georginaa georginaa komentáře u knih

Neználek na cestách Neználek na cestách Nikolaj Nikolajevič Nosov

Další kniha z dětství, příběhy o Neználkovi, tentokrát poznává život Slunečního města. Měla jsem moc ráda tyto knihy, četli jsme si je v družině a po letech se líbily i mým dětem.

19.09.2022 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Opět velmi čtivé povedené dílo. Dva nejchytřejší mozky bojují proti sobě, jeden pro pomstu, druhý pro spravedlnost. Lucian, bývalý spolubydlící nechává za sebou mrtvoly, Robert ho musí po druhé zastavit. Je to nelehké, protože Lucian je vždy o krok napřed. Chris Carter nás čtenáře vůbec nešetří a dává nám zabrat na psychiku. Je to děsivé, náročné, ale svým způsobem podmanivé. Kdo má rád tyto detektivky určitě si přijde na své jako já.

03.09.2022 5 z 5

Než udeří stín Než udeří stín J. D. Robb (p)

Opět fascinující díl, který je plný překvapivých momentů. Konečně více z dětství Roarkera i když to byla nehezká minulost. Eva mě prostě baví stále, hlavně ty její nádherné hlášky " teče mléko po nose" ne, teče mléko po bradě....vždyť je to jedno, je to na obličeji tak jako tak....to je prostě boží, jak ona umí se vcítit do pachatele, umí nad tím přemýšlet jak nikdo, ale obyčejné věci nějak neumí skloubit. To ji dělá normálním chybujícím člověkem. Nora Roberts je neuvěřitelná, protože udržet si stále stejnou kvalitu s Evou Dallasovou při tolika dílech je úžasné. Její knihy mi zabírají jednu celou knihovnu a často se ke knihám vracím. Pro mě je TOP srdcovka a už se těším na další pokračování.

14.02.2022 5 z 5

Jsem doslova nadšená, já si do poznámek píšu jaké jsem v tom měsíci přečetla knihy, jaké jsem prodala, co si chci koupit a mám zaplněno, je fajn to mít vše u sebe (dříve jsem to měla na lístečkách) Též se mi líbí poznámky se spisovateli a samozřejmě čtenářská výzva. Takže za mě velká jednička z hvězdičkou.

26.01.2022 5 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

V tomto příběhu jsem postrádala vtipné špičkování u obou protagonistů, jako to bylo v předchozích knihách. Spíše to byl arogantní pesimistický samec, který si určil hranice jen sám pro sebe. Neohlížel se na nikoho, jen na svou potřebu sexu. Jenže někdy i on může překvapit a vlastně se to vše dozvíme bohužel až na konci, kdy se to začíná teprve rozjíždět. No co dodat, zbavil se svých démonů a začal opět žít a to s nejlepší Odettou nebo Odilií z Labutího jezera.

03.10.2021 5 z 5

Habermannův mlýn Habermannův mlýn Josef Urban

Moc válečné knihy nečtu, jsou deprimující, plné strachu a zloby. I přes to jsem to nakonec dala a vůbec jsem nelitovala. Po vyprávění a vysvětlení od přítele, který mi knihu doporučil, jsem i nakonec shlédla film a byl pro mě dokonce lepší, než samotná kniha a to proto, že jsem si to více představila, opět skvělé výkony herců.

27.01.2023 4 z 5

Aristokrat Aristokrat Penelope Ward

Příběh Lea a Felicity nijak nebyl zvláštní, prostě se potkali, zamilovali a bohužel jejich prostředí bylo úplně rozdílné. To je oddělovalo od skutečného vztahu. Co se mi dost líbilo, byl bratranec Sig, který tento příběh dost okořenil svou prostořekostí, byl to takový floutek, kterému nevadilo nic říct, co na srdci to na jazyku. Dokud i on se nedostal do spárů pravé lásky. Ze začátku to bylo takové odříkávání od lásky, pak to bylo bolestné zamilování a po pěti letech to vyústilo v nečekané překvapení. Pokud někdo má rád tyhle romance, určitě doporučuji.

19.01.2023 5 z 5

Nás se nezbavíš Nás se nezbavíš Nora Roberts

Ne vždy musíme čekat na bojové akce, plno dějů apod. Tento díl se vyznačuje především o detektivnímu pátrání, hledání důkazů nad fanatickou skupinou, rozlezlé po plno městech. Eva se zaměřuje především pomoci obětem, kteří byli násilně strčeny do převýchovy a vedla ji k tomu jedna vcelku nenápadná vražda. Tím odkryje daleko větší organizaci než si kdo uměl představit, ani FBI kteří na tom dlouho pracovali, nedokázali v tak krátké době najít tolik důkazů co Eva. Tím se rozpoutá peklo a rozbíjí tak organizace která nemá obdoby. Celé vyšetřování jsem hltala a ani mě nevadilo, že tentokrát nebylo více akčních scén jako v jiných příbězích. Prostě miluju detektivní práci Evy a Roarka a celé její tlupy.

09.10.2022 5 z 5

Žofka ředitelkou ZOO Žofka ředitelkou ZOO Miloš Macourek

Kdo by neznal zábavný večerníček z hlasem Petra Nárožného. Příběhy opičky Žofky a jejich zvířecích přátel ze zoologické zahrady. Věřte, že se vždy něco stane a takové čtení dětem na dobrou noc je opravdu zábavné.

05.10.2022 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Dojemný srdcervoucí příběh plný lásky, odpuštění a přátelství. Kniha byla skvělá a film se mi též líbil. Sparks prostě tyto romantické příběhy umí, že občas ukápne i slzička. Jeho knihy mám moc ráda a vřele všem doporučuji.

05.08.2022 4 z 5

Zpřetrhaná pouta Zpřetrhaná pouta Linda Castillo

Když se tak člověk zamyslí, už si nedovede život představit bez tolika vymožeností. Teplá voda, světlo, auta, telefony, vše bere samozřejmě jako vzduch který dýchá a ani se nezamyslí, že bez těchto výhod by možná nepřežil. Obdivuji takový lidi, kteří vedou jednoduchý život, který je naplňuje tak, jak dokáží. Jsem vděčná autorce, že neopomíjí Amiše a ukazuje nám, jak vlastně se dříve žilo a lidi byli šťastní i bez těch vymožeností. Jenže doba jde dopředu a my s ní. Život máme jen jeden a je důležité jak sním naložíme. Naprosto chápu Kate, která se potácí mezi minulostí a přítomností a mohu jen říct, že mě její vyšetřování stále baví, i když v tomto díle spíše vzpomínala. Těším se jako každý příznivec této série na další díly.

24.04.2022 5 z 5

Hříchy minulosti Hříchy minulosti Sandra Brown

Dva příběhy, jiná prostředí. První díl byl o dvou bratřích, Cage byl výtržník rodiči odstrkovaný a Hal naopak tak pobožný, rodiči uctívaný. Mít za rodiče kazatele je těžké, pokud nepřijímáš jeho zákony. Jenny od mala vyrůstá v této rodině a je předurčena k žití s Halem. Jenže i když se snaží, Hal si ji moc nevšímá, víra v boha je pro něj přednější. Za to Cage byl proslulý svůdník a Jenny i když se ho bála, víc ji to k němu přitahovalo. Jednoho dne nastanou zvláštní komplikace a vše se zbortí jak domeček s karet.
Druhý příběh byl o slavném tenistovi, který přišel o ženu a zbylo mu dvouleté dítě. Začal hodně pít a byl velice nedůtklivý. Arden byla ženou doktora, který se k ní choval agresivně. Když jim umřel chlapeček, požadoval od ní, aby se za peníze stala náhradní matkou. Ona to přijala jen pod podmínkou, že se s ní rozvede. Po roce od narození, začala svého chlapečka hledat a chtěla vidět, že je zdravý a šťastný. Ovšem nepočítala s tím, že se zamiluje do jeho otce dřív, než ho vůbec uvidí.
Oba příběhy měly něco do sebe.

17.12.2023 4 z 5

Kancl po italsku Kancl po italsku Anna Nicoletto

Ze začátku trochu chaos co to asi bude. Postupně jsem se začetla a začalo nesmírně bavit. Hlavně ty sarkastické poznámky mezi hlavními aktéry. Pěkně to žhnulo chemií, nadávkami, slovním ubližováním a nakonec chytlavá láska. To je tak , když se potkají dva temperamentní lidé a nenechají s druhým zametat. Myslím, že této autorce se tento příběh povedl slušně a doufám, že můžeme očekávat nějaké další její romantiky.

22.11.2023 4 z 5

Neviditelný strážce Neviditelný strážce Dolores Redondo

Zajímavé, pro mě trošku zdlouhavé a ze začátku matující, dokud jsem si nezvykla na styl. Amaia vyšetřuje případ mrtvých nezletilých dívek, které mají společné příznaky smrti. Vrah si neskutečně dává záležet, aby těla byla úplně oholená a zanechává na místě na přirození zákusek. Vraha jsem do konce příběhu nepoznala, svým způsobem to bylo zvrácené. Zároveň Amaia řeší svou minulost, jelikož řeší případy ve svém rodném městě. Její psychika z dětství byla narušena zvláštní výchovou své matky. Odbíhání myšlenek spíše narušuje samostatný příběh, ale ke konci vše zapadne do svých koleček a v celku to stálo za to.

03.06.2023 3 z 5

Ian Ian Lauren Layne

Tak musím říct, že mě tam chybělo skoro všechno. Více chemie mezi Ianem a Larou, více sexu, více zábavy, hravosti a špičkování ( jen byla zmínka, že ji umí rozesmát, ale my u toho očividně nebyli) Jen se mluvilo o vyšetřování, ale vše s vpovzdálí, prostě se tam nedalo chytit žádného bodu, kdy bych si řekla, jo to stálo za to. Je to škoda, jelikož nápad by to byl pěkný, takže to shrnu - četlo se to poměrně rychle bez žádných kolísavých zvratů, proplouvá to středem bez výrazných vln, svým způsobem jsem zklamaná, protože obálka je famózní, proto jsem dala bodík v hodnocení navíc.

15.04.2023 3 z 5

Čest nade vše Čest nade vše Sandra Brown

Moc jsem se divila, že autorka do příběhu vtáhla rozeného Indiána. Tři měsíce před puštěním z vězení utekl, aby se rozloučil s umírajícím náčelníkem Indiánů. Za každou cenu to musel stihnout a bohužel se mu do cesty připletla modrooká blondýnka. Lukas byl jí tolik učarován, že si ji vzal sebou na cestu jako rukojmí. Nejdříve se ho bála, ale když dorazili na místo, zjistila o Lukasovi spoustu věcí a přehodnotila své domněnky. Když ho opět zavřeli, myslela, že se nikdy už neuvidí. Jenže po propuštění se najednou objevil u jejích dveří a byl velice překvapen. Co se dělo dál....to už musíte přečíst, abych vše nevyzradila.

11.04.2023 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Dlouho jsem nemohla tuto knihu sehnat, nejdříve jsem četla všechny od 3 dílu dál. U tohoto příběhu bych řekla, že je to začátek psaní, ještě tolik nezkušené, nevypsané, ale i tak dávám kladné hodnocení. Co kdo ví, jak by se choval, kdyby se mu stalo to, co Avery. Nikdy nemůže člověk vědět, jak se jeho mysl s tím vším vyrovná. Někdo to přejde, otrká se a jde životem dál, někoho to zasáhne, že s tím bojuje déle. Myslím, že kdyby ji pomohli rodiče, vše by bylo jiné, ona na to byla plno let sama a dokud ji nepomohl Cam, který se do Avery zamiloval, nikdy by si nenašla tu cestu odpuštění. Ne, zapomenout se nedá nikdy, ale částečně se s tím dá vyrovnat. Děkuji i J.Lynn, že takováto témata otevírá pro náctileté holky, aby věděly co se vše může stát a jak se s tím vypořádat.

20.02.2023 5 z 5

Dnes neumírej Dnes neumírej Raymond Benson

Tak já zase bondovky hrozně miluju a hlavně s Brosnanem, ten se na to fakt hodil skvěle. U čtení jsem si ho stejně připomínala, jako kdyby to byl film. Když to sledujeme od začátku 1. dílu , ty vymoženosti stále se přidávají víc a víc, je to komplikovanější, ale neubírá to nic na zábavě.

25.10.2022 5 z 5

Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela Miloš Václav Kratochvíl

Dostala se mi do ruky tato kniha, vzpomínka, kdy jsem ji četla před 45 lety. Nechala mi v paměti plno dobrodružných příběhů, tenkrát takové knihy byly dost prodávané. Dnes jsem se jen pousmívala, jak se ten pohled na svět změnil i na to čtení.

19.09.2022 4 z 5

Král zbojníků Robin Hood Král zbojníků Robin Hood Simon R. Green

Tohle zfilmování se mi líbilo ze všech nejvíc. Tak jsem i porovnávala knihy, prostě čtení bylo příjemné a za Robinem Hoodem jsem stejně stále myslela na Kevina Costnera.

16.09.2022 5 z 5