gad gad komentáře u knih

Farma Farma Tom Rob Smith

Skvělé čtení, zajímavě vyprávěné a vy nevíte, kde je pravda. Tilde vás vtáhne do svého vyprávění a vy prostě chcete vědět, jak to bude dál. Možná něco tušíte, přesto budete v závěru překvapeni. Čtyři hvězdy za trochu useknutý konec. Přesto nemohu jinak než doporučit.

"Vedu boj proti lidským nepřátelům, proti mocnostem, silám a všemu, co ovládá tento věk tmy, proti pozemským duchům zla."

10.05.2016 4 z 5

Bratrstvo run Bratrstvo run Michael Peinkofer

Právě jsem dočetl. Na začátku jsem byl trochu rozpačitý, ale po příjezdu Mary na Rutheven už to začalo být zajímavější. Kniha je trochu rozvláčná, ale to už historické romány bývají. :-)

05.05.2016 3 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Zdařilá kniha. Četla se mi skvěle, neboť mám rád příběh tohoto typu. Jak už zde několikrát zaznělo, tak podobnost s Sherlockem Holmesem je zřejmá, ale Watson v sukních je milé zpestření. Vzhledem k povaze trestných činů se mi nabízí ještě jedna podobnost - Fox Mulder a Dana Scully.
Svět je, podle Rittera, plný podivných bytostí a ne všechny jsou neškodné.Proto jsem zvědav na další pokračování příběhů této nesourodé detektivní dvojice, neboť předpokládám, že přijde (aspoň bych si to přál).

"Tenhle svět je plný drakobijců. Ale potřebujeme také pár lidí, kteří nejsou příliš namyšlení na to, aby naslouchali rybám."

26.04.2016 4 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Od tohoto autora moje první přečtená kniha. Skvělé čtení. Přestože jsem tušil, jak se asi věci mají, stále jsem byl napjatý, co bude dál. Doporučuji. :-)

26.04.2016 4 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Zatím jsem na straně 100 a nijak zvlášť nadšený nejsem. Uvidím, co bude dál... :-)
Tak už jsem to dočetl, ale ovace se nekonají. Myslím, že tuto knihu ocení převážně čtenářky, neboť autorka se hodně zaměřuje na popis pocitů hlavní hrdinky, ale i hlavního vyšetřovatele. A to není právě můj šálek kávy. Když se v závěru knihy Rachel rozhodne jednat sama, tak už už se mi zdálo, že se konečně začne něco dít a... zase nic.
Většinou nepíšu záporné komentáře, protože už samotné rozhodnutí napsat knihu považuji za velkou věc a chápu, že autor se vydává se svou kůží na trh. Taky si uvědomuji, jak jednoduché je kritizovat. Takže i v této knize jsem si našel několik míst, která stála za zamyšlení. Mezi mé oblíbené, ale tato kniha patřit nebude.

"Chtěla jsem, aby mi zatelefonovala policie, aby mi oznámili, že prohledávají nemovitosti, vykopávají dveře a rozbíjejí okna, když hledají Bena. Nechtěla jsem řádný postup. Nechtěla jsem čtyřiadvacetihodinový výslech..."

"Ale pravda je taková, že nikdo z nás si nemůže na nic činit nárok. To je iluze, s níž všichni žijeme."

26.04.2016 2 z 5

Deset + jedna Deset + jedna Miroslav Kočí

Při četbě této knihy jsem se opravdu skvěle bavil. Autorův humor je nakažlivý a v mnoha ohledech jsem s ním byl na stejné vlně (např. povídka Bijte na potlach!). V příbězích se dějí věci na hranici reálného, viditelného světa a toho neviditelného, duchovního (např. povídky Majzlík na čaroděje nebo Dobrý skutek a vlastně i v Tenké hranici). Najdete zde i pohádku, hodně moderní, přesto poučnou. Krátce a prostě, nudit se rozhodně nebudete. Vřele doporučuji. :-)

11.04.2016 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Pokračování postapokalyptického bestselleru Silo. Konečně se dovídáme proč a jak vznikla sila.

01.04.2016 4 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Murakamiho kniha povídek se společnou tématikou.

01.04.2016 3 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Zajímavé čtení na dlouhé zimní večery (doporučuji s konvicí horkého čaje). Pro mě absolutně neznámé prostředí dalekého severu Skandinávie. Žádní superhrdinové ani superlumpové, žádné akční scény, jakoby všudypřítomný mráz vše a všechny zpomaloval. Doporučuji.

Všechny staré nože Všechny staré nože Olen Steinhauer

Není to špatné čtení, ale podle recenzí jsem čekal více. Dovedu si představit jako divadelní hru. :-)

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Tento styl psaní mi sedí. Kniha jsem přečetl jedním dechem, což při její délce nebyl problém. Skvělý závěr. Byla to moje první kniha od Nesbøa a vím, že další od něj budou následovat. :-)

Mona Mona Dan Torsten Sehlberg

Perfektní četba. Napínavá od počátku do konce. Jen doufám, že tato hrozba zůstane pouze na papíře. Vřele doporučuji. :-)

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Již třetí pokračování osudů obyvatel Three Pines. Je jaro, které autorka popisuje tak věrně, že cítíte i vůni květů. Tentokrát se příběh točí kolem "duchařiny" a vražda na sebe nenechá dlouho čekat, takže tým inspektora Gamage má opět plné ruce práce. Jídlo je tentokrát popisováno méně, o to více se autorka soustředí na přiblížení zákulisního boje v Súreté. Opět skvěle napsáno, moc pěkné počtení. :-)

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

A jsme opět v Three Pines, takže se zde opět stala vražda, kterou vyšetřuje opět inspektor Gamage. Zůstávají staří známí z prvního dílu, ale poznáváme i nové obyvatele městečka. Autorka skvěle vykresluje atmosféru Three Pines, charaktery postav a hlavně kulinářské výrobky. Skvělé čtení.

Zátiší Zátiší Louise Penny

Touhle milou knihou jsem byl nadšen.
Půvabný příběh, klidně plynoucí vyšetřování vraždy staré malířky Jane. Kdo mohl mít zájem na smrti této dámy, navíc v městečku, kde se všichni znají? Městečko Three Pines ležící na samé hranici mezi Kanadou a Spojenými státy se tím pádem stává dočasným domovem pro tým kriminalistů z Vancouveru. Vedeni stárnoucím vrchním inspektorem Gamachem se pomalu prokousávají až k samotné pravdě. Přestože je vyšetřována vražda, je tato kniha takovým milým pohlazením. Uprostřed dnešní uspěchané a akcí nabité doby se v Three Pins jakoby zastavil čas. Dokonce i Jane kdosi zastřelil šípem, což je dnes značně neobvyklé. Kdo byl tímto novodobým záporným Robinem Hoodem? Kdo si knihu přečte, ten se pravdu dozví.
Milou zprávou je, že autorka vydala další svoji knihu a já už ji mám ve své knihovně.

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Psáno zvláštním způsobem. Nicméně jsem si zvykl. Závěry si musí čtenář odvodit sám. Jedná se o první díl série Malin Forsová, takže se nechám překvapit dílem druhým. :-)

15.02.2016 3 z 5

Agent 6 Agent 6 Tom Rob Smith

Osud si s rodinou Lva Děmidova krutě zahrává.

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Další pokračování osudů Lva a jeho rodiny. Opět skvělé. :-)

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Skvělá kniha, průměrný film.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Moc příjemné čtení. Vřele doporučuji. :-)