Vězení pro krále

Vězení pro krále

Vězení pro krále uzavírá trilogii Ludmily Vaňkové Rozděl a panuj, ve které se synové Karla IV. v obtížných podmínkách papežského schizmatu a za dramatických intrik a bojů o římský trůn snaží udržet vládu a vliv nad světem, který zdědili po svém otci. Je to však svět velmi změněný, ve kterém se může dokonce stát, že vězením pro krále je jeho trůn. Nejmladší ze synů císaře Karla Jan Zhořelecký již zaplatil životem za to, že se měl zařadit mezi nejpřednější vladaře světa, a tak veškerá tíha a odpovědnost za panování lucemburské dynastie zůstala na Václavovi a Zikmundovi. Oba královští bratři jsou ale tak rozdílní, že jejich společné úsilí vyvolává události s přímo opačnými důsledky, než zamýšleli. V Čechách pokračuje boj mezi panskou jednotou a králem Václavem, který má naštěstí věrného spojence v bratranci Prokopovi a v tovaryšstvech svobodných válečníků. Hejtmanem jedné takové roty je i dosud neznámý Jan Žižka, který se svými druhy osvobodí krále Václava, když je při nezdařené cestě k císařské korunovaci do Říma zadržován ve Vídni, zatímco Zikmund se svým uherským vojskem pustoší Čech, aby Václavovi udržel český i římský trůn....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33236/rozdel-a-panuj-vezen.jpg 4.530

Rozděl a panuj (3.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Šulc a spol.

Kerberos
07.07.2017

Další povedená trilogie,moc se mi líbila jako zatím všechno od této autorky.

Fizulka71
21.08.2016

Skvělé zakončení trilogie. I když jsem že školy věděla, jak to dopadne, stejně jsem se od knihy nemohla odtrhnout a nervozitou si okusovala nehet. Jsem ráda, že nežiju ve středověku, dnes je to proti tomu úplná pohoda.

R.E.M.
31.05.2015

Opět výborná kniha, která přinese kromě dobrodružného vyprávění i atmosféru středověku. Odlišné pohledy na potomky Karla IV. Historická fakta a souvislosti, jak v českém prostředí, tak ve vztahu k evropským zemím. Výborný nápad dát tyto informace do oddělených kapitol, kdy je na vůli čtenáře, jest-li je se zájmem přečte, jako já, nebo je jednoduše přeskočí. V myšlenkách zůstávají otevřené otázky z bitevního pole historie.

Autorka má dar vyvolat v čtenáři nedočkavost a touhu rychle přelouskat další stránky, napětí, jak to dopadne..., a to navzdory tomu, že z dějepisu většina z nás ví, jaké byly osudy lucemburských potomků a jejich blízkých.

KikiZ
31.03.2014

Ludmila Vaňková patří k mým nejoblíbenějším spisovatelkám a zatím se mi líbila téměř každá kniha, kterou jsem od ní přečetla. Není tomu jinak ani u této, i když se člověk v té přehršli postav občas ztrácí, přesto i tak je to klasika mezi historickými romány. U mne ale přece jen vedou serié romanů o Václavu II., Dědicové zlatého krále, Žebrák se stříbrnou holí a Zlá léta.