FlLys FlLys komentáře u knih

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Klevisová opět nezklamala. Oceňuji jak autorka dokáže zcela nenásilnou formou popsat krajinu tak, že má člověk pocit jako by tam byl.

31.12.2020 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Skvělé. Autorka umí vše poskládat velmi napínavě, ale zároveň logicky. Nikdo nedělá nic, co by neodpovídalo jeho povaze. Moc se mi líbí její popis přírody a prostředí. A taky, že se v jejich knihách vyskytují ekologická témata... Třeba taková likvidace invazních druhů (například lupiny) by mohlo být také plodné téma ;-)

14.07.2023 5 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Tolik osudů, tolik silných příběhů.

01.04.2020 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Velmi čtivá kniha, až děsivě, když si člověk uvědomí, že tento dobrý a zajímavý dobrodružný příběh, je pravda. Pro slabší povahy jako jsem já je to opravdu náročné čtení.

29.10.2020 5 z 5

Vražedné léto Vražedné léto Sébastien Japrisot (p)

Kniha mě pohltila, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Stojí za přečtení. Nahlédnutí do duše dívce, která žije pro pomstu.

29.10.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Na této knize by mělo být napsané nevhodné pro bezdětné třicítky toužící po dítěti, docela psycho...
Jinak pěkná knížka, čtivá, zajímavá především pro ty kdo jezdí pravidelně vlakem.

18.06.2018 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Ke konci to bylo i docela vtipné, autor přestal používat rádoby vtipné vtipy typu: zaštěkal (ten pes ne hrabě), z nichž jsem už dostávala osypky

19.02.2022 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Člověk nemůže mít od takových knih velké očekávání. Trošku mi ze začátku vadilo, že je to takové dost nepravděpodobné, ale pak mě pohltil děj. Upekla jsem èclairky a vychutnala si to. ...
Knihu nedoporučuju pokud chcete zhubnout

18.01.2022 4 z 5

Lavondyss Lavondyss Robert Holdstock

Na pochopení této knihy mám v sobě asi příliš málo psychedelik. Vůbec jsem nepochopila o čem to bylo.

28.05.2021 2 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Oceňuji, že se autorovi podařilo zachytit atmosféru z původní knihy, nicméně zbytek dle mého silně pokulhává. Neustálé odkazování na původní děj a příhody, popřípadě nové příhody silně připomínají ty staré. Ale přečtení knihy určitě nepovažuju za ztrátu času.

28.12.2017 3 z 5

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Kniha zajímavá, pěkně se četla. Postavy uvěřitelné. Jen mi trošku neseděla Iveta, nějak mě s tou mladou drzou ranařkou nejde dohromady ta uťáplá šatnářka.

07.06.2022 4 z 5

Stín modrého býka Stín modrého býka Leonard Medek

Úžasné. Pohlcující. Kdybych měla psát co se mi líbilo, tak se to sem ani nevejde. Tak napíšu jen chyby. Ty jsou jen dvě a maličké. Jednak umístění mapy v knize. Koukla jsem jestli není vzadu, i pár stránek před ale takhle to bylo moc stránek a já ji našla až po přečtení příběhu (no nejspíš moje chyba). Druhá je popis úzkých topolů. Na našem území se vyskytují jen 3 původní druhy topolů, ale úzká varieta italica se tady opravdu v tak rané historii nevyskytovala. Ale to je jen detail. Jinak je kniha skvěle propracovaná do podrobností.

04.04.2021 5 z 5

Rýma Rýma Stanisław Lem

Nějak mě kniha uplně neoslovila, líbilo se mi popisování halucinací

29.05.2019 3 z 5

Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Mary Westmacott (p)

V období, co jsem tuto knihu četla, jsem měla nekontrolovatelné záchvaty pláče. Myslím, že je hodně silná. Dost mě překvapilo, že lidé takhle stejně přemýšleli i tenkrát, měla jsem pocit, že nějaké sebestudium, sebezdokonalování a šťourání se ve svém nitru je výsada posledních let. Takže mi docela zásadně změnila pohled na svět. Doporučuji číst jen v případě, že je člověk připraven se v sobě pošťourat. Těžko říct, jestli není lepší žít v nevědomosti...

04.12.2016 5 z 5

Jahody se šlehačkou Jahody se šlehačkou Hana Prošková

Podle mého jedna z nejlepších detektivek. Když se člověk nezaobírá zvláštními obraty, ale vnímá podstatu děje. Promyšlené pointy, překvapivé, ale reálné. Líbí se mi, že se dozvídáme okolnosti života jednotlivých postav, není to pouze o tom, že někdo najde mrtvolu a pak se hledá vrah. Tady postavy opravdu žijí, mají své problémy, lásky. A k vyřešení záhady/vraždy vede logická úvaha. Také oceňuji zpochybňování reality, člověk události pouze vidí ze svého pohledu, ale stalo se to opravdu tak?

12.08.2016 4 z 5

Sex v pěti dílech světa Sex v pěti dílech světa Miloslav Stingl

V zásadě zajímavá kniha, ale jsou to spíše zápisky cestovatele. Chybí mi použitá či doporučená literatura a vůbec odbornější pojetí.

10.03.2014 3 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Povedená kniha. Hvězdu jsem ale musela ubrat za kostrbaté psaní, což je zjevně způsobeno tím, že se jedná o prvotinu. Ale druhou za ten závěr. Naivní. Nějak mi nestačí slubuju, že už budu hodný, takhle to asi nefunguje.

17.03.2022 3 z 5

Pohled oknem Pohled oknem Jane Goodall

Naprostá pecka. Očekávala jsem strohý vědecký popis a dlouho se mi do knihy nechtělo pouštět. Ale přečetla jsem skoro jedním dechem. Napínavé, dojemné, emotivní, krásné. A jako máma na mateřský musím říct, že zatím nejlepší příručka na výchovu dítěte

16.12.2021 5 z 5

Královny nemají nohy Královny nemají nohy Vladimír Neff

Dobrodružství plné zvratů. Četla jsem sice dlouho, ale byla to četba zábavná a napínavá.

10.01.2021 4 z 5

Nějak mě kniha zklamala, některé úvahy byly zajímavé, některé příběhy dobré, ale většina mě neoslovila (raději si příště přečtu Nepila), nebo jsem je vyloženě nepochopila. Nevím co má společného larva a mravenec s ženou a mužem na párty. Fakt netuším.

27.04.2020 3 z 5