Fizulka71 Fizulka71 komentáře u knih

Polibek šarlatu Polibek šarlatu Lara Adrian (p)

Nápad s drogou šarlat, který mění upíry v krvelačnější než krvelačné, je dobrý nápad, který knize velmi prospěl. Příběh se mi líbil, klasická paranormální romance se vším, co k ní patří.

03.08.2016 4 z 5

Polibek půlnoci Polibek půlnoci Lara Adrian (p)

Bohužel se nabízí srovnání s Bratrstvem černé dýky. Pokusila jsem se nesrovnávat a myslím, že tahle je série je svým způsobem originální. Autorka vykreslila svůj svět s upíry velmi přesvědčivě a promyšleně. Knihu bych rozhodně nezatracovala a s Bratrstvem nesrovnávala, nebylo by to k ní spravedlivé. Podle mě jsou obě série stejně zdařilé.

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Další bravurní literární počin z dílny jménem Brontë. Kdo je odkojen v podstatě romantickou Janou Eyrovou a očekává i zde něco podobného, zapomeňte. Bouřlivé výšiny, což je přesný překlad anglického názvu a vzhledem k ději podle mě i daleko výstižnější, jsou opravdu bouřlivé. A to ve všech směrech. Heathcliffova sebezničující touha po pomstě je nakažlivá a destruktivní. Po právu kniha patří k nejlepším dílům své doby. Ve filmu Heathcliffa nepřekonatelně zahrál Ralph Fiennes.

Kdokoli může dělat cokoli Kdokoli může dělat cokoli Betty MacDonald

Po přečtení knihy člověku dojde, kde brala Betty svůj smysl pro humor a všudypřítomný nadhled. Tatínkova sparťanská výchova a babiččin úžasný náhled na svět by nenechaly stopy jen na naprostém dřevu. Někdy aby to s nimi kůň vydržel, ale kdyby na to došlo, položil by jeden za druhého život. A o to přece ve správné rodině jde.

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Trilogie knih, kterou si prostě MUSÍTE přečíst. Když budete mít pocit, že se vám nic nedaří a svět vám hází klacky pod nohy, sáhněte po Kdokoli může dělat cokoli. Až vás schvátí rýma a nebudete dojmu, že se nedožijete zítřka, začtěte se do Morové rány. A pokud se vám někdy bude zdát, že vaše dospívající potomstvo je hodno internace v převýchovném táboře, šéf nedokáže náležitě ocenit vaše kreativní myšlení a vy uvažujete o odchodu na volnou nohu, nechte se spolu s Betty podusit ve vlastní šťávě. A zjistíte, že pokud nejde o život, tak jde vlastně o ... o nic.

Dusím se ve vlastní šťávě Dusím se ve vlastní šťávě Betty MacDonald

V podání Betty se zdál i nedostupný ostrov Vashon jako kousek ráje na zemi, ve kterém se každodenní sbírání dřeva vyplaveného na pláži zdá jako svátek. Ani tuto knihu neopustil autorčin pověstný humor a nadhled v situacích, kdy slabé povahy tlučou zoufalstvím hlavou do zdi a ty ještě slabší rovnou skáčou z oken.

Morová rána Morová rána Betty MacDonald

Ani po letech mě nepřestává udivovat, jak si autorka dovedla uchovat nadhled a zpětně i humor v situacích, kdy jí šlo nefalšovaně o život. O vtip ji nepřipravil ani tvrdý léčebný režim v sanatoriu, který ji spolu se sparťanskou výchovou zachránil život.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Že začátku jsem se do knihy nemohla zakousnout, asi proto, že jsem ji četla ještě na střední a nějak mi to téma nic neříkalo. O pár let později jsem se ke knize vrátila a vzala ji jedním vrzem. A smála jsem se v podstatě od začátku do konce. Betty MacDonaldová opravdu bravurně a s obrovským nadhledem vylíčila svůj boj o vejce v bohem zapomenutém koutu světa, kde se ústředním bodem dne stává zápolení se svéhlavým sporákem, paličatými kuřaty a manželem rádoby všeumělcem, který žije v nezvratném přesvědčení, že kutil Tim je proti němu břídil. My už se tomu jen smějeme, ale život to musel být šílený. Komu se kniha zalíbí, doporučuji přečíst i ostatní knihy Betty MacDonaldové. Oplývají stejným laskavým humorem a nadhledem i v těch nejponurejších situacích.

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Naprosto fenomenální kniha s famózním páně Přidalovým překladem. Ten člověk si vyhrál s anglickými bonmoty německého přistěhovalce naprosto neuvěřitelně a my se jen můžeme dohadovat, jak pekelné to muselo být. Nicméně se mu to podařilo na J*E*D*N*I*Č*K*U S H*V*Ě*Z*D*I*Č*K*O*U. Pan Rosten barvitě vylíčil boj emigrantů v Americe o zelenou kartu, ve kterém je největší překážkou ke zdolání zvládnutí americké angličtiny. A že se ve večerním doučovacím kurzu sejde pestrá směs figurek, je nabíledni. Za mě - kdo nečetl Kaplana, jako by nebyl :-) tak hodně zábavy!

Král Král J. R. Ward (p)

Další výborný díl, dozvíme se víc o Wrathovi a jeho rodičích, také o jeho strastech coby krále. Nechybí erotika, napětí a akce.

02.08.2016 4 z 5

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

Jeden z nejlepších dílů, autorka velmi dobře a citlivě popsala vztah mezi dvěma muži a to opravdu se vším všudy. Trochu jsem se toho bála, ale je to velmi dobře napsané, rozhodně to není obscénní nebo nevkusné. Blay s Qhuinnem jsou skoro dokonalá dvojice, určitě si dobře počtete.

01.08.2016 4 z 5

Znovuzrozený milenec Znovuzrozený milenec J. R. Ward (p)

Konečně se vrací Thor, i když na pokraji šílenství. Nejlepší figurou je anděl Lassiter a jeho posedlost tv seriály, to jsem se fakt nasmála. Navíc jeho vizáž zlého hocha včetně kila piercingu v každém uchu, to vážně nemá chybu. Příběh se moc líbil, byl opět trošku temnější a emotivnější, ale rozhodně stojí za přečtení.

01.08.2016 4 z 5

Milenka pout zbavená Milenka pout zbavená J. R. Ward (p)

Po Janině smrti jsem se o Manyho opravdu bála a čekala jsem, že se asi zblázní, notabene po tom, jak mu hoši z bratrstva mazali paměť. Příběh jeho a Payne byl zajímavý, ale extra mě neoslovil, za mě zatím nejslabší díl.

01.08.2016 3 z 5

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

Xhex a John jsou asi ta nejnepravděpodobnější dvojice, kterou bych očekávala. Nicméně právě proto se k sobě tolik hodí. Tento díl se mi opět moc líbil.

01.08.2016 4 z 5

Pomstěný milenec Pomstěný milenec J. R. Ward (p)

Kdo by řekl, že srdce chladnokrevného Rehva dobude křehká a drobná Ehlena. Silný emotivní příběh, který mě opět nezklamal. To ostatní zatím žádný z dílů této série.

01.08.2016 4 z 5

Vyvolený milenec Vyvolený milenec J. R. Ward (p)

Phury na mě od začátku působil jako velmi křehká duše a fakt férovej chlap. A byl. Přišel o nohu při záchraně svého bratra, pak se kvůli němu vzdal i ženy, potom nastoupil místo Vishouse, aby mohl být se ženou, kterou miloval. Nakonec našel lásku svého života, ale cesta to byla trnitá.

01.08.2016 4 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

Další skvělý díl, Vishousův příběh mě dostal. Ale Janin osud mě odrovnal, bylo to tvrdé. Autorka to má skvěle vymyšlené, žádný díl nepůsobí lacině a šroubovaně, pokaždé se odkryje další nový osud a nová tajemství, která posunou sérii dál.

01.08.2016 4 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

Se Zsadistem se srovnávat nedá, ale rozhodně to není slabý díl, naopak je důstojným pokračováním série. Trochu jsem se bála, že o Butche přijdeme, což se naštěstí nestalo. Fakt by mi ten sarkastiskej pacholek chyběl :-).

01.08.2016 4 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Na tento díl jsem se těšila a nezklamal mě. Tušila jsem, že Zsadistův příběh bude hodně silný, a byl. Tato série zraje s každým dalším dílem k lepšímu.

01.08.2016 4 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Tuhle knihu jsem v podstatě pobrečela, je velmi emotivně napsaná, silný příběh. Rhageova potvůrka je vpravdě monstrózní, nejvíc mě dostalo, jak ho napájí Alka Salzerem, když to přežene se sváčou :-)