gfdsa123 gfdsa123 komentáře u knih

Zrádné vody Zrádné vody Tui T. Sutherland

Opět pěkný a napínavý díl. Jsem zvědavá jak se vše nakonec vyřeší se Žlučí. Ihned jdu na další díl.

25.08.2016 5 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Pocit promarněného času, který popisuje Florentino, mě přepadl již v polovině knihy. Třetina knihy byla i poutavá, ale zbytek děje byl přiliš natahován a rozvláčněn. Léčení citové lásky Florentiho láskou tělesnou, která byla na můj vkus popisována nevkusně, jakoby lidé v té době nedělali nic jiného než se jen oddávali tělesným potřebám a ještě si k tomu vedl deník s více jak šestisty jmény, mi přišlo nevkusné. Zakončení se dalo očekávat již od prvních stránek, ale to mi v tomto případě nevadilo. Námět dobrý, ale zpracování nic moc.

14.04.2016 2 z 5

O pastelce bez barvy O pastelce bez barvy Martina Komárková

Knížka se mi velmi líbila, hlavně její krásné ilustrace. Dcera si je ráda prohlíží a až bude větší, přečtu jí příběhy v jednotlivých kapitolách, které jsou pěkné a milé.

14.03.2015 5 z 5

Železné včely Železné včely Miroslav Václavek

Strhující líčení osudů lidí před a během války z několika pohledů. Dlouho mi zůstane v paměti. Co bych jen vytkla je, líčení osudů, které někdy nejsou oddělené v textu.

29.09.2014 4 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Začetla jsem se hned od prvních stránek. Děj je od začátku svižný a neotřelý pohled na anděly je zajímavě podaný. Už se nemohu dočkat na další díl.

25.03.2014 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Sarah Preston

Vždy když si čtu podobné téma, tak mě mrazí co se může dětem stát. S údivem je, že v naprosté většině se to děje v rodině. V tomto případě nechápu otce, že tomu přihlížel a nic neudělal, dokonce tomu pomáhal. Přesto ve mě kniha nezanechala žádnou emoční stopu, je psaná dle mého názoru nepoutavě a člověk se do vypravěčky moc nevcítí.

28.01.2014 2 z 5

Opuštění Opuštění Thomas Sniegoski

Opět napínaví děj, který se čte jedním dechem, jen jsem byla překvapená koncem, který je otevřený a je zřejmé, že to není poslední díl. Pět hvězdiček musím dát, za originální koncepci celého příběhu. Stále mě umí autor překvapit co do děje umí vnést a jak vymýšlí a zapojuje do děje nové a nové postavy.

27.12.2013 5 z 5

Konec dnů Konec dnů Thomas Sniegoski

Tento díl byl o něco slabší než předchozí dva. Na mě moc neustálého boje, který začíná v polovině knihy a běží až do posledních stránek. Chybělo mi tam vykreslení zbylých postav, které sice ke konci knihy "částečně děj líčili", ale jinak se o nich nic moc nedozvíme - kromě Jeremyho. Také jsem čekala, že zde bude aspoň v jedné kapitole rozebrán vztah mezi Jitřenkou a Aronem, ale ani ťuk. Kniha se přesto dobře četla a jsem zvědavá na koneční díl.

21.12.2013 4 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Krásný a silný příběh, který místy opravdu vzal za city. Jediné co bych vytkla byla předvídatelnost některých dějových událostí ke konci knihy.

16.04.2012 4 z 5

Není jiné cesty Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

Třetí díl jsem přečetla jen proto, že byl poslední ze ságy. Opět musím konstatovat, že děj svou průměrností nevybočil z řad prvního a druhého dílu. Takže pokud se Vám bude líbit první díl budou se líbit zbylé dva stejně.

18.10.2011

Johnny si vzal pušku Johnny si vzal pušku Dalton Trumbo

Děj je zarážející tím, jak popisuje pocity a vnímání člověka (nebo to co z něho zbylo) a také tím, že na konci knihy v doslovu je uvedeno, že nějaký takový pacient skutečně existoval. K zamyšlení je to, kam až jsou lékaři schopni zajít, aby si dokázali co vše dovedou!
Velmi strhující knížka.

18.10.2011 5 z 5

Modrý kámen Modrý kámen Barbara Wood

Zajímavě vymyšlené příběhy modrého kamene. Některé povídky jsou lepší než jiné, ale celkový dojem kniha zanechá. Klidně bych si ji přečetla znovu.

18.10.2011 4 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Knížku jsem přečetla jedním dechem a hned se zařadila mezi mé TOP. Děj je překvapivý a napínavý od začátku do konce.

18.10.2011 5 z 5

Gričská čarodějnice 1. - Tajemství Krvavého mostu Gričská čarodějnice 1. - Tajemství Krvavého mostu Marija Jurić Zagorka (p)

Od začátku do konce jsem se nenudila, zápletky jsou zajímavé a vše má pěkný spád.

18.10.2011

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Čekala jsem knihu více zaměřenou na léčitelství. Je to spíš dívčí románek, ale má napínavý děj.

18.10.2011 4 z 5

Lví král Lví král Walt Disney

Krásně ilustovaná, škoda že není děj trošku rozepsanější.

24.04.2019 4 z 5

Voda! Voda! Jaromíra Kolárová

Děj byl zajímavý, ale musím ubrat na hodnocení, protože přechody mezi současností a vzpomínkami nebyly v některých případech ihned jasné, až po pár větách. Možná kdyby kniha vyšla v současné době, tak by si s tím vydavatelství pohrálo a odlišilo to.
Trochu jsem se ztrácela ve jménech (osm jmen a přezdívek + další jména), ale jinak téma super.

14.02.2019 3 z 5

První život První život Gena Showalter

Knížka se četla rychle, ale mohla být o pár desítek stránek kratší a vůbec by to nevadilo. Skoro celou dobu se tam nic moc neděje jen rozhodování Tenley, jakou Říši si vybere a to že 3x málem umřela mi přišlo trochu moc.
Přesto očekávám, že druhý díl bude lepší, když už jsme se dočkali rozhodnutí Tenley do jaké Říše se zapíše a případné řešení války a to zda je opravdu tím za co jí obě Říše považují.

18.12.2018 4 z 5

Řekni mi DINOSAUŘI! Řekni mi DINOSAUŘI! Sabine Jourdain

Encyklopedie obsahuje některé velmi zajímavé poznatky, ale v některých je nepřehledná. Doplnila bych ji základním stromem rozčlenění dinosaurů. Obrázkově pro děti 5-9let, ale některá info pro děti 10-15.

09.05.2018 3 z 5

Strom věčnosti Strom věčnosti Marie Lu

Zdařilé zakončení série. Ne tak napínavé jako některé předcházející díly, ale pěkně vymyšlené.

28.10.2016 5 z 5