galadrielin galadrielin komentáře u knih

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Vše již bylo řečeno - skvělá kniha! K přečtení mě nalákala počítačová hra, kterou byli poblázněni manžel, otec i bratr. :)
Osobně mě velmi potěšily odkazy na klasické pohádky.
Rozhodně si přečtu i další díly!

05.06.2017 5 z 5

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Oslici jsem četla před několika lety. Dnes už si děj vybavím jen obtížně, co ale NIKDY nezapomenu, je ten pocit absolutního hnusu, který jsem při čtení měla. Jenže právě proto Oslici považuju za mistrovské dílo. Čtete, i když je vám z toho zle. I když už nechcete vědět, jaká další odpornost bude následovat. No to je prostě geniální!

13.04.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nejlepší je, když od knížky nic nečekáte a ona vás úplně uchvátí. :) Bavila jsem se, a to hodně a fandila Markovi až do poslední chvíle.

12.04.2017 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Bohužel, čekala jsem mnohem víc. Rozumím, že kolem celé série vznikl vyloženě sympatický kult, já se ale k fanouškům nezařadím.

11.04.2017 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Trochu mě mrzí, že tahle kniha zde nemá vyšší hodnocení. Pro mě představuje první setkání se Soukupovou a naprosté nadšení. Úplně obyčejní lidé prožívají naprosto všední situaci. A Soukupová to podává tak lehce a samozřejmě, že dojem z knížky je nezapomenutelný (aspoň pro mě). Líbí se mi její styl psaní, trochu mi v něčem připomíná Třeštíkovou. Mně osobně je ale Soukupová bližší.

10.04.2017 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Lepší než Božský cizinec, kterého jsem četla předtím. Děj ale opět žádný (ne že bych snad nějaký čekala), Chloe mi v druhé půlce knížky lezla na nervy. Ale přesto je to příjemná oddechovka, kterou přelouskáte hned a nemusíte nad ničím přemýšlet. Jako četba pro nadcházející mistrovství světa ve fotbale, kdy se bude partner jen těžko přesvědčovat, aby s vámi něco podnikl, ideální.

13.06.2014 3 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Fajn oddechovka, místy opravdu hodně vtipná (v podobných knížkách málokdy narazíte obavy hlavní hrdinky z vlastního ranního dechu). Pro mě příjemné překvapení.

10.06.2014 4 z 5

Vysněný cíl Vysněný cíl Kate Stewart

Havraní bratrstvo jako celek řadím do nejlepších knih svého žánru. Přiznávám, že Exodus mě dostal. Je asi těžké navázat ve stejném tempu, ale jsem přesvědčená, že by se to i povedlo, kdyby byl Vysněný cíl o polovinu kratší. Tady "stopáž" nepomohla. Tobiášovy flashbacky byly samozřejmě skvělé, ale nemůžu si pomoct, ztratilo to část šťávy. Aby nedošlo k omylu, znovu opakuji, že celá série je moc fajn a budu ji doporučovat, jen to bude hlavně kvůli Exodu.

A mně deštivé dny budou chybět stále. Přes všechna vysvětlení a pochopení.

06.06.2023

Výchova bez poražených Výchova bez poražených Thomas Gordon

Srozumitelně podaný náhled na respektující výchovu. Souhlasím, že kniha by mohla být klidně kratší, myšlenky se dost opakují. Nicméně pro rodiče, kteří mají chuť vychovávat děti tak, aby v tom všem zúčastněným bylo dobře, doporučuju.

20.03.2023 4 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

V daném žánru podprůměr. Hlavní hrdinka naivní víc než Steelová, chápu, že tak má působit, ale tohle hraničilo až s blbostí. Gabriel je uvěřitelnější, ale to oslovení malá panno, to je slušnej bizár. Nevím, jak je to v originále, ale v češtině to zní příšerně.

Celé to působí prkenně, uměle. Sem tam záchvěv lepší scény. Dvojce šanci dám, ten konec to vylepšil a vzbudil mou zvědavost.

02.03.2023 2 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Pořád je to Deaver. Ale vážně postrádá napětí, na které jsme si tak rádi zvykli u Lincolna. Colter je na mě asi moc kladný, chybí mi u něj nějaký projev rebelie, je trpělivý, nikomu nenadává, že chce nalít další skleničku whisky. Ale velmi mě baví jeho propočítávání pravděpodobnosti, znalosti pro přežití v přírodě. Ráda se pustím do dalšího dílu, ale ne hned.

30.10.2022 3 z 5

Tichý bojovník Tichý bojovník Dagmar Kůtková

Obálka knihy je zavádějící - působí jako přebal nějakého erotického románu, ve vší úctě. Zkrátka podle obrázku bych čekala něco úplně jiného. Podle mého názoru to knize velkou službu nedělá.

Co se týče obsahu, autorka se chopila velmi silného tématu, nutí nás přemýšlet, jak bychom se v případě vyslechnutí podobné diagnózy zachovali my sami. Přesto některé dialogy působí nepřirozeně, lehce kostrbatě, těžko si představit, že takhle strojeně mezi sebou někdo v reálu hovoří. To ale nebrání tomu, abychom Danielovi celou dobu fandili, byť určité pochopení zasluhuje i Silva. Danielova proměna v přírodního člověka je ale ukvapená, není důvěryhodná. Možná to chtělo víc "problémů" při léčbě, nevím. Snad i proto mi na závěr nepřipadá, že by jeho povaha nějakou zásadnější proměnou prošla a upřímně moc nevím, co na něm jeho "léčitelka" viděla tak úžasného.

Celkově ale stojí za přečtení, není to špatné, jen působí trochu těžkopádně. To ale není nic nepřekonatelného a věřím, že autorka má slušný potenciál, téma zvolila skvělé.

14.01.2022 3 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Karolina mě zaujala už na Facebooku tím, že si ve svých příspěvcích neváhá udělat srandu hlavně sama ze sebe. Takže jsem tušila, co můžu od knižní podoby očekávat. A nezklamala jsem se. :) Knížku jsem si, poháněna přehnaným optimismem, vzala s sebou i na porodní sál. Pravda, tam na čtení nakonec nedošlo, ale na zahnání "poporodního blues" je to naprosto ideální čtení. :) Karolinin styl mi sedl, doufám, že ji psaní bude bavit co nejdéle.

Příjemným bonusem je i celkové vzezření knihy, ilustrace jsou vážně povedené!

Karolino, tobě i Daniele patří moje díky, fakt jsem se od srdce zasmála. :)

04.02.2018 4 z 5

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Tak toto vážně ne. Jako by to psal někdo jiný než předchozí dva díly. Je to blboučké a zoufale nudné. Z Daniela a Aubrey se stali dva puberťáci. A to mě nebaví.

05.11.2017 1 z 5

Felidae Felidae Akif Pirincci

Vhodné čtivo pro všechny otvíráky! Kromě zajímavého detektivního příběhu se vám dostane odpověď na to, co vaše kočky dělají ve volném čase a co si o vás zhruba myslí. :) Nejde přitom o prvoplánově vtipnou detektivku, ale o skutečně ponurou vyšetřovačku. Vraha možná odhalíte dřív než Francis, na napínavosti to ale neubírá.

10.10.2017 4 z 5

Hrůzy lásky Hrůzy lásky Jean Dutourd

Velmi zajímavá kniha, nečekejte žádnou červenou knihovnu - tady se probírají hrůzné aspekty lásky, a to hezky zeširoka. Styl autora je velmi osobitý, prvních cca 150 stran jsem s ním měla trochu problém, ale poté to zčistajasna přešlo a já nedočkavě četla, jak to bude s Robertim a Solange dál. Kromě samotného příběhu obsahuje kniha řadu pozoruhodných úvah, vážně stojí za to se nad nimi zamyslet. Není to lehké čtení.

"Člověk si opravdu uvědomí marnost a nicotnost věcí, až když je má. Ve staré teologii existuje jedna úplně odstrašující představa pekla. Peklo jsou na věky věkův uskutečněné touhy, které člověka v životě zaměstnávaly."

07.08.2017 4 z 5

Tajemný svět strašidel Tajemný svět strašidel Neprakta (p)

Tuhle knihu jsem měla v dětství moc ráda, připadala mi ohromně tajemná. Těším se, až ji předám zase svým dětem, určitě v ní najdou zalíbení jako já (a určitě se budou při čtení i stejně krásně bát)!

19.07.2017 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Hlavní linie příběhu je předvídatelná, ale přesto je kniha zdařilá. Nastíněné vize budoucnosti, kdy se všichni budeme raději uchylovat do námi vysněného prostředí ve virtuální realitě, jsou velmi aktuální už dnes. Super čtení nejenom pro geeky.

12.04.2017 4 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Na eskalátorech si teď dávám velký pozor. ;-)

11.04.2017 4 z 5

Příjemná oddychovka, o nic horší než většina příběhů v daném žánru. Odkazy na Shakespeara mi vyloženě sedly - Shakespear mi je bližší než Dante.

Jak jsem naznačila, vyloženě se nabízí srovnání s Gabrielovým Infernem. Komu sedl Gabrielův příběh, asi nebude zklamaný ani Danielem a Aubrey.

Neodpustím si ale poznámku k hlavním hrdinům (a totéž platí pro Gabriela) - začíná mě trochu otravovat, jak se děj láme v jednom okamžiku. To vážně stačí jeden večer, aby hlavní postavy začaly vrkat jako holubičky? Nic, nic, bum a je to? Půlku knížky kolem sebe našlapují jako myšky a po jedné kapitole si mám zvykat na to, jak se titulují broučky, beruškami a podobnou havětí? :-)

Ale to bylo jen tak na okraj. Knížka byla fajn - nic, z čeho bych nespala, ale to jsem ani nečekala.Na pokračování se těším, ráda si jej přečtu.

24.05.2016 3 z 5