georginaa georginaa komentáře u knih

Omerta Omerta Mario Puzo

Mario Puzo představuje své romány z mafiánského prostředí a tím zaručuje svou kvalitu . Prostředí je velmi uvěřitelné a určitě bych v takovém podsvětí žít nechtěla. Plno akce, boje o nadvládu a přebírání moci, to je fakt pro drsné chlapíky.

16.10.2020 3 z 5

Konec kruhu Konec kruhu Tom Egeland

Pro mě dost složité čtení, ta doba mě vůbec nebaví a do dalšího dílu se vůbec nebudu nutit.

16.10.2020 2 z 5

Do poslední kapky Do poslední kapky Mary Challans Renault

Opět kniha, která mě moc nezaujala, dostala jsem ji darem, ale tyto antické války prostě nemusím.

16.10.2020 2 z 5

Zapomenutý pergamen Zapomenutý pergamen Philipp Vandenberg

Není to můj šálek kávy, i když jsem se snažila nějak upoutat mou mysl na tento druh čtiva, moc mi to nešlo.

16.10.2020 1 z 5

Shledání v Barsaloi Shledání v Barsaloi Corinne Hofmann

Třetí díl už nebyl zase tak poutavý jako ten první. Ale i tak mě zajímá osud této dámy. Je zvláštní jak si někdo vytvoří tak silné pouto k cizí zemi, ale vlastně tam nedokáže žít.

16.10.2020 3 z 5

Poslouchej, zabíjej nebo zemři Poslouchej, zabíjej nebo zemři Sönke C. Weiss

Kniha mě fakt psychicky zasáhla, proboha proč se to děje dětem? Když chtějí chlapy zabíjet, ať se poperou mezi sebou a netahají do toho děti. To je prostě hnus, u takovýchto knih si člověk uvědomí, že je vlastně rád kde žije. V relativně klidném státě, kde skoro nic nechybí a může svobodně dýchat, jíst co chce a mít vlastní postel.

16.10.2020 4 z 5

Hrdá otrokyně Hrdá otrokyně Paula Quinn

Otrokyní bych ji nijak zvlášť nenazvala, jelikož si uměla pěkně prosadit svou. Příběh byl poutavý, jako vždy špičkování mezi služebnou a šlechticem bylo k pobavení.

16.10.2020 4 z 5

Sophiino podkroví Sophiino podkroví Robin Elliott (p)

Tento díl mě bavil, jelikož opět se skloubila láska s detektivní zápletkou. Někdo jde po rodině Clarksových a na pomoc přijde otcův spolupracovník Tyson.

15.10.2020 5 z 5

Hollywoodské manželky Hollywoodské manželky Jackie Collins

Nijak zvlášť mě to nenadchlo, ani neurazilo. Jen jsem chtěla se dostat už nakonec knihy a přečíst něco smysluplnějšího. No v každém případě prubnu i další díly, ať vím jak to dopadne, ale nijak mě tato autorka neoslovila.

Hollywoodští manželé Hollywoodští manželé Jackie Collins

Tak řekla bych příběhy po americku. První díl jsem byla zvědavá, u tohoto druhého jsem očekávala něco víc. Bohužel nijak zvlášť mě to nebavilo. Samozřejmě že přelouskám i další díly , abych tedy už věděla celou analogii, ale vím, že se k tomu již nikdy vracet nebudu.

Noc jako stvořená pro nevěru Noc jako stvořená pro nevěru Zdena Frýbová

Humorně popsaný příběh o manželství a nevěře. Jak rozdílně přemýšlí chlap a ženská, což každý ví. Jen mě stále zaráží ta naivita. No v každém případě mě to pobavilo a tím je splněno.

Nebezpečný ráj Nebezpečný ráj Karen Robards

Alex přijíždí na rodinou farmu, aby pozůstalost prodala po smrti svého otce. Tam se však zamiluje do správce Joea, kterému chce dát výpověď z ranče koní. Ten ji chce přemluvit, aby to neprodávala. Zároveň se začínají dít divné věci, ztrácejí se lidé a bohužel i sestra Alexy a syn Joea. Moc zajímavý příběh s detektivní zápletkou.

Ohnisko požáru Ohnisko požáru Patricia Cornwell

Již v pořadí devátý díl a nic mu neubírá na dramatičnosti. Pořád si Kay vede skvěle, sbírám tyto díly a stále mě příběhy neomrzely. Oblíbila jsem si její neteř a doufám, že v nějaké knize bude pro ni více prostoru.

Vražedné procedury Vražedné procedury Leonard S. Goldberg

Další díl patoložky Joanny, tentokrát přijde na poněkud zvláštní shodu. Její mrtví pacienti před smrtí prodělali experimentální léčbu které podlehli. Na pomoc ji přijde Jake detektiv z oddělení vražd. Opět příběh s napínavým rozuzlením.

Poslední valčík Poslední valčík Tamara McKinley

Už párkrát jsem napsala, že mám ráda příběhy na ranči a ani tento není výjimkou. Nehledě, že se tu prolíná minulost s přítomností. Zasáhne to do Jenny života a dozví se tak šokující tajemství této farmy. Kniha se mi moc líbila.

14.10.2020 5 z 5

Orlí hnízdo Orlí hnízdo Patricia Shaw

Nádherný popis života na plantážích s cukrovou třtinou. Je to dřina a i v tomto příběhu se nevyhne běžný život lidí, kteří prožívají společně radosti i starosti. Nic člověka víc nezasáhne to, když přijde o svůj majetek na kterém maká celý život. Bohužel proti přírodě se těžko bojuje, ale lidi se opět vzchopí, tak snadno se nevzdávají.

14.10.2020 4 z 5

Výkřiky v noci Výkřiky v noci Rodney Stone

Trochu táhlejší vyšetřování unesených dětí. Tím pádem trochu zdlouhavé čtení. Chybělo tomu trochu akčnosti. Ke konci přišlo rozhřešení a vždy mě štve, že za motivem je minulost a jsou do toho zatáhnuty děti.

14.10.2020 3 z 5

Tanči, dokud můžeš Tanči, dokud můžeš Susan Lewis

Láska je mocná čarodějka, učitelka Elizabeth se zamiluje do studenta Alexandra. Svou lásku tají před světem, ale bohužel to vyjde najevo. Musí svůj vztah ukončit. Každý začne žít jiným životem, ale bez lásky. Po letech se opět sejdou a zjistí, že opět to probouzí city, které byly v srdcích uzavřené. Moc pěkný příběh, pěkně se četl.

14.10.2020 4 z 5

Přes mrtvoly Přes mrtvoly Michael Palmer

Laura hledá svého bratra, který byl unesen. Seznámí se s doktorem, který řeší záhadu zmizelých mrtvol. Velice napínavý thriller, Michael Palmer umí skloubit lékařské prostředí s napínavým dějem.

Práce Práce Émile Zola

Tuto knihu jsem dostala před léty darem a narazila jsem na ní v mé knihovně. Dnes pro mě dost složité čtení, ale přelousknuto. Není to můj šálek kávy.

11.10.2020