrosinija Kersnovskaja

Doporučuji pro 100 "českých" (ve skutečnosti ruských) flastenců!

30.11.2022 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Jiné téma než slibuje název a o kvalitě obsahu se nedá ani mluvit, úroveň laciného paperbacku pro cestu vlakem, místní hodnocení je úplně mimo. 279,- Kč, které jsem dal za e knihu, jsou úplně vyhozené peníze. Úrovni knihy by odpovídalo max 100,-Kc či půjčení v knihovně.

20.07.2022 1 z 5

Hlídka na konci vesmíru Hlídka na konci vesmíru J.S. Dewes

Tak zatím nevím, knihu čtu a její zdejší hodnocení se mi zdá jako zmanipulované, protože jde o normální, nijak zvlášť čtivý brak. Navíc pěkně nudný brak, po většinu děje spolu postavy vedou plytké dialogy jako z nějaké telenovely, ještě, že mám tohle veledílo půjčené, dát za to peníz, přemýšlím o seppuku.

13.06.2022 1 z 5

Spěšný vlak CH.24.12 Spěšný vlak CH.24.12 Jan Poláček

Kniha je určitě napsaná dobře a dobře se čte, což je s podivem, když je příběh tak chudý, má své světlé momenty, aby skončila ve chvíli, kdy už se zdá, že by snad k něčemu mohlo dojít. Mohla být 2x delší, je napsaná pěkným jazykem a nenudí a dobře popisuje fiktivní poválečné poměry, jenže když se člověk začte, kniha končí. Plus mi vadilo, že hlavní hrdina je téměř nesvéprávný blb, který se nechá vláčet svou nevděčnou, debilní matkou, která byla celý život snad ještě pasivnější než on. Když Walter sebere síly a přece jen něco udělá, je to nesmyslný a zbytečný čin, který nikomu nepomůže a nejméně jemu samotnému.

13.10.2021 3 z 5

Nejkrásnější brouci tropů Nejkrásnější brouci tropů Jaroslav Mareš

Jedna z nejkrásnějších knih mého dětství. Skvělý text bez jakýchkoliv ideologických vsuvek, vynikajíci fotografie, které by se neztratily ani dnes, jednoduše zázrak na tehdejším knižním trhu. Četl jsem ji stále dokola znovu a znovu až jsem ji uměl skoro nazpaměť.

18.05.2021 5 z 5

Sráči Sráči Richard Price

Z knihy mám rozpolcené pocity, na jednu strana je napsána barvitým jazykem a dobře vystihuje atmosféru New Yorku, na druhou stranu klade nemalé nároky na čtenářovu pozornost. Chvílemi jsem měl pocit, jakoby se autor předváděl ve smyslu: "Koukejte jak to taky umím napsat!" a snažil se hodně samoúčelně o co nejoriginálnější popis města a pohnutek postav. Přijde mi ale, že to moc nebylo u prospěchu knihy natož čtenáře. Často jsem se ztrácel, často jsem nevěděl o kom je řeč a ač si nemyslím, že by autor měl čtenáře vodit za ruku, jsem přesvědčen, že nároky , které kniha na čtenáře klade, by neměly být v rozporu se základní orientací v ní.

19.01.2021 2 z 5

Život v utajení - Příběh agentky CIA Život v utajení - Příběh agentky CIA Amaryllis Fox

Tato kniha je pro mě zklamání, plná vzletných slov a lásce, míru a porozumění, na mě ale působila falešně a povrchně. Snaha o napsání knihy, která se bude prodávat a souznít se současným levicovým pohledem na svět, ve kterém jsou všichni dobří, z ní je cítit na sto honů. Jako by šlo spíš o autorčino vyznání víry v pravdu a lásku a ne o memoáry agentky CIA. Podotýkám, že se sám za pravdoláskaře považuji a samotné snaze o "pravdu a lásku" se nevysmívám. Toto nejsou memoáry agentky CIA, ale sladkobolné bilancování jedné idealistky, ze kterého se o špionážní práci dozvíme akorát to, že většinou neprobíhá jako ve filmech. Nechal jsem se nalákat reklamou a opět hořce lituji, vyhozené peníze.

08.10.2020 2 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Dokonalost.

20.06.2020 5 z 5

Mafie po listopadu, aneb, Ryba páchne od hlavy Mafie po listopadu, aneb, Ryba páchne od hlavy Zdena Frýbová

Sračka od zahořklé komunistky, nenávistné plivání, nic jiného. Některá její dřívější díla, byla , řekněme, slušná oddechová literatura, tohle zaslouží odpad.

12.08.2019 odpad!