Foxie89 Foxie89 komentáře u knih

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Ze začátku mi nesedelo chování postav. Vážně by se nechala první den krmit jídlem od člověka, který ji zavinil takové ponížení?
Potom se to už nějak spravilo, Gabe je přece jenom sympaťák a závěr byl moc hezký. Jenom to všechno bylo takové předvídatelné, ale i tak se hezky četla :)

22.07.2022 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Kniha je moc milá, pomaloučká a čte se opravdu příjemně. Je ale sranda, že až po dočtení knihy jsem si uvědomila, jak málo tam toho děje je.

03.07.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Bála jsem se, že kniha bude depresivní a nějaké ty chvíle jsem z ní smutná byla. Ale celkově mě hrozně potěšila, bylo hezké číst si o Nořiných životech. Líbily se mi krátké kapitoly s originálními názvy a jemně vysvětlená filozofická témata a občasné citáty myslitelů. Za mě 4,5

08.05.2022 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Moje první kniha od Kinga a musím říct, že jsem byla příjemně překvapena. Četla jsem ji teda dost dlouho, protože je hodně popisná a často odbíhá od tématu, ale líbila se mi.
A překvapilo mě, jaký konec měla :)

05.04.2022 3 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Četla jsem v angličtině a teda oslovení Babygirl bylo strašný. Jinak se mi to líbilo, krátké kapitoly, děj ubíhal svižně a bylo to celé takové milé.

11.03.2022 3 z 5

Bouře ozvěn Bouře ozvěn Christelle Dabos

(SPOILER) Velkolepé finále bylo, ale musím se přiznat, že pro mě už byla témata ozvěn a Rubu a Líce trochu moc komplikovaná.
(Spoiler) Mám tak na konci spoustu otázek. Proč se Rub a Líc smíchal? Proč prostě všichni nezmizeli na druhou stranu, ale jenom se objevil zpátky Rub?
A ten konec byl na mě trochu moc otevřený, asi by mi vlastně nevadilo zakončení, kdy by Thorna už nebylo možné najít a Ofélie by se s tím smířila a věnovala se své rodině. Odhalení Elizabeth mi taky trošku nesedlo.

Každopádně jako celek patří tato série na vrchní příčky mých přečtených knih. Nádherně zpracované a sepsané a opravdu krásné fantasy.

08.03.2022 4 z 5

Zmizelí ze Svitu Luny Zmizelí ze Svitu Luny Christelle Dabos

Tak už se mi dlouho nestalo, aby se mi druhý díl líbil více, než ten první. Ale za mě super!! Hrozně se mi líbily postavy Matky Hildegary a Archibalda. :)

05.03.2022 4 z 5

Paměť Babylonu Paměť Babylonu Christelle Dabos

Tenhle díl mi zatím z těch 3 sedl nejméně. Nějak mě nebavilo studium Ofélie v Babylonu. Ale i tak se vrhám na další díl a těším se, jak bude vše rozpleteno :)

05.03.2022 3 z 5

Snoubenci zimy Snoubenci zimy Christelle Dabos

Mně se to tak moc líbilo! Ten svět, ty postavy, ty schopnosti! Jediné, co bych vytkla, je trošku zdlouhavé vyprávění, je to takové celé pomalu plynoucí, ale i tak se to moc hezky čte :)

05.03.2022 4 z 5

Růže sama Růže sama Muriel Barbery

krátká, milá povídka, která donutí člověka zapřemýšlet nad svým životem

19.02.2022 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Kniha byla napínavá, ale vadil mi hodně otevřený konec.

29.10.2021 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Celkově se mi kniha líbila. Dostává 4 hvězdičky, protože ten svět byl super, postavy taky, ale občas mi to přišlo takové...přeplácané, tak nečekané zvraty, které byly asi až nepřirozené a vlastně mi tam nefungovaly.
Tolik ras, tolik jmen, tolik části města - možná by se hodil nějaký seznam, rodokmen...:)

23.04.2021 4 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

Tohle nebyla ta správná knížka pro mě. Věřím, že to té správné cílovce pomůže. Ale na mě to bylo všechno takové předvídatelné a Cara mi nebyla moc sympatická jakožto postava. Štvalo mě tam nějak moc věcí. Málem jsem ji nedočetla

20.11.2020 2 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Četla jsem jako povinnou četbu k maturitě a díky bohu jsem si to nevytáhla. Náročné, ale krásné

20.10.2020 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Konečně kniha, která využila náš český jazyk naplno. Nádherně napsané, ale přiznám se, že mi trvalo se začíst:)

08.08.2020 4 z 5

První konec První konec Lauren James

Nevím vlastně, jestli se mi konec a vysvětlení libílo nebo ne. Ale asi první kniha, co využívá poznámek a článků tak hezky. Každopádně se plná očekávaní vrhám na další díl:)

08.08.2020 3 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Hezká kniha, napínavá a čtivá:)

08.08.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha se mi četla dobře. Jen je škoda, že vysvětlení bylo tak nečekané, až vlastně divák neměl šanci na vraha přijít. Ale bylo to napínavé:)

18.07.2020 3 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Dobrá detektivka s překvapivým koncem. Jen mi něco úplně nevyhovovalo na stylu psaní - nevím, jestli moc postav nebo moc popisu. Ale líbilo se mi to a možná si přečtu od autorky další knihy :)

25.04.2020 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Ze začátku mě kniha moc neoslovila. Ale postupem stran mě začal víc zajímat osud Terezy i Marie. Nakonec to hodnotím jako fajn knihu o osudu dvou žen.

05.04.2020 3 z 5