georginaa georginaa komentáře u knih

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Tuto knihu jsem vyhrála v soutěži, spisovatelku jsem vůbec neznala a můžu říct, že mě neskonale chytla za pačesy a četla jsem skoro do rána, než jsem ji celou přečetla na jeden zátah. Každá kapitola byla něčím zajímavá, nebyly nudné pasáže, vtipné dialogy a ta chemie mezi nimi byla opravdu žhavá. Bojovali se svým já, nepodřizovali se tomu druhému a každý si stál za tou svou osobností, dokud si sami nepřiznali, že to překročilo hranici samotné lásky. Je to vlastně návod, jak předělat egoistického mafiána v muže, který se naučí i naslouchat a nejen dávat rozkazy. Čím víc ho ho vytáčela, tím víc ji propadl.

30.07.2023 5 z 5

Tajný život včel Tajný život včel Sue Monk Kidd

Každá doba má své, v 60.letech rasová nenávist k černochům se hodně podepsala na životech lidí. Čtrnáctiletá bílá Lily, která vyrůstá u nenávistného otce se rozhodne utéct a změnit svůj život. Se svojí černou chůvou se na cestě dostávají k růžovému domu, kde žijí tři barevné sestry. Pěstují tam včely a prodávají med. Nechají je tam žít a ukáží jim život plný lásky, pochopení a utajených strastí. Jak se vyrovnávat se životním osudem a naučit se něco nového, co změní pohled na život. Kniha vtáhne do děje a po shlédnutí filmu jsem byla mile překvapená.

27.07.2023 5 z 5

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

Psychický teror partnera není ze začátku vůbec vidět. Přichází pomalu a tiše jako smrad. Postupně se zvyšuje agresivita, neustálým shazováním, kontrolováním, ponižováním apod. I když partnera ten druhý stále omlouvá, je to cesta do pekel. Ztrácíte sebevědomí a sebeúctu, až to přijde do vysokého strachu a pocitu, že není úniku. Člověk by neměl to nechat tak zajít daleko, jenže ono se to dobře říká a hůř dělá. Tento příběh mi připomněl mou minulost a dost jsem trpěla i s Lindsey. Já měla dcerky dvě, a věřte, že to opravdu není lehký. Na druhou stranu musím říct, že i když konec byl předvídatelný, stál prostě za to. Nechá to už známky na duši po celý život, ale časem se s tím člověk naučí bojovat. Vřele doporučuji.

25.07.2023 5 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

(SPOILER) Za Kate do Painters Millu přijíždí trojice mužů z městečka v Pensylvánii. Potřebují pomoct, našli se ostatky biskupa, který zmizel před 18 lety, u něho ležela puška a byl odsouzený Jonase, kterému zbraň patřila. Kate nechápala proč ona by měla takovou dálku jet vyšetřovat případ. Pak jí to došlo, Jonas byl její první láska, která ovšem nedopadla dobře jak si tehdy představovala. Policie ho neprávem obvinila a ona měla přijít na to, zda je nevinný a kdo vlastně mohl být vrahem. Jenže ona neměla pravomoci vyšetřovat v jiné jurisdikci, musela vyšetřovat na vlastní pěst a Jonase dostat z vězení, svým způsobem mu to dlužila, pokud je ovšem nevinný jak se tvrdí. Když se ovšem vyptávala a shromažďovala důkazy, někdo se vloupal do hotelového pokoje a napadl ji, chtěl ji zabít, ale nepovedlo se. Policie ji nijak zvlášť nepomáhá a někdo ji chce očividně odstranit. Tím ví, že je něčemu na stopě a někdo nechce, aby poznala pravdu a vše vyšlo najevo. Dějová linka se protíná s minulostí, když Kate bylo 14 a Jonasovi 18 let, tím se více dozvídáme ze života mladičké Kate.
I když příběh byl trochu jiný, pořád byl plný překvapení a Kate její neústupností a tvrdohlavostí opět vyšetřila starý případ. Nemůžu jinak hodnotit než plným 5/5.

23.07.2023 5 z 5

Dům v plamenech Dům v plamenech Bonnie Kistler

Zajímavé pojetí příběhu. Než člověk přijme uvědomění, že nic nemusí být tak jak vypadá, chvíli to trvá. Někomu dřív někomu déle, záleží na okolnostech, ale klaním se vždy k tomu, že jakákoliv práce pomáhá se srovnat s nepříjemnou situací. Je vidět , že autorka má blízko k advokacii. Jen mě zarazilo, že celou knihu se snaží rozvést pár z cizí země, nakonec podají žádost o rozvod, ale jak to vlastně dopadlo nebylo řečeno. Když už to bylo v tomto příběhu jako zásadní případ, mělo by být i pár slov jak to vše dopadlo. Zajímavá část byla i s únosem.

17.07.2023 3 z 5

Láska s Liamem Láska s Liamem Melanie Moreland

Konečně se dostalo i na Liama, rodina se rozrůstá, vše zapadlo jak má a i když se dost opakovalo z druhého dílu, vůbec to nebylo na škodu. Alespoň si člověk připomněl jak to bylo. Jen asi byla škoda tak rychlého závěru, po deseti letech, po pěti letech, mohlo se to trochu ještě rozvinout. Jejich děti byli pěkní rošťáci a mohlo tam být víc okamžiků jak vyrůstali a co prováděli. Přineslo by to větší hodnotu příběhu, aby tam bylo něco navíc a nevznikla z toho taková slaďárna.

10.07.2023 5 z 5

Pauza Pauza Kylie Scott

(SPOILER) Pokračování z prvního dílu, akorát o bratrovi Leifovi. Přichomýtne se k autohavárii a uvidí v autě zraněnou ženu, chce ji pomoct, ale bohužel je též zraněný. Řidič co to zavinil z místa činu ujel a on je bezmocný. V nemocnici po operaci ruky, chodí za touto ženou co je v kómatu a denně ji předčítá z knihy. Prý hlasy pomáhají k vrácení do života. Jednoho dne se probudí a nehodu si nepamatuje, jen to, co bylo před ní. Zatím co si uvědomí, že je vdaná a manžel ji celou dobu podváděl, dává se do kupy a přeorganizuje celý svůj dosavadní život. Poznává Leifa a chce se dát rozvést. Tím se příběh rozvíjí a bylo mi líto, že kniha měla jen 264 stran, mohlo být klidně delší.

09.07.2023 5 z 5

Zvrácený Zvrácený Jodi Ellen Malpas

(SPOILER) Nejdříve jsem si myslela, že James zabíjí kohokoliv. Až později bylo jasné, že to jsou hajzlové z gangu. Měl zabít i Beau, dceru nejlepší policajtky, kterou zabili výbuchem v autě. Bohužel Beau byla u toho a vše viděla, nemohla se z toho vzpamatovat a odešla od policie. James ji sledoval a vůbec se nechtěl do ní zamilovat. Byla rozervaná jako on, měla v očích temnotu jako on, prostě ho to přitahovalo a nedokázal na ní přestat myslet. Tak si ji vzal do toho svého skleněného zámku a pozoroval, vlastně ne jen to..... místo aby ji zabil ji chránil, kdo vlastně chce její smrt? Když už půjde do tuhého, požádá Dannyho Blacka, skrývaného mafiana o pomoc.

09.07.2023 5 z 5

Stejná jako ona Stejná jako ona Nora Roberts

Myslela jsem, že to bude pouze romantika a nakonec po Adrianě šel sériový vrah, což bylo na příběhu asi to nejakčnější. Vztah mámy a dcery mě docela štval, ale bohužel to někdy tak bývá, nakonec jsou mezi sebou pochopeny až v dospělosti. Co se mi vlastně líbilo, bylo to, že příběh začal od malé Adriany až po dospělost, takže plno let vyprávění, jak se prodírala životem.

26.06.2023 5 z 5

Noční návštěvník Noční návštěvník Jeffery Deaver

Na tento díl jsem se opět těšila, chtěla jsem vědět, zda se něco po letech nezměnilo mezi Rhymem a Amélií. Spadl mi kámen ze srdce, že je vše tak jak má. No nehledě, že mě jeho příběhy vždy dostanou natolik, že zamykám dva zámky a ještě řetěz, jenže se bojím, že pro takového zámečníka by to stejně byla hračka. Bylo to opět vzrušující, akční, a hlavně nepředvídatelné. Do posledních stránek čtenář netuší jak to dopadne a nakonec překvapující rozuzlení. Rhyme ukázal zase svou genialitu a Amélie svou chladnou hlavu.

21.06.2023 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

(SPOILER) Nádherný příběh o nepochopení, žalu, určité bezcitnosti a naopak o vášni, lásce a splněných snů. Clifford, manžel Connie ve válce ochrnul a ocitl se tak na vozíčku. Connie mu všemožně pomáhala, snažila se ve všem vycházet vstříc, ale on byl stále odtažitý. Víc si rozuměl s ošetřovatelkou, než s Connie. Jednoho dne ji řekl, ať si udělá někde dítě a pak ho budou spolu vychovávat jako manželé. Byla hodně zaražená a ponížená. Na jedné vycházce potkávají hajného Mellorse, Connie se stydí za své hříšné myšlenky, ale nedá ji to a každou volnou chvíli utíká do lesa do domku hajného, a sleduje ho, co vše dělá. Nějakým způsobem ji přitahuje, zatím ale neví co to je. Jednou když přišla zkontrolovat narozená kuřátka se sesypala a Mellors se ji snažil uklidnit. Pak se stalo něco, po čem stále toužila a to po spojení. Postupem času se do sebe bezmezně zamilovali. Connie otěhotněla a manžel to nedokázal vydýchat, tak Mellorse vyhodil s panství. Connie odjela za sestrou do Londýna a stále hledala svého milého. Jednou ji přišel dopis a ona konečně zjistila, kde Mellors žije. Rozjela se za ním do Skotska, do jeho rodného místa. Našla ho ve stavení postavených z kamenů, bez všech vymožeností, ale ji to nevadilo, jejich láska překonala všechny překážky a konečně byla šťastná se svojí láskou a očekáváným dítětem.

07.06.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Čtvrtý díl s Kate byl opět plný tajemství, vyšetřování ztraceného chlapečka po jedenácti letech. V příběhu se postupně dopracovává k motivu, hledá jakékoliv podrobnosti k případu a hlavně si spojí vraždu sociální pracovnice s únosem dítěte. Tenkrát to nikoho nenapadlo, což Kate pozvedá její vyšetřování na úplně jinou rovinu. Nejednou ji pomohlo, že se stala známou vyšetřovatelkou, jelikož odhalila nevyjasněné případy a tím si získala i úctu jiných detektivů. V půlce knihy jsem si udělala takový nástin, jak by to asi mohlo být a moc jsem se nemýlila. Uhodla jsem počin a jsem moc ráda, že mě to baví společně s Kate přemýšlet o motivu. Její příběhy mě fakt baví.

06.06.2023 5 z 5

Věznice parmská Věznice parmská Stendhal (p)

Historický román z doby Napoelona. Mladý šlechtic Fabrizzio, který se účastnil bitvy u Waterloo se ocitá na parmském dvoře. Je svobodomyslný a dost nechápe politiku plných intrik, falešných pomluv a lhostejnosti. Fabrizzio hledá pocit štěstí a lásku, kterou nedokáže poznat, jeho emoce jsou prázdné a i když je plný snů, tato emoce mu chybí. Jednou se ocitne v nešťastné situaci, kdy umře člověk a on je za tuto smrt uvězněn do věznice parmské. Tam poznává dceru žalářníka, do které se bezmezně zamiluje. Určitou lstí je osvobozen a hledá záchranu v odchodu do kartuziánského kláštera. Jenže se též nechce vzdát své poznané lásky.

05.06.2023 4 z 5

Metráček aneb Nemožně tlustá holka Metráček aneb Nemožně tlustá holka Stanislav Rudolf

Pokračování Jitky a její trampoty v dospívání. Příjemný dívčí román, který jsem hltala jako holka a i po tolika letech si ho ráda přečtu s úsměvem. Stanislav Rudolf byl mým oblíbeným spisovatelem a mám skoro všechny dívčí romány schovány.

04.06.2023 5 z 5

Zvony smrti Zvony smrti Ernst Hall

Clinsborough na jihu Anglie, prostředí plný močálů, mlhy, ponurého počasí. Uprostřed jeden kostel co zvoní i když tam není zvoník. Dovedu si toto dokonale představit, je to opravdu dobře popsané, že člověk z toho má husí kůži. Ve zvonici je nalezena mrtvola, oblečena v Harlekýnově kostýmu a krátký dopis. Inspektor, který to vyšetřuje dostává výhružky. Zjistí, že mrtvý muž, není ten, který měl být. Taková záměna přináší do vyšetřování plno otázek. Opravdu pěkný detektivní příběh.

04.06.2023 5 z 5

V utajení V utajení Danielle Steel

Od této autorky jsem četla už mnoho knih, ale tato mě nijak zvlášť neupoutala. Myslím si, že ji více sedí styl rodinný, než o trpících agentech. Vyprávění jeho života a pak jejího života a někdy se jinde protknou jejich životy, to pro mě ztrácelo kouzlo příběhu. Když myšlenkami utíkám jinam, nikdy to pro mě není v pořádku. Radši knihu odložit.

04.06.2023 2 z 5

Neviditelný strážce Neviditelný strážce Dolores Redondo

Zajímavé, pro mě trošku zdlouhavé a ze začátku matující, dokud jsem si nezvykla na styl. Amaia vyšetřuje případ mrtvých nezletilých dívek, které mají společné příznaky smrti. Vrah si neskutečně dává záležet, aby těla byla úplně oholená a zanechává na místě na přirození zákusek. Vraha jsem do konce příběhu nepoznala, svým způsobem to bylo zvrácené. Zároveň Amaia řeší svou minulost, jelikož řeší případy ve svém rodném městě. Její psychika z dětství byla narušena zvláštní výchovou své matky. Odbíhání myšlenek spíše narušuje samostatný příběh, ale ke konci vše zapadne do svých koleček a v celku to stálo za to.

03.06.2023 3 z 5

Znovu od začátku Znovu od začátku Kylie Scott

Zajímavý příběh jak se díky zranění a amnézie může člověk stát úplně jinou osobností. Nabízí se začít znovu od začátku, vyvarovat se chyb které se staly v minulosti, nedělat to co se nechce a vybrat si ze života to nejlepší co se nabízí. Přesně to Clem udělala. Vybrala si opět toho samého ex chlapa, přátel jen tolik kolik zvládla a i tak hledala k nim cestu, jelikož si z nich nikoho nepamatovala. Docela pěkný a milý příběh.

31.05.2023 5 z 5

Když přišlo zlo Když přišlo zlo Ivar Leon Menger

Tuto knihu jsem vyhrála v soutěži, mám ráda tento žánr a tohoto autora jsem vůbec neznala. Myslím, že se příběhu zhostil velmi dobře, kapitoly ubíhaly jedna za druhou, bylo to tak zajímavé, vtáhlo to do děje a dokud jsem nedočetla, knihu jsem neodložila. Šestnáctiletá Juno žije se svým dvanáctiletým bratrem Boyem a rodiči na ostrově. Sdělili jim, že tam jsou ukrytí před cizinci, co jim chtějí ublížit. Dochází k nim jen strýček Oleh a nosí každé pondělí noviny. Každou neděli hrají hry, chodí rybařit a rodiče je učí číst, psát, vše co potřebují na přežití. Jednou se ale strýček nedostavil, bylo to divné a Juno se začala dost vyptávat. Byla zvědavá na ten svět za řekou, jenže musela dodržovat pravidla, jinak bude potrestána. Vše se ale změní, když se jednou toulá u řeky a nad ní lítá velký brouk (nezná Dron) a lekne se, když se večer potká s klukem Lukem. Má plno otázek a takový divný pocit. Tím začínají podivné události a ona tomu musí přijít na kloub. Vše není tak jak tvrdili rodiče, musí zachránit Boye a sebe, jen neví jak to udělat. Do poslední chvíle byl příběh napínavý, mohu vřele doporučit.

29.05.2023 5 z 5

Láska a kerosin Láska a kerosin Winter Renshaw

Láska a kerosin (petrolej, nebo palivo pro proudové motory) trochu jsem nepochopila ten název, ale autorka určitě k tomu měla jiný důvod než co to původně znamená. Nicméně příběh byl předvídatelný, ale zábavný. Donovan skrýval svůj pravý život, stále se přetvařoval, lhal, i když byl pohledný a mohl mít krásný život, nějak nedokázal žít ten svůj. Když umřel po tragické nehodě, nechal svou snoubenku bez prostředků a se starým zchátralým domem. Aby se ji nějak vrátili peníze, které ji vzal, začala dům opravovat, že ho později prodá a odjede. Jenže to netušila, že Donovan měl bratra, kterého zatajil a veškerý majetek přechází na něj. Lachnan byl touto skutečností překvapen, chtěl ten barák spálit na uhel a už se v tomto městě neukazovat. Spálit minulost a neohlížet se zpět. Jenže jak to tak bývá, nic nejde podle plánu a on se musel přizpůsobit Anneliese a najít společnou řeč. To co se dělo poté, vám nechám k přečtení a vřele doporučuji.

25.05.2023 5 z 5