Fizulka71 Fizulka71 komentáře u knih

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Další skvělý díl našlapaný správnou dávkou akce, tajemna a romantiky. Tahle série zraje jako víno, doufám, že si to udrží. Pachatel vražd mě vlastně ve finále ani moc nepřekvapil, čekala jsem, že to bude nějaký looser, který si potřeboval vylepšit sebevědomí a bylo mu naprosto fuk, že jde přes mrtvoly. Doslova. Ale při tom konci, jak doslova vyjebal s Mercy (omlouvám se za ten výraz, ale jiný se na to, co jí provedl, použít nedá), se mi otvírala kudla v kapse a chtěla jsem ho roztrhat taky.

08.03.2017 4 z 5

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

O fous lepší než první díl, Mercyina kojotí nespoutaná povaha se prolíná s tou lidskou, je to správná nezávislá holka. Ať se vlkodlaci organizujou jak chtěj, upíři ať si politikaří, vystrkují jí na okraj své společnosti, ale ona jim ukazuje onen pomyslný vztyčený prostředníček. Protože nakonec všichni zjistí, že se bez ní se stejně neobejdou. Jen bylo moc líto Daniela, ten kluk si takový osud nezasloužil.

06.03.2017 4 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Jistě, nic nového pod sluncem, ale jak něco nového napsat či vymyslet, když všechno už v podstatě napsáno vymyšleno v tomto směru bylo? Ač jsem tuto sérii objevila až po mnohem známější a slavnější Anitě Blakeové, která mě ale posledních šest dílů neskutečně štvala a zklamala, musím první díl o Mercy opravdu pochválit! Konečně žádný Terminátor v sukních, ale skoro obyčejná holka, která se snaží žít a přežít. Jo, jasně, není tak úplně obyčejná, umí se měnit v kojota, oči a uši má jak rys, místo mačetou se ohání francouzským klíčem a dokáže vlkodlakovi prokousnout krk, jen to fikne, ale není to prvoplánová zachránkyně světa. A to mě na ní moc baví. Dělá chyby jako každá normální holka a alfa samci jí lezou krkem. A já si jdu přečíst druhý díl.

04.03.2017 4 z 5

Smrtící nahota Smrtící nahota J. D. Robb (p)

Tak tahle kniha mně velmi příjemně překvapila. Zápletkou, stylem vyprávění, sladem děje. Rozhodně žádný přecukrovaný slaďák, ze kterého by trnuly zuby. Hodně se mi líbil sci-fi nádech příběhu. Sci-fi nesci-fi, lidi budou mít pořád své slabé stránky, prevít bude pořád prevít a úchyly najdeme v různých podobách vždycky. Jdu si přečíst druhý díl a doufám, že bude minimálně stejně tak dobrý jako ten první.

28.02.2017 4 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Jodi Ellen Malpas

Velmi čtivý příběh, ne tak intenzivní jako série o Jessovi a Avě, ale o to, aspoň pro mě, příjemnější. Puntičkářský Miller mě svojí obsesí nejednou rozesmál. S Livy jsou jako led a oheň, rub a líc jedné mince, jeden druhého pěkně vyvažují. Moc se těším na další díl, čekám s napětím, jakým způsobem je autorka opět svede dohromady. Za mě docela fajn počtení z lehce pikantní červené knihovny. P.S.: Poučení pro (nejen) pány: Nikdy si nemyslete, že ve vztahu funguje heslo Zatloukat, zatloukat, zatloukat. Nefunguje. Nikdy. Pravda vás vždycky dožene, vystrčí hlavu v tu nejnevhodnější chvíli a kousne vás do zadku.

17.01.2017 3 z 5

Hříšný slib Hříšný slib Kat Martin

Intriky, pletichy, závist, ale i láska, romantika a napětí. Autorce se povedl namíchat nenáročný, ale velmi příjemný koktejl. Kniha byla velmi příjemná, místy až překvapivě napínavá. Jdu na další díl série.

10.01.2017 4 z 5

S kůží na trh S kůží na trh Laurell K. Hamilton

Tak po několika podle mě naprosto zbytečných dílech, které by se daly scuknout do dvou velmi zajímavých a napínavých, se to konečně trošku rozhýbalo. Ubylo sexu, přibylo akce a napětí. I když do prvních devíti, deseti dílů to má pořád dost daleko. Ale oproti předchozím cca pěti dílům posun vpřed! Takže máme naději, že další díl Flirt, který má vyjít začátkem prosince, by mohl být zas o kousíček lepší. Snad bude...

16.11.2016 3 z 5

Objetí mrazu Objetí mrazu Laurell K. Hamilton

Na tenhle díl jsem se těšila, očekávala jsem víc akce a děje a stalo se. Ale ten konec mě dostal. Merryino tak dlouho očekávané těhotenství a radost z něj těžce zhořkly po Frostově "převtělení". Až jsem slzu musela zamačknout. A jen doufám, že v dalším dílu se opět objeví a zase to bude on, se svým mrazivým smyslem pro humor. Fakt by mi strašně chyběl.

16.11.2016 4 z 5

Okovy minulosti Okovy minulosti Nalini Singh

Za mě nejlepší díl série, napínavější, akčnější, temnější. Až jde někdy člověku mráz po zádech, když vychází najevo, čím musely projít unesené děti, než zemřely. Brrr. Těším se na další díl, aspoň doufám, že u nás vyjde.

27.08.2016 4 z 5

Žena pro třetího krále Žena pro třetího krále Ludmila Vaňková

Nádherný příběh druhé ženy Václava II., Richenzy, v českých zemích přezdívané hanlivě Eliška Rejčka. Do Čech přichází coby velmi mladá nevěsta krále Václava II., plná nadějí a iluzí. O ty jí velmi rychle připraví nejen sám Václav, ale hlavně jeho děti a jejich chůvy, které milovaly jeho zesnulou ženu Gutu Habsburskou. Je sotva dospělá, kdyz umírá její manžel Václav a zanechá ji napospas svým dědicům a vzpurné šlechtě. Nakonec v sobě nacházejí zalíbení s Jindřichem z Lipé, což se mnohým nelíbí, ale Richenze na tom nezáleží. Když Jindřich ovdoví, dvojice spolu konečně může veřejně začít žít. Rozdělila je až Jindřichova smrt. Richenza ho pochovala ve svém věnném městě a po její smrti ji uložili vedle něj. Milenci tak spolu zůstávají i po smrti.

Stříbrný jednorožec Stříbrný jednorožec Ludmila Vaňková

Na to, že se jedná o prvotinu paní Vaňkové, je to úžasná kniha. Dostáváme do Hor Kuten, tedy dnešní Kutné hory a jejímu stříbru. Kutnohorské stříbro bylo trnem v oku nejednomu evropskému i českému panovníkovi, protože městu propůjčovalo zvláštní statut. Vaňková se zaměřuje na životní příběh člověka, o kterem známe jen strohá historická fakta, a osobitě vypráví o tom, kdo se nejvýrazněji podepsal na dnešní tváři města, o staviteli kutnohorského chrámu.

Roky před úsvitem Roky před úsvitem Ludmila Vaňková

Z celé série nejslabší díl, ale předchozí dva nastavily tak vysokou laťku, že ji už nešlo překročit. Kniha dějově předchází sérii Orel a lev.

Rab z Rabštejna Rab z Rabštejna Ludmila Vaňková

Druhý díl ještě lepší než první. Paní Vaňková na pozadí historických událostí vypráví příběh obyčejného nevolníka, raba, Ondřeje, který se v královských službách osvědčí natolik, že dostane vlastní vesnici a je mu dovoleno postavit si vlastní tvrz, Rabštejn, která jen tak mimochodem stojí dodnes. Pan Oldřich zažívá ve svém osobním životě spoustu zvratů, vzestupů i pádů. Láska ho opouští a zase si ho nachází. Nakonec najde štěstí tam, kde už ho vůbec nečekal. Kniha se mi moc líbila, mám ráda tyto příběhy, kde je hlavním hrdinou někdo mimo královskou linii, obyčejný člověk nebo nižší šlechtic, o kterém toho víme jen málo. Paní Vaňková se drží známých historických faktů a dokresluje osobní život těchto postav.

První muž království První muž království Ludmila Vaňková

Druhá kniha, po Žebrákovi, co jsem od Vaňkové četla. A nezapomenutelná. O pánech z Lipé ve škole opět ani ťuk, takže jsem se ke knize přicucla a nebylo síly, co by mě od ní odtrhla. Jindřich z Lipé byl famózní postava české historie a rozhodně si zasloužil vlastní knižní sérii.

Pán stříbrné růže Pán stříbrné růže Ludmila Vaňková

Výborná kniha, opět samostatná, není součástí žádné série. Landštejnové byli velmi významnou šlechtickou rodinou, ale ve škole se o nich bohužel učí málo. Moc se líbí, jak paní Vaňková pracuje s historickými fakty a s umem sobě vlastním do nich vpašuje nějaký ten historický drb, ktery rozvádí dál, což přidává knize na zajímavosti. Zase jsem se nemohla odtrhnout a pročetla celou noc až do rána.

Léč pana z Rožmberka Léč pana z Rožmberka Ludmila Vaňková

Poutavá kniha plná napětí a zvratů. Moc se mi líbila, nebylo tam tolik politiky a mocenských šarvátek jako v knihách o králích. Naopak se paní Vaňková věnuje každodennímu životu šlechty, kdy to vždy není jen o moci, ale taky o rodině a lásce. Jedná se o samostatnou knihu.

Královský nach tě neochrání Královský nach tě neochrání Ludmila Vaňková

Další vynikající kniha z pera paní Vaňkové. Konečně jsem se dozvěděla, jak to bylo mezi Václavem a Violou. A že ti Přemyslovci vlastně Václavem nevymřeli...

Vězení pro krále Vězení pro krále Ludmila Vaňková

Skvělé zakončení trilogie. I když jsem že školy věděla, jak to dopadne, stejně jsem se od knihy nemohla odtrhnout a nervozitou si okusovala nehet. Jsem ráda, že nežiju ve středověku, dnes je to proti tomu úplná pohoda.

Jsme jedné krve Jsme jedné krve Ludmila Vaňková

Další skvělý díl. Bratři si konečně vzpomenou, že jsou bratři jedné krve. Snaží se jeden druhému pomáhat, co to jde, i když to na konci toho nejmladšího stiji život. Jan byl můj nejoblíbenější bratr a byla ho škoda, ale tak to prostě ve středověku chodilo. Ale ty travičské manýry nám sem z Itálie tahat nemuseli.

Ty jsi dědic svého otce Ty jsi dědic svého otce Ludmila Vaňková

Vynikající pokračování série Orel a lev. Mladý Václav IV. se po smrti svého otce ujímá vlády. Bohužel je rozmazlený a na tak těžký úkol zoufale nepřipravený. A Karlova říše je obrovská. Navíc mu do všeho strkají nic fláterníci a na záda mu dýchá Řim, čehož hbitě využívá milovaný bratříček Zikmund.