Gallaxy Gallaxy komentáře u knih

Nerada čtu knihy, které jsou zrovna modní a tak jsem se dlouho bránila, ale jsem ráda, že jsem to nevydržela.

Čekala jsem, že kniha bude více strašidelná, ale ona měla úžasně vyváženou porci strachu a fantasy. Miluju knihy, které si hrají s časem. Úžasné. Autor píše poutavě ( přečteno za jednu noc), umí udržovat v ději potřebné vedlější postavy, aniž by se čtenář strácel A hlavně má nápad :)

Dnes v noci jsme knihu dočetla a za chvíli si jedu pro druhý díl :)

17.10.2014 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

velké zklamání. Knihu jsem si pořídila na základě komentářů zde na databází a byla jsem velmi zklamaná. Jedna z nejvtipnějších knih? ANi jednou jsem se nezasmála. Začátek vypadal slibně, ale nakonec kniha přešla do té nejčervenější knihovny, kterou jsem četla. Když už jsem se smířil a s tím, že jde o zamilovaný román přišla zápletka v podobě předstíraného orgasmu. Omlouvám se, ale kniha pro mě neměla žádný nápad ani originální myšlenku. Ale abych autorce jen nekřivdila, píše velmi čtivě. I přes mě zklamání jsem knihu dočetla, aniž bych se do ní musela nutit. Tak třeba příště.

14.10.2014 2 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Moje oblíbená. Příběh plyne, čtenář je napjatý a na konci přijdou slzy.

26.07.2014 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Sbohem dětsví, sbohem Harry. Každý rok k Vánocům nový díl bylo symbolikou celého mého dětství. Všechny díly jsou úžasné, ale tenhle poslední je důkazem, že Rowlingová měla děj promyšlený. Vše do sebe zapadlo a čekalo nás velkolepé finále. Škoda jen epilogu, který nám nenchal naděje na žádné pokračování, ani prostor naší fantazii.

15.07.2014 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Jako dítě jsem ji přečetla několikrát, nejde ani spočítat :) Svým způsobem jsem hrdinům záviděla jejich dětství a chtěla prožít něco podobného, možná portotže jsem odkojená Prahou :D

15.07.2014 5 z 5

Na stejné vlně Na stejné vlně Alexandra Potter

Bravo. Potter konečně přidala do děje více postav a povedlo se jí to. V pravý čas se protnuli a já jakožto čtenář jsem byla ve větším napětí, než u jejich ostatních knih. Na stejné vlně není nejápaditější knih od AP,ale určite je nejzajímavější po literární stránce.

15.07.2014 4 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Četla jsem nespočet knih, kde se holka rozešla s klukem a smutnila i o milostných trojuhélnicích.... Ale tohle je jiné. Meyer výborně popsala vnitřní pocity Belly. Každý jsme to zažil, ale kdo z nás by to uměl takhle napsat. Úžasná kniha.

15.06.2014 5 z 5

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

1 setkání s autorkou: Námět překvapivý a náročný. Byla jsem zvědavá, jak si s ním poradí, protože tato situace nemá žádné morální ani apolečensky vhodné řešení. A byla jsem překvapena, příběh plynul věrohodně. Postavy byli vykresleny a zasazeny do děje perfektním způsobem. Ale velmi mě zklamal závěr. V poslední době mám pocit, že když autoři nevědí kudy kam, tak některé postavy odstraní, aby se příběh vyřešil sám. A to nesnáším. Nakonec však závěr nebyl tak prvoplánovaný, jak se chvíli zdálo. Shrnutí: úžasné popisy postav, děj plynul perfektně, ne ideálně vyřešen námět. Ale určitě si od autorky přečtu ještě další knihy a apk se teprve rozhodnu.

01.06.2014 3 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Knižku mi přinesla kamarádka do nemocnice pro ukrácení dlouhé chvíle. Autotku jsem předtím neznala, ale byl to trefa do černého. Jídlo jsem hltala,a abych si mohla zase, co nejdříve číst; večerku jsem porušovala. Přečteno téměř jedním dechem a hned, jak vrátím půjčenou, tak si půjdu koupit vlastní :) Řadím mezi mé oblíbené knihy

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Velmi oddechová knížka. Není zde žádná hluboká myšlenka, ale příběh je napsán poutavě a místy mi vykouzlil na tváři úsměv. Bohužel s dalšími knihami Alexandry nevidím žádný vývoj. Přesto mají všechny její romány v mé knihovně místo.Doporučuji v případě potřeby nenáročného čtení.

24.05.2014 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Velmi silný příběh. Přečteno jedním dechem. A obrovské překvapení je film, který se přesně drží předlohy.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Knihu jsem četla z nouze, ale byla jsem příjemně překvapená. Fantasy není můj oblíbený žánr, ale tato knížka se natolik povedla, že jsem si běžela koupit další díl.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Zajímavý námět ke zpracování. Bohužel místy mi přišly popisy velmi zdlouhvé. byla jsem natěšena na vyústění celého příběhu, a hle ono se vážně povedlo :)

24.05.2014 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Zcela vyjímečně jsem nejprve viděla film aa až poté četla knihu a byla jsem velmi příjemně překvapena. Kniha je napsaná výborně-je zde úžasně popsán vnitřní rozpor v hlavních postavách, četla jsem jedním dechem.

24.05.2014 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

První setkání s Potterem bylo velmi kouzelné. Srdcovka.

Spící město Spící město Martin Vopěnka

Velmi mě zaujal námět a čekala jsem, jak se s ním autor popere. příběh plynul hladce, ale jedna věc mi neuvřitelně vadila: Kniha je cílena na mládež.. Stylem psaní bych ji zařadila do knížek pro děti. A některými tématy a narážkami na znásilňování bych knížku dala spíš do knihovny pro dospělé. Kde je tedy ta cílová skupina? Dětem bych ji určitě nečetla a pro mě byla psána moc dětsky. Několikrát zminovaná naivita hlavních hrdinů mi vůbec nevadila, knižka celá je psaná v duchu naivity. Moje hodnocení bude tentokrát hodně přísné: Jsem ráda, že knížka byla ke stažení zdarma a po přečtení jsem ji hned smazala, místo v knihovně pro ni bohužel nemám.

24.05.2014 odpad!

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Jako mnozí jsem vyrůstala na Harry Potterovi, ale tato saga pro mě nebyla jen fenomen. Rowlingova v Harry Potterovi prokázala schopnost kombinování. Od prvního dílu si připravovala půdu pro finále. Pozorný čtenář zjistil, že každá zmínka v ději souvisela s vyústěním celého příběhu, a přesně to se mi na Potterovi líbilo a ke knížkám de určitě ještě několikrát vrátím. Ale Prázdné místo je jiné. Ano, určitě to není jednoduché téma. Už na začátku mě překvapil obrovský počet postav, ale je to ROWLINGOVÁ, množství postav má určitě nějaký důvod-nemělo. Od začátku mi trvalo začíst se (a neležet v nemocnici, tak jsem se možná nikdy nezačetla). V průběhu knihy jsem si pár postav oblíbila a příběh se pro mě stal poutavým, koneckonců poutavě ROWLINGOVÁ psát určitě umí. A pořád jsem čekala, co bude na konci. Byla jsem přesvědčena, že přijde velkolepý závěr, ale nekonal se :( Možná mojč chyba, že jsem čekalal něco víc, ale byla jsem zklamaná a stále jsem svyústěním celého příběhu.

24.05.2014 3 z 5