Orlí hnízdo

Orlí hnízdo https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68625/bmid_orli-hnizdo-ZE9-68625.jpg 4 28 5

Mladý londýňan Corby Morgan se se svou manželkou Jessií, její sestrou a otcem vydávají do Austrálie, na třtinovou plantáž Providence, kterou koupili, aby zde začali nový život. Přestože jsou nováčci, jejich zkušený správce Mike jim pomáhá, a tak začnou brzy prosperovat. Jejich život by mohl být šťastný, kdyby do něj nezasáhla přírodní katastrofa a Corbyho nevěra.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Eagles Nest , 2001

Szilvia1
05.04.2024 4 z 5

Pěkný příběh,i když Sylvie mi byla nesympatická,protože rozbila manželství sestry.Příběhy o Austrálií mám ráda,je škoda že od autorky už nejsou novější knížky.

georginaa
14.10.2020 4 z 5

Nádherný popis života na plantážích s cukrovou třtinou. Je to dřina a i v tomto příběhu se nevyhne běžný život lidí, kteří prožívají společně radosti i starosti. Nic člověka víc nezasáhne to, když přijde o svůj majetek na kterém maká celý život. Bohužel proti přírodě se těžko bojuje, ale lidi se opět vzchopí, tak snadno se nevzdávají.

Pavlaj
11.05.2017 5 z 5

Osidlování Austrálie a osud domorodých Aboriginů i Kanaků mě vždycky fascinoval, takže pro mě přesně ta správná kniha. Zatímco jiné romány téhle autorky mají občas trochu moc vztahů a romantiky, tak tohle bylo podle mě tak akorát.

Kabalenka
29.04.2017 2 z 5

Nic moc. S názorem modranky se plně ztotožňuji.

modranka
27.08.2012 3 z 5

Kto má rád príbehy otrokárskych spoločností, bude to pre neho zaujímavé čítanie. Kto v príbehu bude hľadať romantiku, bude sklamaný. Z dvoch tretín ide o otrokárstvo a manželský trojuholník, ktorý vznikne na plantáži je len okrajovou témou. Keďže mám radšej príbehy oddychové, ja som sa pri veľa stranách nudila. Austrálske kmene mi nič nehovorili, zato charakteristika mužských postáv bola zvládnutá bravúrne, ženské postavy pre autorku boli asi nezaujímavé. Kniha skôr pobaví mužskú populáciu.

Patricia Shaw
australská, 1929