georginaa georginaa komentáře u knih

Generální zázrak Generální zázrak Vladimír Páral

Našla jsem v knihovně tuhle Páralovku. Prolnutí několika životů, spolupracovníků a jejich osudy byly zajímavé a dalo by se říct, že se stále opakují. V jiné podobě, s jinými lidmi, ale stejné životní příběhy.

10.10.2020 3 z 5

PS: Je to výzva PS: Je to výzva Winter Renshaw

Těšila jsem se na tento díl toho arogantního fešáka, který má srdce z ledu. Dokud ovšem mu do života nevstoupila cílevědomá asistentka, která se ho vůbec nebojí a dokonce mu umí oponovat, než ostatní dívky které poznal, které jen plnily jeho příkazy. Je těžké si poradit s tvrdohlavým mužem, ale když zjistíte jak na něj, stane se z něj hotový beránek.

07.10.2020 3 z 5

Dáma z ostrova Dáma z ostrova Jennifer Greene

Trochu akčnější románek a to se mi moc líbilo. Štve mě jak bohatí si myslí, že všechno si můžou koupit. I život dítěte a sebrat ho matce, jen proto aby se pomstili.

06.10.2020 3 z 5

Společenská záležitost Společenská záležitost Stephanie James (p)

Pomstychtivý ex nesnese to, že by jeho bývalka byla úspěšnější a bohatší. Za každou cenu bude Kalindě házet klacky pod nohy. Jenže ta se seznámí s jedním mužem, který ji dokonce přitahuje a pomůže jí, jak nad vším vyzrát.

Podvedená Podvedená Diana Palmer

Poznej souseda co se ti líbí, zamiluj se a nech ho, ať ti ukáže rozkoš, jakou si nezažila....asi tak bych popsala tenhle příběh, nebyl špatný, ale mám radši příběhy na farmě.

Země mého srdce Země mého srdce Sherryl Woods

Jedna pohroma za druhou a je to dost složitá věc, celý život se za něčím honit a pak o vše přijít. Dokud ale nejde o život, nejde o nic. Věci se dají nahradit a když vedle máte někoho kdo vám pomůže a miluje vás, vše se to zvládne o něco lépe.

Noční lovec Noční lovec Jennifer Greene

Další romantika na ranči s krásnými koňmi a nádherným chlapem. V harlekýnce to ani jinak nejde...proto u toho můžeme snít a odlehčit si od denních starostí.

Návrhářka snů Návrhářka snů Naomi Horton

Pěkný romantický příběh dvou architektů. Oba se stále předhánějí o lepší nápady, slovně se pošťuchují. Ryan se postupně začíná do Lindsay zamilovávat a přál by si , aby to ona cítila též.

05.10.2020 5 z 5

Na rozhraní života Na rozhraní života Barbara Wood

Tři dívky si chtějí splnit své sny a chtějí se stát úspěšnými doktorkami. Jejich sny se stanou skutečností. Předchází tomu plno útrap, překážek a proher, ale nic je od toho neodradí.

05.10.2020 3 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Nicholas Evans umí pěkně prolnout přírodu s příběhem koní. Když se jednou kůň splaší s třináctiletou dívkou, oba skončí psychicky na dně. Dívka přijde o nohu a kůň nesnáší kohokoliv u sebe. Dokud matka dívky nepřijde na to jak jim pomoct. Musí najít zaříkávače koní , který jim pomůže společně zase nalézt cestu k sobě. Viděla jsem i film, ale kniha byla lepší.

05.10.2020

Z kolébky do hrobu Z kolébky do hrobu Joyce Egginton

Vždy je těžké se prolouskat knihou, jež jsou v příběhu děti, které jsou buď týrané, postižené nebo to končí smrtí. A tady jich bylo dokonce devět s psychicky vyšinutou matkou. Je to psychicky náročné čtení.

05.10.2020 2 z 5

Láska až za hrob Láska až za hrob Judith Gould

Každý má svůj sen a cíl. Záleží zda jsme v danou chvíli na správném místě. Eliz je ctižádostivá a cílevědomá žena, která rozvíjí svůj temperament a založí Haleovy hotely. Spolu se svými dětmi prožívá život plný zvratů, ale i lásky.

05.10.2020 4 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Knihu jsem četla před dvaceti lety a v té době jsem byla stále ve shonu. Pochopila jsem , že člověk by měl i někdy trochu vydechnout tkzv. vypnout a trochu se pustit do svého já a zamyslet se, co je v životě opravdu nejdůležitější. Vše se odvíjí v myšlení, jak přijmeme skutečnosti kolem nás.

05.10.2020 2 z 5

Tajemství panenky Tajemství panenky Petra Hammesfahr

Nijak zvlášť mě kniha nezaujala, četla jsem ji v r.1998 a za ty léta jsem zapomněla o čem byla. No a musím říct, že to byla pro mě ztráta času. Asi ani k této spisovatelce se nevrátím. Duchařské psycho není moc můj šálek kávy.

05.10.2020 1 z 5

Matné zlato Matné zlato Virginia Cleo Andrews

Konečně rozuzlení celé ságy a myslím, že konec byl asi nejlepší. Moc mě tato pentalogie bavila, ale musím na chvíli opustit tento žánr a číst něco jiného. Bylo toho víc než dost.

Utajený drahokam Utajený drahokam Virginia Cleo Andrews

Čtvrtý díl je už o dospělé Ruby, která již má děti. Bohužel nemá život moc lehký a musí se vypořádat s různými démony. Proto se vrací domů do močálů, ale i tam ji nepřinese žádný klid. Nehledě, že ji jde hledat dcera Pearl, aby matku vzala zpět domů.

Falešný třpyt Falešný třpyt Virginia Cleo Andrews

Další díl o Ruby, která se dost změnila a začíná se rozvíjet další příběh plný zvratů.

Perla v mlze Perla v mlze Virginia Cleo Andrews

Pokračování Ruby, která je zase o nějaký ten rok starší. Prožívá nový život na internátě, její první lásku a začíná si uvědomovat, co vlastně od života chce.

Rubínová zář Rubínová zář Virginia Cleo Andrews

Virginia nádherně píše rodinné ságy, plné zvratů, emocí, neštěstí, ale i lásky, radosti a dobrodružství. Život Ruby je popsaný od dospívání, vůbec to neměla v životě lehké, ale díky místní léčitelce se ji dostává té správné výchovy.

04.10.2020 5 z 5

U téhle knihy jsem nevěděla zda se smát nebo plakat, vlastně jsem dělala obojí. Jelikož mám doma již druhou labradorku, chápala jsem veškeré blbosti co dělal Marley a jsou to opravdu úžasní a obětavý psy.