Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Něžná náruč rodičů Něžná náruč rodičů Eva Kiedroňová

Knihu jsem si pořídila až 12 let po svých vlastních dětech a to z důvodu mé profese. Své děti jsem nosila a opečovávala intuitivně. Moje lektorska praxe si žádá, aby manipulace s dětmi byla profesionální.

09.02.2020 3 z 5

Léčba informací Léčba informací Marie Vilánková

Bohužel dávám 3 hvězdičky a to jen kvůli své slabosti. Nejde mi to číst. Velmi si cením textu, protože špatný nebyl a četlo by se to i fajn, kdyby to trochu bylo členité a trochu dalo čtenáři vydechnout a zamyslet se. Já jen doufám, že se ke knížce vrátím. Obsah mě velmi zajímá.

08.02.2020 3 z 5

Snění Snění Denis Pierre Filippi

Komiks není můj šálek čaje, ale nezatracuji ho. Zde jsou velmi vyvedené ilustrace, takže to mě nalákalo si knížku přečíst.

31.01.2020 3 z 5

100 x Václav Havel 100 x Václav Havel Pavel Kosatík

Jak já si pana Havla vážím. Je to pro mě člověk s nejvyššími morálními hodnotami. Tato knížka je pro mě darem, protože mám to nejcennější pěkně pohromadě - jeho slova.

30.01.2020 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Šikovný mladý muž. Je moc příjemné číst o někom mladém, který si sám vybudoval jméno a měl za sebou krásné dětství, pevnou a milující rodinu. Chce se .i říct, že to přeji všem. Karel o tom moc hezky a s láskou píše a myslím, že právě tady začíná ten úspěch. Sleduji Kovyho dál a líbí se mi jeho názory, jeho všeobecný přehled i nadhled.

19.01.2020 5 z 5

Výzva k revoluci Výzva k revoluci Tändzin Gjamccho

Je to opravdu výzva a možná i trochu prosba od nejvyšší svatosti Dalajlámy. Prosbu vysílá k mladým lidem a je to hlavně o soucitu. O soucitu vnitřním, k lidem, zvířatům a všemu živému. Tato malá knížka by se měla dostat všem lidem do ruky a možná by ji měli nosit u sebe a vždy si připomenout slova Dalajlámy, které mi rezonuji v hlavě a které jsou tak jednoduché, jen si je vzít za své.

15.01.2020 5 z 5

Chodit po špičkách Chodit po špičkách Michaela Mikulová

Milý příběh, milých lidí, tak bych to shrnula. Jinak bylo příjemné číst si deníček 13 leté slečny, protože jednu takovou doma mám. Bylo hezké vzpomenout si, že takové problémy člověk kdysi také řešil a, že je svět ještě v pořádku, když se tyto starosti dějí i dnešním dětem a dají se řešit.

04.01.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Perfektně napsané. Skvělé téma a Sisi, hlavní postava dokonale popsané psychické stavy od dítěte až po dospělou slečnu. Paní spisovatelka hezky vykresluje prostředí i osoby a přiznávám, že plíseň jsem vážně cítila...

02.01.2020 5 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

V létě jsem prožila se školními dětmi týden na táboře, který byl navlečen na příběh Tobiáše Lolnesse. A protože jako lektor jsem měla tu možnost podílet se na celém chodu a organizaci, bylo nutné se dostat pod pokličku příběhu. Musím říct, že se ze mě stal fanda a každý Tobiášův zážitek jsem prožívala. Je to příběh, který je tak moc aktuální v každé době a na každou společnost. Nejen tu naši lidskou, ale i na tu, která žije na stromě, který je jejich domovem. Krásné a dojemné fantazy ze světa pidilidí, hmyzu i rostlin.

25.12.2019 5 z 5

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Nedočetla jsem a teď ani nevím, zda bych to někdy chtěla dotáhnout do konce. Možná jsem jiná, ale věci, které jsou v knize popisovany mi přijdou normální a vnímám je tak jak přijdou a jak mi do mého života zapadají. Kniha není špatná, ale překlad ano a i to dělá že čtení špatný zážitek. Je mi to líto, ale knihu odkládám.

27.11.2019 2 z 5

26 pater 26 pater Andy Griffiths

Děsivě praštěná knížka. Četla jsem se synem, abych ho nalákala na čtení knížky a to se myslím povedlo. Za to dávám ty tři hvězdičky. Pro nečtenáře dobře připravené.

12.11.2019 3 z 5

Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa Matěj Balga

Velmi zajímavé. Cestopisu jsem přečetla málo, ale tento byl výjimečný. Hlavně tím, že mi Matěje bylo místy líto, místy jsem na něho byla naštvaná a místy jsem mu moc záviděla a přála mu to štěstí a prožitek v cizích zemích. Líbilo se mi být s ním na Aljašce a v Kanadě, i cesta po Amazonce byla krásná. Je fajn se zamyslet nad tím, kde je nám vlastně nejlépe. Mě určitě ve hvozdech českých.

23.09.2019 4 z 5

Nejsou stejné. Jak díky Teorii typů porozumět dětem i sami sobě Nejsou stejné. Jak díky Teorii typů porozumět dětem i sami sobě Šárka Miková

Knihu ukončuji že statutu četných, protože to není knížka ke čtení, ale ke studiu. Prošla jsem kurzem paní Mikové a tato kniha je učebnicí k němu.

08.09.2019 5 z 5

Štítná žláza a její léčba Štítná žláza a její léčba Anthony William

Je důležité uvěřit a to myslím potom funguje vše co je v knize popsáno. Mám respekt k lékařům i předepsaným lékům, ale mám ráda i alternativy. Zde je to tak, že spoustu věcí se jistě dá aplikovat. Minimálně pro všeobecné zdraví.

08.09.2019 3 z 5

Máj / Márinka Máj / Márinka Karel Hynek Mácha

Tož těžké čtení to bylo, ale jsem ráda, že jsem se ke klasice dostala a tuto malou knížečku ve své knihovně našla. Byla to výzva a nejen čtenářská. Místy krásná krajina, místy horor. Nepodceňuji básníka, ale možná ještě musím hodně knih přečíst, než se mi toto bude číst lehce.

01.09.2019 3 z 5

Naschválníčci Naschválníčci František Nepil

Tak milé čtení. Vrátí to člověka do dětských let, kdy na přesně takový tábor jezdil. Četla jsem to se synem, který je také skaut, tak se nám lehce chápalo a bavilo nás to.

18.08.2019 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Vrátila jsem se z jižních Čech a úplně přesně je mi blízké to co pan Hájíček popisuje. Ty vůně a ta podívaná do kraje. Téma je moc pěkné, protože historie rodin je podle mě velmi zajímavá a navlečení na období nástupu komunistů po válce a znárodňování je téma, které by se nemělo zapomínat.

17.08.2019 5 z 5

Chceš-li rozesmát pánaboha Chceš-li rozesmát pánaboha Michael Třeštík

Proč někdo chce psát o svých předcích? Ze začátku knížky jsem si říkala, tak takhle bych to uměla také. Ale s dalším čtením a hlavně popisem života maminky, jsem cítila z pana Třeštíka velkou úctu ke své rodině. Moc mě kniha dojala a děkuji, že jsem mohla nahlédnout do životů Třeštíků. Velmi milá kniha.

08.08.2019 5 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Moc pěkné. Líbí se mi, jak cizinec dokáže popsat pocity českych lidí. Věřím tomu, že je to reálné a že to je napsáno s velkou citlivostí. Ještě jsem téma Pražského jara a roku 1968 nečetla a tady jsem byla unešena atmosférou.

03.08.2019 5 z 5

Jan Tříska Jan Tříska Marie Formáčková

Mám ráda pana Třísku a tak jak důstojně hrál jsem si představovala, že bude o něm i napsáno.
Knížka je sbírka faktů a rozhovorů, které dával médiím.

14.07.2019 3 z 5