Gabux Gabux komentáře u knih

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Já nemám slov. Čtvrtý díl byl třešničkou na dortu. Postavy se chovaly logicky, děj ubíhal a napsáno i přeloženo to bylo opět skvěle. A ten konec? Hořkosladký. Ale už mlčím, abych neprozradila spoilery.
Líbí se mi, že v průběhu knih získali prostor i jiné postavy ať už Scott či Marcie. Tahle série rozhodně stojí za pozornost!

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Třetí díl byl pecka. Rozhodně mnohem lepší než díl druhý, i když na první nemá. Je pravda, že v jednu chvíli toho tam bylo až příliš, ale nebylo to nic, co by mě vyloženě rušilo od čtení. A kupodivu mě zde ani neotravovala ztráta paměti hlavní hrdiny a to normálně fakt nesnáším!
A Scott je rozporuplná postava, kterou chvíli zbožňuju a pak bych ji něčím trefila po hlavě.

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Fíha. Tak druhý díl mě ale opravdu nebavil. Taky jsem ho na pár měsíců odložila. I chování Nory mě v tomhle díle děsně rozčilovalo. Ale jsem ráda, že jsem to se sérií nevzdala. Nakonec se děj rozjel i tady a já se s chutí mohla pustit do dílu třetího. Marcie ale fakt nesnáším.

11.06.2019 3 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Když tahle série vyšla, tak mě nějak úplně minula a já si na ni našla čas až teď. A stráveného času rozhodně nelituji. Postavy jsou propracované a sympatické, děj funguje jak má a styl psaní je velmi čtivý.
Nora je skvělá hlavní hrdinka, která člověku příliš neleze na nervy a Patch je prostě klasický bad boy, kterého většina čtenářek bude milovat.

Vincent Vincent Barbara Stok

Takový pěkný průměr se zajímavou kresbou. :)

07.04.2019 3 z 5

Mnoho zajímavostí a krásné zpracování!

07.04.2019 5 z 5

Cat & Cook Cat & Cook Ivana Jindřichová

Vše je dopodrobna popsáno a postupových fotek je dostatek. Konečně nemusím hádat, co to znamená "chvilku povaříme"! Skvělé pro začátečníky i pokročilé.

10.03.2019 5 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Oproti jedničce slabý díl. Dokonce jsem ho na několik týdnů odložila.

03.01.2019 3 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Nenáročné čtení. Kniha mě ale naprosto pohltila a během pár hodin jsem ji měla přečtenou. Dost se mi líbil vývoj postav, který mi přišel přirozený. Zápletka byla originální a kniha byla napsaná velmi čtivě. A jako bonus jsem tu zápletku nerozlouskla a musela jsem si počkat na konec. I když musím přiznat, že nijak zvlásť jsem nad tím nepřemýšlela. :)

02.01.2019 5 z 5

Život mi pije krev Život mi pije krev Jessica Abel

Odpočinkový komiks, který ale není ničím extra. Každopádně jsem se nenudila a byl to fajn relax.

02.01.2019 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Nemám slov.

22.06.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Skvělá ukázka toho, že "Není všechno zlato, co se třpytí". Naprostá dokonalost. A třeba nám tato kniha otevře oči a my se začneme více zajímat o naše blízké a známé. A přestaneme věřit jen očím, ale začneme důvěřovat intuici a náznakům.

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Knížce jsem se dlouho bránila a nechápu proč. Zhltla jsem ji během jednoho jediného dne, tak moc mě dostala. Nemá smysl ji více slovně hodnotit. To si prostě musít přečíst. Navíc ten konec? P-A-R-Á-D-A!

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Občas příběh trochu pokulhával, ale poměrně mě to bavilo. A ten konec? Nemám slov! Paráda.

17.06.2018 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Tohle je to, co Harry Potterovi chybělo k dokonalosti. Pohádky pro kouzelnické děti. Naprosto famózní počin a poznámky Brumbála byly docela přínosné.
Sladká třešnička na dortu.

Selekce Selekce Kiera Cass

Tohle nebude moc oblíbený názor, ale já si nemůžu pomoct. V čem přesně je tato kniha a celá série tak skvělá, že se o ni neustále mluví?
Osobně jsem schopná přečíst cokoliv a většinou dávám knihám více šancí, ale tahle série mě prostě brutálně nebavila. Po pár strákách jsem se vždy začala nudit. Postavy nejsou ničím jiné, zajímavé ani obdivuhodné. Nápad je zajímavě pojatý, ale bohužel to nezachránil.

17.06.2018 1 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Tahle kniha se mi zaryla do srdce a probudila ve mně touhu po zjišťování si informací z této doby. Je to hrozné. Napsané poměrně zajímavě, i když to pro dnešní čtenáře může být trochu nepohodlné.

17.06.2018 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Tak tohle šílenství mě očividně minulo. Za mě to je jeden z těch příkladů sérií, kde je skvělá myšlenka, ale zpracování nic moc.

17.06.2018 2 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Skvělé zakončení. Rozhodně se mi líbilo nahlédnout do hlavy i Christianovi. :)
To, že kniha popisuje něco, co mnoho lidí považuje za tabu neznamená, že je to brak. Sex a celkově erotika do života patří a lidé by se měli přestat bát o tom mluvit. Kniha je napsaná dobře a čtivě. Erotických knih existuje spoustu, ale jen tato vyvolala takové pozdvižení. Právě díky tomu stylu psaní. Za mě je to fajn oddechová knížka.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Příběh miluju a čte se to poměrně dobře. Rozhodně jedna z těch skvělých příkladů, že i čeští spisovatelé umí psát. :)

17.06.2018 4 z 5