FireOfFilth FireOfFilth komentáře u knih

1946 1946 Mike Mignola

Další kousek z Hellboy univerza, kde se podíváme do Berlína roku 1946. Zde profesor Bruttenholm pátrá po nadpřirozených činnostech nacistů. Hledání ho zavede k největšímu projektu Vampir Sturm. Pátrání má opravdu hutnou atmosféru, znepokojivých výjevů a dá se říct i "lekaček". Jedná se v podstatě o hororový detektivní příběh s příměsí akce. V některých částech komiks působí až filmově, střídání děje, skvěle postavené panely. Šlape to opravdu svižným tempem.
Výtvarný styl se dokonale hodí k tomuto univerzu, kresba je plná stínů jako v případě Mignolovi kresby. Jedinou výtkou je pár nepřehledných scén.
Musím říct, že tento příběh bych chtěl vidět zfilmovaný. Podle mě by to byla fakt pecka!
Celkové hodnocení 100%

05.10.2019 5 z 5

Upíří rytíř 2 Upíří rytíř 2 Pat Mills

Další porce pekelného příběhu o upírech, vlkodlacích a jiných monstrech. Opět tu máme plno intrik, brutálního humoru a odkazů na všechno možné. Graficky neskutečný skvost, takhle detailní komiks by člověk opravdu pohledal. Ty různé gotické a jiné elementy jsou naprosto úchvatné. Design různých zbrojí, zbraní či monster je fakt dechberoucí.
Tato série je opravdu něco spešl, ale nemusí sednout každému. Mě však sedla úplně dokonale!
Celkové hodnocení 85%

01.10.2019 5 z 5

Ztracenci z West Abbey Ztracenci z West Abbey Joe Benitez (p)

Další kniha ze série Lady Mechanika je tu. Obsahuje hned dva příběhy.
První příběh se točí kolem mizení malých dětí, odehrává se v již klasickém prostředí Mechanika city. Mechanika začne spolupracovat s inspektorem od policie. Mysteriozní detektivka by se dalo říct. Tato část mě hodně bavila.
Druhý příběh drasticky mění prostředí, ocitáme se v Mexiku při svátku Día de Muertos. Tento příběh je dost emotivní a Lady Mechanika tu způsobí opravdovou katastrofu, nakonec to sice "dobře dopadne", ale tohle ji bude určitě pronásledovat do konce života.
Po grafické stránce máme stále kvalitní podívanou jako v minulých knihách.
Celkové hodnocení 75%

28.09.2019 4 z 5

Konec věčnosti Konec věčnosti Isaac Asimov

Kniha o cestování v čase, ale ne jen tak ledajaké. Asimovo podání tohoto tématu je opravdu monstrózní, necestuje se tu během pár trapných let, ale celých tisíce století. Postupně zjišťujeme celkový princip cestování a různé skupiny lidí, kteří v něm figurují.
Kniha se nečte úplně jednoduše, teda aspoň mě se nečetla. Každopádně má skvělé vyústění, kde dojde k velkému zvratu v ději a všem co jsme zatím znali. Kniha není vůbec akční je zde hodně dialogů, které jsou povětšinou filozofické. Úplný závěr čtenáři přinese spoustu věcí k zamyšlení.
Knihu určitě nedoporučuji lidem, kteří hledají román o cestování v čase, kde není napínavé a akční scény nouze. Zde naleznete hodně mluvení, v uvozovkách o ničem, ale které nás nabádají přemýšlet.
Celkové hodnocení 65%

23.09.2019 4 z 5

Záhady kvantového světa Záhady kvantového světa Thibault Damour

Velice zajímavý nápad zpracovat fyziku do čtivého komiksu, který základním způsobem osvětlí různé teorie laikům.
Bohužel si nemyslím, že to laikům moc řekne, určitě je dobré mít nějaký ten základ minimálně ze středoškolské fyziky. A po čtivé stránce to také není úplně ono, nebylo to každopádně zábavné jak jsem si to představoval.
Základ příběhu je jasný, dvě postavičky chodí od jednoho vědce/fyzika k dalšímu a ten jim povídá na co všechno přišel, jak zformuloval atd.
Na konci knihy je ještě bonus, kde jsou ony zákony a figurující vědci podrobněji rozebrány.
Celkové hodnocení 55%

22.09.2019 3 z 5

Legendy o myší hlídce: Kniha třetí Legendy o myší hlídce: Kniha třetí Mark Buckingham

Rok se sešel a máme tu opět hospodskou soutěž Vyhraj smazání sekery. Opět se sejdou myšičky v hospodě a začnou povídat své příběhy.
Kvalita je opět jako na houpačce. Protože některé příběhy jsou až stupidně úsměvné. Po grafické stránce zde není nic vyloženě hnusného či špatného.
Vítěz je za mě určo povídka Zbrojíř a O strážném kameni, která je graficky opravdu dokonalá. A dokonce i vyhrála soutěž. Jn, hostinská má dobrý vkus.
Celkové hodnocení 60%

17.09.2019 3 z 5

Apoštol a čarodějnice Apoštol a čarodějnice Mike Mignola

Nová kniha ze série Baltimore, Apoštol a čarodějnice obsahuje dva příběhy.
První, Čarodějnice z Harju se podíváme do stejnojmenné vesnice, kde řádí jistá čarodějnice. Baltimore a jeho kolegové se při svém putování dostávají právě sem.
A tak začne pátrání, atmosféra by se dala krájet. Výtvarné ztvárnění samotné čarodějnice je úplně boží, fakt mi sedla. Tento příběh dokonce nekreslil osvědčený Stenbeck, ale jistý Bergting. Musím říct, že jeho kresba je velice podobná jako Stenbecka a přitom dokonalá. Za tu podobnost dávám velký palec nahoru, protože to nenarušilo už vžité zpracování Baltimora.
Druhý příběh, Vlk v rouše apoštolském kreslil Stenbeck. V tomto příběhu Baltimore moc nefiguruje, pouze vyslýchá zraněného člověka, který přežil hon na vlkodlaka.
Popisuje výpravu inkvizitorů, kteří se vydávají na hrad zabít toto monstrum. Musím říct, že tento příběh je opravdu brutální. Všude samá krev, končetiny, prostě spoušť po řádění vlkodlaka. Samotný vlkodlak opět dokonale ztvárněný, mohutně a nebezpečně působící.
Obě povídky jsou v podstatě akční horory, hlavně druhá. A tohle mi fakt neskutečně sedlo. Tato Baltimoří série je prostě úžasná a to je co chci číst a co mě nejvíce baví. Jedná se o nejlepší co u CC vychází!

15.09.2019 5 z 5

Vzdor osudu, část první Vzdor osudu, část první Jeff Lemire

Další kniha Černé palice navazuje přesně tam, kde skončila druhá, v ten samí moment. V této knize dojde k velkým twistům a odhalením, které čtenář pravděpodobně netušil. Docela překvapili, přesto všechno mě kniha moc nebavila.
Jak název napovídá, tento díl Vzdor osudu je rozdělen do dvou knih. Na konci jsme byli svědky velkého cliffhangeru.
Musím říct, že tato série mě jaksi nechává chladným.
Celkové hodnocení 50%

14.09.2019 3 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Velice zajímavý a napínavý thriller o světě, který přijde o dodávku elektrické energie. Jak dnes víme všichni, na elektřině je závislé takřka úplně vše. Lidé nepřijdou pouze o teplo a světlo, ale i o dodávku jídla, zdravotní péči, hygienu.
Krásně je v knize popsáno čeho všeho se to týká.
Hlavní postava knihy, ital Manzano, postupně zjišťuje co je za příčinu onoho výpadku (blackoutu). Aniž bych spoileroval, je jasné, že zatím budou hlavně informační technologie, které se prostě dají hacknout a určitým způsobem zmanipulovat.
Kniha má velice svižný spád a čte se opravdu dobře. Některé věci jsou zjednodušeny a další trochu upraveny, jak zmiňuje sám autor v doslovu knihy.
Blackout doporučuji všem, protože tento příběh je velice blízko případné možné nepěkné realitě.
Celkové hodnocení 80%

08.09.2019 4 z 5

Výprava v oblacích Výprava v oblacích Kazu Kibuishi

V dalším dílu série Amulet se rovnou vypravíme do oblak. Začne nám pátrání po dávno zapomenutém městě. Najmou si kapitána jedné vzducholodě a dobrodružství může začít.
Nebyl by to zajímavý příběh, kdyby cesta šla podle plánu. Hrdinové se tedy musí vypořádat s různými překážkami. A objeví nakonec hledané město? To už nechám na čtenářích.
Celkové hodnocení 85%

31.08.2019 5 z 5

Město a hvězdy Město a hvězdy Arthur Charles Clarke

Vítejte ve městě Diaspar pro většinu obyvatel poslední město na Zemi. Avšak hlavní hrdina Alvin se dá do bádání co je vlastně za hradbami onoho Diasparu a rozjíždí řadu událostí, které změní vše co do té doby znají.
Na začátku knihy jsem měl podobný feeling jako při čtení Nonstopu od Aldise, či sledování filmu Dark city od Alexe Proyase.
Postupně zjišťujeme spoustu informací o světě a celkově vesmíru, až následně zjistíme, že to bylo trošičku jinak.
Clarke nám přinesl skvělou sci-fi, která je v dnešní době možná už trošku okoukaná, přesto má hodně co nabídnout.

18.08.2019 5 z 5

Wolverine: Starej dobrej Logan Wolverine: Starej dobrej Logan Mark Millar

Komiksy od Marvelu v podstatě nečtu, výjimka je Punisher. Po tomto jsem šáhl ze dvou důvodů, hodně lidi ho do nebe vychvaluje a zadruhé film Logan si bere dost z této knihy, která je prý stejně hodně jiná.
Příběh je dystopická ala road movie jízda. Drsná atmosféra plná drsných hlášek, opravdu to není klasická veselá vtipná Marvel věc, který jsou opravdu pro děti. A jak všichni víme Wolverin, když se rozjede je jako mlýnek na maso.
Najdeme tu spoustu postav marvel univerza, některé pouze jen na jedné straně či panelu. Je tu spoustu detailů, které zarytí fanoušci znají. Já toho znám dost, ale pouze z filmového univerza.
Tahle kniha šlape od začátku do konce, příběh uběhne jako voda.
Tento komiks doporučuji hlavně těm, kteří mají rády drsné komiksy pro dospělé ne klasické marvel veselohry. A budu rád, když mi někdo třeba doporučí něco podobně drsného.

18.08.2019 5 z 5

Hrobař 3 a 4 Hrobař 3 a 4 Xavier Dorison

Tak tu máme opět Hrobaře, musím říct, že tyto dva díly mě bavili o krapet více než první. Hlavně to je dokonalým záporákem, který mi trošku připomínal Hanibala Lectera. Přitom vypadal jako docela sympaťák, ale jak se říká zdání klame.
Po oba příběhy tu máme hon za touto osobou. Postupně se dozvídáme spojitosti s našim Hrobařem.
Kresba opět skvělá, není třeba komentovat.

Objevila se tu skvělá citace: "Matka umí dát život. Voják umí dát smrt. Jedině lékař umí dát oboje".

Celkové hodnocení 90%

10.08.2019 5 z 5

Prokletí kamene Prokletí kamene Kazu Kibuishi

Druhý díl Amuletu byl úžasnej, ale nebyl tak příjemně tajemný jako díl první.
Zde jsme se vydali do města Kanalis, aby našli lékaře pro matku dětí.
K partě se přidá docela sympatická liška, která jim hodně pomůže a hlavně ví dost informací o samotném Amuletu a Emily.
Jinak tu máme opět klasickou dobrodružnou výpravu s akčními prvky.
Kniha skončí docela uzavřeně, ale my samozřejmě víme, že je další díl, který bude určitě také skvělý.
Celkové hodnocení 75%

08.08.2019 4 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Po knize jsem sáhl, protože se jedná o další distopickou záležitost, ala Orwell, kterého mám velmi rád.
Kniha začíná velmi slibně a dost znepokojivě. Popis procesu tvoření/rození nových lidí. Krásně si projdeme exkurzi s pracovníkem centra. Skvělá byla část, která popisovala predestinaci, neboli určité nastavování lidí, aby se chovali jak bylo třeba.
V další části mě kniha docela přestala bavit, určitě jsem si z ní odnesl nějaké myšlenky. Přesto čtivost šla dost dolů.
Postava divocha a celkově jeho smýšlení je určitě téma k diskuzi. Argumenty, které představil jsou na místě.
Celkový dojem z této knihy je pro mě zklamání. Odnesl jsem si ní jen drobečky, škoda.
Celkové hodnocení 35%

05.08.2019 2 z 5

Superman: Mír na Zemi Superman: Mír na Zemi Alex Ross

Další precizní práce od Alexe Rosse. Malba opět téměř dokonalá, velký formát nám dává prostor se nad jednotlivými panely pozastavit a pokochat se. To je hlavní cíl této knihy.
Příběhově se jedná o čistou úvahu. Superman začne lidem pomáhat v rámci humanitární pomoci. Lidé, kteří ji potřebují ho opěvují a jsou neskutečně vděční. Časem se samozřejmě najdou tací, kterým se nelíbí, že pomáhá lidem a chtějí aby někteří lidé hladověli či jinak strádali.
Nakonec si Superman odpoví, že všem se prostě nedá pomoci.
Celkové hodnocení 60%

28.07.2019 3 z 5

Paní kamene Paní kamene Kazu Kibuishi

Nakladatelství Paseka vydává komiksy zvláště pro mladší čtenáře (na této knize je psáno, že je určena pro bytosti od 8 let). Ale musím říct, že jsem si ji krásně užil i já.
Jedná se o skvělý dobrodružnou výpravu do jakéhosi světa. Máme tu plno magie mluvících zvířátek a robotů.
Příběh jede o sto šest, nemá žádné hluché místa. První část působí hodně tajemně až hororově. Ve druhé nastoupí tempo dobrodružné jízdy. Kniha končí zajímavým cliffhangerem, který opravdu navnadí na další díly.
Kresba je taková dětsky roztomilá, jednoduchá a přitom velmi dobře čitelná a tak nějak celkově hodící se k tomu.
Takovéhle osvěžení jsem potřeboval. Člověk už je přehlcen klasickými superhrdinskými či různými vážnými komiksy. Tohle byla úžasná oddechovka. Doporučuji všemi deseti!

27.07.2019 5 z 5

Zázraky Zázraky Kurt Busiek

Velice zajímavě podané superhrdinské dílo. Máme tu příběh z pohledu obyčejného člověka, fotografa. Ten dělá snímky hrdinů i padouchů a prodává je do novin.
Celkově ve veřejnosti působí skepce vůči lidem se schopnostmi. Samozřejmě když zjistí, že pomohli zvrátit světovou válku, tak si je nakonec zamilují. Celkově reagují na jejich činy, ať jsou kladné či záporné.
Samotný fotograf si uvědomuje, že tito hrdinové jsou jejich součástí a určitým způsobem ovlivňuj jejich život.
Máme tu velkou plejádu hrdinů z Marvelu, od Fantastické čtyrky po X-meny.
Tohle dílo je také skvělé díky úžasné malbě Alexe Rosse, je radost pohledět na každý panel a všímat si jejich detailů.
Toto je opravdu výjimečné dílo, který by si měl přečíst nejen fanda komiksů.

24.07.2019 5 z 5

Ani sami bohové Ani sami bohové Isaac Asimov

Na začátek je dobré říci, že kniha je rozdělena do třech oddělených částí.
První část je krásně vědecká a teoretická. Máme tu několik vědců protagonistů, který objeví neexistující izotop. Postupně zjistí o co se jedná. Tato část pro mě byla úplně skvělá.
Pak přišla druhá část. Tady čtenář prvních několik stran vůbec netuší co vlastně čte. Postupně pomaličku dostává další informace a celek se postupně skládá dohromady. Musím však říci, že tuto část budete buď milovat nebo nenávidět. Nic mezitím není.
Třetí část působí poměrně futuristicky, protože se odehrává na Měsíci. Dozvíme se jak je život na Měsíci jiný, jak se tam správně pohybovat atd.
Celkově kniha působí hodně nadčasově. Má spousty zajímavých a velice originálních nápadů.
Celkové hodnocení 50%

24.07.2019 3 z 5

Konec dětství Konec dětství Arthur Charles Clarke

Konec dětství je kniha o "invazi" mimozemšťanů, kteří jak postupně zjistíme, nechtějí Zemi zničit, ale pomoct jí vzkvétat. Hodně lidi má samozřejmě problém, že se jim Vládci (jak jim lidé říkají) neukázali svoji podobu.
Když jim ji nakonec vyjeví, čtenář pochopí proč tak neudělali hned.
Kniha si tu hraje se spoustou zajímavých myšlenek, jako třeba že nad každou civilizaci/rasou/druhem je vždy nějaká další, která je nad nimi. Také tu můžeme vidět krásnou utopii, kdy všechno jídlo je zadarmo, neexistují žádné války a zločin.
Postupně samozřejmě zjistíme, že všechno není tak růžové jak vypadá.
Toto je opravdu skvěle vygradované sci-fi. Při jeho čtení jsem cítil takový feeling filmu Den nezávislosti či seriálu Akta-X.
Doporučuji všemi deseti! Celkové hodnocení 100%

13.07.2019 5 z 5