Gallaxy Gallaxy komentáře u knih

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Jsem mírně zklamaná. Četla jsem od autorky všechny knihy, tuto jako poslední a líbila se mi nejméně. Některé pasáže mě upoutaly, jindy jsem se nudila. Ale z celkového dojmu mám pocit, že Poselství růží mělo zůstat jako samostatná kniha a bylo by to lepší.

23.04.2020 3 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Na začátku jsem měla nutkání knihu odložit, ale protože to prostě nedělám, tak jsem četla dál. Trvalo mi než jsem se začetla, ale pak mě knížka hodně chytla a četla jsem každou volnou chvilku. Děj byl na můj vkus až moc překombinovaný, ale v konečné fázi jsem měla z knihy velmi pozitivní dojem a bavila mě.

30.03.2020 3 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Po dlouhé době kniha, která mě okamžitě vtáhla do děje a četla jsem každou volnou chvíli. Výborně promyšlený děj a skvěle napsáno.

21.03.2020 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

První kniha od Kinga, která mě zklamala. Nedokazala jsem se začíst a některé pasáže jen proletěla očima. Až konec pro mě byl zajímavý. Ale oceňuji nápad na zápletku.

12.03.2020 3 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Rozjezd pozvolnější, stejně jako u prvního dílu. Ale pak se děj krásně rozvinul a střídání postav mě udržovalo v neustálé pozornosti. Konec mi přišel poněkud urychlený. Jsem zvědavá co přinese další díl :)

29.02.2020 4 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Jsem nadšená. Přehledné prolínání příběhů několika posta ve dvou různých časových dobách. Citlivé přiblížení válečné a poválečné doby. Kniha se četla skvěle a těším se na další díly.

16.02.2020 5 z 5

Poslední akt lásky Poslední akt lásky Cathy Rentzenbrink

Neskutečně silná kniha. Pro mě o to více, že já se z komatu probrala a mohla jsem se pokusit prožít si to z druhé strany. Občas autorka k popisu přistupovala velmi stroze, ale ono to asi nejde jinak- vyjádřit všechny své myšlenky. Jednu nebo 2 pasáže jsem přeskočila, protože mi přišly zbytečné.

02.02.2020 3 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Jsem nadšená, za mě nejlepší kniha autorky (což jsem sice psala už knihy Dlouhé stíny, ale tahle ji předčila). Jediné co mi autorčina stylu vadí jsou vždy rozvleklé úvody a pak velmi rychlé konce, kdy přeskakuje velmi rychle z jedné postavy na druhou a velmi stručně popisuje, co se událo. Ale to prostě k jejím knihám patří...

17.01.2020 5 z 5

Královský návrh Královský návrh Leila Meacham

V průběhu čtení jsem byla zklamaná, když mi začali docházet souvislosti a tušila jsem jakým směrem se bude příběh ubírat... ALE konec mě hodně a mile překvapil. Autorka opět nezklamala a já dávám plný počet hvězdiček.

30.12.2019 5 z 5

Hledám chlapa do Vánoc Hledám chlapa do Vánoc Jenny Stallard

Takova oddychovka. Nektere pasaze jsem hltala, ale obcas se to vleklo. Kazdopadne konec byl predvidatelny...

23.12.2019 3 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Do knihy jsem se velmi rychle začetla a děj plynul.. Bohužel ke konci jsem se ke čtení musela nutit. Konec mi přišel poněkud uspěchaný a nedořešený... Po přečtení celé knihy jsem přemýšlela o čem kniha vlastně byla...

08.12.2019 3 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Jsem mírně zklamaná. Ale jen protože autorka sama sobě nasadila vysokou laťku a tato kniha mi oproti ostatním přijde poněkud slabší.

Opravdu jsem se na její novinku hodně těšila, ale v podstatě mi tentokrát přijde poněkud plochá. Nevěnovala se rozboru postav tolik jako jindy a příběh byl předvídatelný a místy až absurdní.

11.11.2019 3 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Moje třetí kniha od této autorky a zatím se mi líbila nejméně. Některé pasáže mi přišli až moc překombinované, ale to už tak nějak k těmto knihám patří. Každopádně jsem opět četla jedním dechem a příjemně jsem se u knihy odreagovala. Jdu mrknou jakou další dsi od autorky vyberu :D

28.09.2019 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

kniha je psaná poutavě a opravdu dobře se četla. Cirkusové prostředí je velmi zajímavé.

Ale na mě byl konec prostě moc smutný, trochu jsem doufala, že to dopadne lépe.

18.09.2019 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Mám poněkud rozporuplné pocity. Začátek vypadal dobře, pak začali být popisy zdlouhavé a scéna neustále se opakující. Poslední kapitoly jsem už jen přeskákala, abych věděla jak to končí. A ani konec mě tedy moc neuspokojil.

16.09.2019 3 z 5

Alyin dům Alyin dům Leila Meacham

Původně jsem hledala jen něco čím proložím "kingovky" :) Ale až později jsem zjistila, že stejná autorka napsala i jednu z mých nejoblíbenějších knih- Dlouhé stíny. A opět jsem byla nadšená a četla každou volnou chvilku. Romatická odechovka, ale doporučuji. A klidně mohla být delší :D

13.09.2019 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Já jsem nadšená. Pro mě jedna z nejlepších Kingovek. Správná míra napětí a nadpřirozena. Jen zbytečně moc mrtvých :)

A Holly, ta je prostě top.

08.09.2019 5 z 5

Hraj mrtvého Hraj mrtvého Julia Heaberlin

Z knihy jsem poněkud rozpačitá. Příběh byl zajímavý a poutavý a konec překvapivý, což mám ráda. Jen mi nějak nesedl styl autorky. Jakoby myslela rychleji než psala a občas příběh poskočil bez vysvětlení.

24.08.2019 3 z 5

Rande naslepo Rande naslepo Saliya Kahawatte

Název knihy je poněkud zavádějíci. NAkonec to byla má první autobiografie a jsem ráda, že jsem ji četla. Některé pasáže mě donutili k zamyšlení. Místy byla kniha velmi poutavá a četla jsem s nadšením. ALe ze začátku mi trvalo než jsem se dostala do tempa.

15.08.2019 4 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Druhé a třetí pokračování se mi nelíbilo. Ale tento díl mě uchvátil. Do knihy jsem byla zcela ponořená a četla se zápalem. Bohužel konec mě zklamal a přišel mi poněkud překombinovaný, i když předpokládám, že další díly mi přinesou odpovědi :)

04.08.2019 4 z 5