Forest66 Forest66 komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dobře napsaná a čtivá detektivka. Postavy a situace byly sice dost vyhraněné, což ubíralo na věrohodnosti, ale je to první kniha série, třeba se v tomto ohledu trochu někam posune. Moc rád si přečtu další

19.03.2021 4 z 5

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

Příběh s velice zajímavou atmosférou a celkem uvěřitelným nádechem tajemna. Nepřehrává. Příběh hezky utíká, nezahlcuje se zbytečnostmi a díky kratším kapitolám se knížka četla moc dobře

09.03.2021 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Knížka sama o sobě není, až tak špatná, ale jako pokračování Milénia je to nepřijatelný blábol. Snaha naroubovat na uzavřený příběh něco, co tam v žádném případě nepasuje

09.03.2021 1 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Paráda! Bavilo mě to stejně, jako předchozí díl. Moc se mi líbí autorčina práce s charaktery postav

25.01.2021 5 z 5

Temné struny Temné struny Val McDermid

Autorka má docela originální záplatky, to se musí nechat. Co ale pokulhává na obě nohy, je sestavit z toho čtivou knihu. Děj je vleklý, nerealistický a zavalený balastem (kniha mohla být klidně o 1/3 kratší a jen by jí to prospělo). Nepovedly se ani postavy - většinou jsou opět nereálné a postrádají jakoukoliv hloubku

14.01.2021 1 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Jako vždy výborná kniha :) Za sebe bych ale potřeboval menší opáčko, vzhledem k retrospektivě.

02.01.2021 5 z 5

Holubí mambo Holubí mambo C. D. Payne

Výborná oddechová knížka. Humor je laskavý a na úrovni a tak nějak přirozený a nenucený ????

28.11.2020 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Celkem slušně vykreslenou atmosféru ponurosti bohužel kazí nedostatek napětí a vleklý obsah. Říct děj by bylo silné slovo. Výsledek je spíš než co jiného depresivní kniha, kterou jsem dočetl jen díky značné umanutosti. Po podařeném Kříďakovi velké zklamání

28.11.2020 1 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

O postavách si nejsem sice úplně jistý, co si mám myslet, ale příběh výborný. Celou dobu jsem si říkal, že tentokrát je to řešení nějaké snazší, ale zase mě Bolton dostala :-)

17.09.2020 5 z 5

Pád Gondolinu Pád Gondolinu J. R. R. Tolkien

Jako všechny povídky z období prvního věku byla povídka velmi zhuštěná a nepropracovaná. Podle informací v knize nebyla ani nikdy řádně dokončena. Bylo by vůči ní - i vůči čtenářům - ohleduplnější nechat ji tak, než vydat tenhle nečitelný paskvil

15.09.2020 1 z 5

Památná místa Járy Cimrmana Památná místa Járy Cimrmana Radek Laudin

Je to takové milé čtení. Některé kapitoly byly sice dost nesmysly, ale jiné zase zajímavé a vtipné :)

03.09.2020 4 z 5

V lesích V lesích Tana French

Zajímavá zápletka a příběh, zasazený do zajímavého prostředí. Příběh byl trochu vleklý, ale jinak dobře vymyšlený a poutavý. Bohužel musím ubrat na hodnocení za konec a to z mnoha důvodů

31.08.2020 3 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Po několika posledních knížkách od Deavera (nečtu chronologicky, tak tím myslím různé díly i série), které se mu moc nepovedly si zase napravil reputaci :) Je pravda, že tentokrát jsme to měli jednodušší a snad poprvé v případě Lincolna Rhyma jsem na všechno důležité přišel sám

08.08.2020 5 z 5

Stormrage Stormrage Richard A. Knaak

Příběh byl celkem zajímavý, ale místy trochu vleklý. Bohužel kniha obsahuje hodně nepřesností v místech, kde se odkazuje na události ze hry warcraft a na válku prastarých, což mě rozčilovalo. Identita hlavního záporáka byla dobře vymyšlená, ale škoda toho rozuzlení. Tenhle typ závěru naznačuje, že autor buď trpí nedostatkem fantazie nebo neví, co s vlastním příběhem vlastně udělat

04.08.2020 2 z 5

Star Wars - Pohyblivý cíl Star Wars - Pohyblivý cíl Jason Fry

To, že Disney zavrhl původní příběhy SW, přestože jsou daleko lepší než většina z toho, s čím přišel Disney je jedna věc. Tady je ale diskutabilní, jestli tenhle příběh nenabourává i konzistenci původní trilogie.
U příběhu samotného snad autor vůbec nepřemýšlel

SPOILER ALERT!
celý příběh je o odlákání Impéria a přitom vymyslí akci, kdy je pronásleduje 1 lokální destruktor? Maskovat se uniformou kapitána lodi, tedy jediného člověka, kterého musí zaručeně každý na palubě poznat? Vážně?

04.08.2020 1 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Po událostech minulého dílu jsem měl z dalšího dílu trochu strach. Ukázalo se ale, že zcela zbytečně knížku jsem si užil a jsem rád, že můžu dát i dál plný počet a doporučit :)

02.08.2020 5 z 5

Star Wars - Ztracené hvězdy Star Wars - Ztracené hvězdy Claudia Gray (p)

Asi nejlepší z toho, co do SW vypustil Disney. Napínavý a dobře plynoucí děj, kterému ale nechybí ani hlubší myšlenky. A i když některé věci se dali celkem očekávat, dokázala mě knížka i překvapit

02.08.2020 4 z 5

Zvony Londýna Zvony Londýna Ben Aaronovitch

nebylo to úplně špatné, ale už tomu chybí nápady a jakýkoliv smysl a řád. Jako zakončení série to bylo strašně slabé

02.08.2020 3 z 5

Vzdálená ozvěna Vzdálená ozvěna Val McDermid

Knížka je moc zajímavě pojatá, i když trochu předvídatelná. Ale moc rád si od autorky přečtu něco dalšího

16.07.2020 4 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Další parádní kousek, Bolton opět nezklamala. Až do poslední chvíle... ale co, přece nebudu spoilovat, hezky si to přečtěte ;)

11.07.2020 5 z 5