Gaara1 Gaara1 komentáře u knih

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Další osud Hynka Tase z Boru a jeho nejbližších se dozvídáme z téhle knihy. Tas má mnoho nepřátel a málo přátel a je opravdu zajímavé pozorovat jeho rozhodnutí, čestnost, pokoru k Bohu a k životu samému. Surovost středověku se vám otevře ve vašem pokoji, jak otevřete tuhle knihu a děj vás zavane do Českého království, kde je v těch dobách velmi nebezpečno. 95%

11.05.2014 5 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Vynikající jako první díl. Hynek Tas z Boru dostává za vykonané činy u krále tvrz Vlkov, který je rozpadlý, ale brzo se z něho stává za pomocí robotníků hrádek. Ale České království už není tak bezpečné jako dřív, všude lapkové, nové učení se šíří jako mor a asi nic nepřinese dobrého. Sedláci se bouří a Tas se jen domýšlí, jak to vše dopadne...

06.05.2014 5 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Kniha nás zavede do Českého království, kde v té době vládne Václav IV. a který se seznamuje s Tasem z Boru. Ten je donucen vstoupit do královské služby, jako strážce Václava IV. A my můžeme prostřednictvím těchto dvou hrdinů vstoupit do naší historie a sledovat jejich skutky, jak už v Českém království, tak i v cizině a přemýšlet, jaká asi to byla doba. 100%

06.05.2014 5 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Chvilku mi trvalo než jsem si zvykl na styl psaní, který použil Murakami v téhle knize, ale určitě zajímavý děj. Autor nás provede jednou nocí, kde se seznámíme s hlavními hrdiny, ale i s celým dějem. 80%

04.05.2014 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Pro mě docela zklamání, očekával jsem víc. Děj se mi zdá průměrný, sice neurazí a ani nenadchne. Slabých 60%.

25.04.2014 3 z 5

Psohlavci Psohlavci Alois Jirásek

V každé době jsou pošlapávána lidská práva a nezáleží na tom, jestli je to v 17. století a nebo v dnešní době. Člověk by si měl zachovat nějakou tu svoji čest, narovnat svůj hřbet a říct ne, i kdyby zase měla téct krev.
Jirásek dokázal, že jsem se na chvíli v té době ocitl a mohl naslouchat poradám Chodů, čelit jejich vzpouře, zažívat jejich zklamání a jiné útrapy.

08.04.2014 5 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Každého jednou navštíví Smrť, jestli náhle a nebo na ní budeme už toužebně čekat, určitě záleží na našem "Osudu". Já jen doufám,že až pro mě přijde ten s kosou, tak bude v podobě Pratchtettova Smrtě. Jestli teda nepošlou nějakého pomocníka :-) 100%

27.03.2014 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Opravdu zajímavé pojetí magie, kdy nám Terry Pratchett vysvětluje mnoha legračními způsoby, jak se může magie projevovat, kdo stojí ve stínech a číhá na nepozorného mága a co se stane, když jsou tradice porušeny...Vše začíná v malé vesnici, která má už netradiční název, Kyselá Prdel. 90%

17.03.2014 4 z 5

Bolest bez naděje Bolest bez naděje Arnošt Valeš

Bolest bez naděje je průměrná kniha, kdy vás autor provede nepříliš pěkným dětstvím Gustava a zároveň řešíte zápletku mrtvého děvčete, který se odehrává již v dospělosti Gustava. Může být mladý muž zapletený do vraždy malého děvčete a vzpomene si na své dětství, které nechal hluboko ukryté v sobě a užírá ho myšlenka, že není něco v pořádku? 50%

12.03.2014 3 z 5

Útěk před žlutou hvězdou Útěk před žlutou hvězdou Jan Martinec

Útěk před žlutou hvězdou nám vypráví dvanáctiletý chlapec, Pavel Rubín z rodu Rubensů, který prchá s tátou před fašismem. Plán je následující: útěk do Polska a pak do Ruska. Povede se jim utéct včas a nebudou muset změnit plány? Vše se dozvíte v této napínavé knize.

02.03.2014 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Tahle kniha mě změnila....k lepšímu. Pořád jsem nadával na svět a teprve po přečtení téhle knihy,vím že jsem zbytečně vynakládal svoji energii na negativní myšlenky ( politika, práce, počasí ) a přitom se mám krásně. Musel jsem si to všechno uvědomit a srovnat v hlavě a jen se modlím,abych nemusel prožit příběh jako Sophie.

22.02.2014 5 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Na kopci je zajímavý příběh o zjevení Anděla a autor nás postupně vede volným tempem k pravdě, která se odehrála ve Výtoni. Zkušenější čtenář sice v polovině knihy pozná, co se pravděpodobně stalo na Svatým Tomášovi, ale knize to neubírá na kvalitě, protože autor vás zavede i do temných zákoutí lidské duše.

06.02.2014 4 z 5

Smrtící léčba Smrtící léčba Michael Palmer

Opravdu pěkné čtení z lékařského prostředí, kde nám autor naservíruje alternativní léčbu do klasické nemocnice a ukazuje nám, jak může být prospěšná a užitečná v dobrých rukách, ale zároveň může být i životu nebezpečná, jedná-li se o peníze.

02.02.2014 5 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Buzz je stejně dobrý jako předešlý díl Game a možná o trošičku lepší. HP opět jedná impulzivně a tak není divu, když se zase zaplete do smrtelných problémů. 4 hvězdy.

18.01.2014 4 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Průměr, čekal jsem se teda víc. Nina z knihy, ( ulítlá na čas), která se podle mě nechová racionálně a autorky pak celý děj staví právě na nepochopitelném jednání této postavy, sice se tam snaží obhájit některé chování Niny, ale moc se jim to nedaří. Jinak se kniha čte rychle, není složitě psaná a člověk u ní nemusí horentně přemýšlet.

13.01.2014 3 z 5

Agent 6 Agent 6 Tom Rob Smith

Jaký tajemný osud si připravil Tom Rob Smit pro naše hrdiny? Co je čeká? Nebudu nic prozrazovat, to ať si čtenář zjistí sám:-)

Kladné body: Napínavé, dobrodružné, syrový děj, hlavní hrdina Lev Děmidov a Raisa...
Záporné body: Někde se děj zbytečně vleče a je nezáživný, ale ke knize prostě ten "úsek" patří....

09.01.2014 4 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Utajovaný projev je pro mě slabší než první díl, ale kniha rozhodně stojí za přečtení, i když se děj dá lehce odvodit a může snad i čtenář dopředu vytušit, jakým směrem se bude dál příběh ubírat. Pro mě slabší čtyři hvězdy, ale kniha je určitě čtivá a napínavá.

04.01.2014 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Moje první kniha od Pratchetta a musím říct, že u jedné nezůstane. Dlouho jsem nečetl, tak vydařenou fantasii jako Barva kouzel. Autor zabíhá i do nejmenších detailů, které dokáží pobavit, postavy a celá Zeměplocha mě chytla :-) 100%

30.12.2013 5 z 5

Knihkupectví, kde se tajemství dá krájet snad i nožem a kam si prapodivné lidé chodí vypůjčovat ještě prapodivnější knihy. Opravdu úžasná kniha s dějem, který na našem trhu chyběl. 100%

26.12.2013 5 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Mě se na knize nejvíce líbilo, jak tam hlavní protagonistka ( Malin ) řeší otázku Zla, jestli je vrozené a nebo se v člověku postupně vytváří a jestli i místa nemají tendenci přitahovat více zla než normální místa.
Jinak se mi kniha líbila, byla čtivá, napínavá, zápletka také vydařená....

22.12.2013 4 z 5