Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Wow. Úžasná kniha plná humoru, zajímavostí z natáčení Harryho Pottera a hlavně pohledu do osobního života Toma Feltona. Kniha byla neskutečně čtivá, a to hlavně díky skvělému stylu psaní. Považuji se za velkého fanouška Harryho Pottera a toto nahlédnutí nejen do samotného procesu natáčení, ale hlavně do života herců, pro mě bylo neskutečně dojemné. Po přečtení této knihy jsem si Toma Feltona ještě víc oblíbila a těším se, až se znovu podívám na filmy a vzpomenu si na ty dokonalé historky z natáčení. Tuto autobiografii budu doporučovat úplně všem :-).

19.05.2023 5 z 5

Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů * antologie

Já jsem vážně neskutečně překvapená, jak moc se mi tyto povídky líbily a vlastně i dotkly. Každá povídka je originální a předává důležité poselství. Vlastně ani nedokážu říct, která byla ta top a která naopak nejslabší, já jsem prostě a jednoduše unešená.
No a samozřejmě musím vyzdvihnout i grafické zpracování knihy, které je nádherné. Nakladatelství YA čtu má své knihu neskutečně propracované a já jsem velice ráda, že obohacuje náš český knihomolský rybníček :-).

17.05.2023 5 z 5

Dívka, had, trn Dívka, had, trn Melissa Bashardoust

Za mě průměrná YA fantasy kniha s nádhernou obálkou. Anotace zněla skvěle a prvních cca 50 stran bylo vážně dobrých, ale pak se z toho stala celkem překombinovaná slátanina. Autorčin styl psaní mi nevyhovoval a zrovna jsem si nesedla s hlavní hrdinkou, která mi přišla neskutečně dětinská a naivní. Na to, že kniha má 300 stran, tak se tam toho stalo šíleně moc a autorka by se klidně mohla daleko víc rozepsat. Absolutně jsem nevěřila romantické lince a vlastně mi přišla i celkem zbytečná...

15.05.2023 3 z 5

Myšlenky pod polštář Myšlenky pod polštář Courtney Peppernell

Za mě celkem průměrná básnická sbírka. Možná mi jenom nesedla do čtecí nálady, ale já jsem trošku zklamaná. Sbírka je rozdělená na 10 částí a mně se líbily snad jen 2... Musím ale ocenit krásné ilustrace medůz :-).

12.05.2023 3 z 5

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Nádhera. Jednoduše nádhera.
Alespoň prozatím je kniha, která mě upřímně moc nelákala. Úplně se mi nechtělo číst něco, co by mi připomínalo covid... Po obrovském množství nadšených reakcí jsem se nakonec nechala zlákat i já a rozhodně jsem neudělala chybu :-).
Amélie Salingerová napsala realistický příběh s přesahem, který se mě neskutečně dotknul. Zamilovala jsem si všechny postavy, užívala si krásnou a hlavně skvěle pojatou romantickou linku a bavila se popkulturnímu narážkami. Zároveň musím zmínit i skvělé grafické zpracování a krásnou obálku a ořízku knihy.
Já jsem opravdu nadšená a už teď můžu říct, že se tato kniha zařadí do mých top 7 za tento rok.

08.05.2023 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Překroč svůj stín je kniha s dojemným, emotivním a realistickým příběhem. Postavy jsou sympatické a vyhovovalo mi, že jsem měla možnost číst kapitoly z pohledu Echo i Noaha. Vzhledem k tomu, že jsem už četla hodně knih z tohoto žánru, tak z této knihy nejsem úplně odvařená, ale už jenom kvůli krásné romantické lince to stojí za to.

04.05.2023 4 z 5

Léč pana z Rožmberka Léč pana z Rožmberka Ludmila Vaňková

K této knize jsem se dostala hlavně kvůli čtenářské výzvě. Příběh je celkem zajímavý, ale na to, že kniha má 200 stran, tak je zde ŠÍLENÉ množství postav, ve kterých jsem měla obrovský problém se orientovat. A to, že se některé postavy jmenovaly stejně mi to vážně neulehčovalo. Úplně mi nesedl ani autorčin styl psaní, ten je hodně uspěchaný a spoustu věcí jsem si musela domýšlet a kolikrát i zcela vymýšlet. Autorka se mohla daleko víc věnovat historickým událostem a více mi je popisovat, protože já osobně se teda moc neorientovala.
Musím ale říct, že mě vcelku bavila romantická linka a líbila se mi atmosféra knihy.

29.04.2023 3 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Za mě tak trochu vycpávkový díl. Vlastně jsem si celou dobu říkala, kdy konečně přijde nějaké nečekané odhalení a dozvím se nějakou super bombastickou informaci, jak tomu bylo u předchozích dílů, ale ono nic... Zatím nejslabší díl ze série, doufám, že pokračování mě chytne víc.

20.04.2023 3 z 5

Život svatých Život svatých Leigh Bardugo

Úžasná doplňková kniha, která mi neskutečně sedla a krásně zapadla do sbírky Grishaverse. Krom nádherných ilustrací jsem si přečetla originální příběhy svatých.

12.04.2023 5 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

Přiznám se, že mě to nechytlo tolik jako 1. díl, ale ve svém žánru to je stále jedna z top sérií. Občas mi přišlo, že se autorka mohla trochu víc rozepsat, protože děj byl někdy hodně useknutý. Jinak zase skvěle propracovaná zápletka, úžasné hádanky a neskutečně zajímavé postavy.
Už netrpělivě vyhlížím pokračování!

12.04.2023 4 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Více než dvě třetiny se vlastně absolutně nic nedělo a příběh se nikam neposouval. Čekala jsem, že hlavní hrdinka bude pátrat po tom, co se stalo její nejlepší kamarádce, ale ona se spíš utápěla v sebelítosti a vlastně nedělala vůbec nic. Pak ale přišly zajímavé zvraty a odhalení a knihu jsem dočetla na jeden zátah. Konec byl možná trochu překonbinovaný, ale aspoň jsem neodhadla pachatele...
Nejvíc ale oceňuji úžasnou atmosféru knihy. Měla jsem pocit, že sama jsem mezi Letními dětmi a prožívám příběh spolu s nimi v dusné, parné a tajemné La Cachette. Neobvyklé prostředí tak trochu prohnilé vesnice, která leží na Mississippi, dělá celou knihu alespoň v něčem originální.

09.04.2023 3 z 5

Benátský kupec / The Merchant of Venice Benátský kupec / The Merchant of Venice William Shakespeare

Ze začátku jsem se absolutně nemohla začíst a pletla jsem si postavy. Pak se ale konečně začalo něco dít a mě ihned chytla skvělá zápletka. Ke konci jsem už byla pořádně začtená a ta scéna u soudu je prostě výborná.

09.04.2023 4 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Ani na podruhé mě tato kniha nezklamala. Neskutečně jsem se nasmála a užívala si ty chaty plné popkulrurních narážek. Ano, Ava není zrovna nejmilejší človíček pod sluncem, ale právě ten její sarkasmus je občas potřeba.

09.04.2023 5 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Ze začátku jsem se do knihy absolutně nemohla začíst. Pak ale přišla bombastická romantická linka a já se naopak nemohla odtrhnout :-D. Oblíbila jsem si postavy (hlavně teda Chálida) a moc se mi líbilo prostředí a atmosféra. Nečekala jsem, že mě to bude nakonec tak bavit a jsem moc ráda, že jsem knihu neodložila. Těším se na pokračování!

06.04.2023 4 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Pohlazení po duši. Krásné myšlenky, které doplňovaly překrásné ilustrace.

28.03.2023 4 z 5

Srdcerváči: Ročenka Srdcerváči: Ročenka Alice Oseman

Přiznám se, že jsem asi čekala něco jiného. Co se mi ale neskutečně líbilo, byly postavy ze Srdcerváčů v jiných universech, to byla bomba.

28.03.2023 4 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Krásná oddehová romantická jednohubka přečtená během jednoho promaroděného odpoledne. Sympatické postavy u kterých oceňuji jejich logické jednání, vývoj a velice vtipné dialogy. Děj úplně bez problémů utíkal a já jsem najednou byla na konci. Oproti 1. dílu této série mi tady ale chybělo trochu akce, takže 4,5/5

27.03.2023 4 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Tak tohle byla pecka. Bravurně napsaná atmosféra, zábavné postavy a hlavně úžasná zápletka i její rozuzlení. Autorka má velice čtivý styl psaní a neskutečně mi vyhovovaly krátké kapitoly. Co nejdřív se musím pustit do pokračování.

26.03.2023 5 z 5

Démon z lesů Démon z lesů Leigh Bardugo

Démon z lesů je absolutně nádherná a úžasná komiksová jednohubka. Nevěřila jsem, že je to možné, ale Temnyje jsem si oblíbila ještě víc a já jenom doufám, že Leigh Bardugo nám brzy dopřeje pokračování, protože já ho nutně potřebuju.

23.03.2023 5 z 5

Lžička plná zášti Lžička plná zášti Robin Stevens

Pro mě je každý nový díl této série krásným návratem do dob, kdy jsem s knihami teprve začínala. Autorka má neskutečně čtivý styl a já mám tyto detektivky vždy přečtené během pár dnů.
V tomto díle nejvíc oceňuji vývoj hlavních postav. Pátrání bylo samozřejmě jako vždy skvělé, ale posunutí Hazel je pro mě daleko podstatnější. Vraha jsem odhadla, ale to mi nezabrání v tom dát 4,5/5 .

22.03.2023 5 z 5