floribar floribar komentáře u knih

To To Stephen King

Kniha se mi velmi líbila, až na pár částí kdy jsem měla nutkání jí odložit, ale nakonec jsem jí dočetla. Popisy sice zdlouhavé, ale alespoň mě pořádně v táhli do děje.

22.07.2020 3 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

"Ankh-Morpork! Perla měst! To není zcela přesný popis, samozřejmě není kulatý ani lesklý . dokonce jeho nejhorší nepřátele by souhlasili, že pokud by museli Ankh-Morpork k něčemu přirovnat, potom by to muselo být kus smetí pokrytý chorobným slizem umírajícího měkkýše."

19.07.2020

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Velmi dobrá knížka o Pratchetta, celkově všechny knížky s hlídkou patří mezi mé nejoblíbenější.

19.07.2020 4 z 5

Mafiánovi Mafiánovi Tonino Benacquista

Knížka není špatná, ale rozhodně doporučuji film.

26.05.2020 2 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Musím říct, že jsem nejdřív viděla film Barva kouzel a až pak jsem si přečetla knihu Barva kouzla a Lehké fantastično. Oddechová, zábavná kniha.

26.05.2020 5 z 5

Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Obraz Doriana Graye je jedna z mích oblíbených knížek, i když příběh se mi chvílemi zdál moc dlouhý. Pokud máte rádi strašidelné příběhy tak doporučuji přečíst.
Cantrevillské strašidlo je krátká a zábavná povídka.

26.05.2020 4 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Musím se přiznat, že se mi tady víc líbil film (ale to bude asi tím že jsem film viděla první a pak až četla knihu)

17.05.2020 3 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek z maturitní četby. Velmi smutný a pravdivý příběh.

17.05.2020 5 z 5

Alkoholy Alkoholy Guillaume Apollinaire

Sice jsem knihu, četla na přeskáčku, podle toho na co jsme měla náladu, ale knihu si rozhodně někdy ještě přečtu.

17.05.2020 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Kniha se mi líbila. Považuji ji za poměrně poutavou (přečetla jsem ji rychle). Obsahuje jasný, jednoduchý, ale přitom zajímavý příběh.

17.05.2020 5 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Velmi zajímavá a smutná, knížka. Četba mě mě bavila a rozhodně všem doporučuji přečíst.

17.05.2020 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Zajímavá knížky, přišla mi smutná. Je dobře ilustrovaná.

02.05.2020 2 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Velmi napínavá a zajímavá knížka, rozhodně se chystám přečíst další díl.

02.05.2020 5 z 5

Co se skrývá v lesích Co se skrývá v lesích Katya De Becerra

Zajímavá knížka, jen mohla být trochu delší.

01.05.2020 2 z 5