FireOfFilth FireOfFilth komentáře u knih

Smrt je mi v patách Smrt je mi v patách Ed Brubaker

Tak tohle já můžu. Mysteriozní detektivka v noir stylu. Celková atmosféra vyniká hlavně díky parádní kresbě a úžasnému coloringu. Příběhová část hezky uzavřená. Uvidíme co přinese další díl. Těším se. 4,5*

23.03.2018 5 z 5

Fantom Fantom Warren Ellis

Velmi solidní akční jízda, hodně podobná jako předchozí díl Vajgr. Nejvíc se mi líbil souboj ve výtahu a pak přestřelka v Box tunnelu.
Samotný závěr už mě tolik nebavil.
Celkově velmi povedená svižná záležitost, která velmi rychle uteče.

15.03.2018 4 z 5

Prokleté zvony Prokleté zvony Mike Mignola

A je to tady pokračování lorda Baltimora za pomstou. Tentokrát nás příběh zavede přes Švýcarsko do městečka v Rakousku. Tomu krásně vévodí úžasná katedrála na kopci. V tomto chrámu se odehrává většina knihy.
Po grafické stránce naprostá špička, gotické prvky městečka a samotné katedrály jsou nakresleny tak precizně, že atmosféra sálá a pohltí vás.
Příběh je sice poměrně jednoduchý, ale za to velice zábavný a nemá žádná hluchá místa. Kniha není moc dlouhá, proto uteče až smutně rychle.
Série Baltimore mě velice baví, mohu snad i říci, že to je to nejlepší co jsem z komiksového média četl.

10.03.2018 5 z 5

Superman: Brainiac Superman: Brainiac Geoff Johns

Superman a nějaký pořádný nepřítel z vesmíru mě baví více než například proti Luthorovi. Brainiac je skvělý záporák, akorát mi přijde moc humanoidní (mohli ho udělat víc mimozemský, ale budiž).
Úvodní scéna na Kryptonu byla úžasná. Velmi se mi líbilo zpracování Brainiacovi vesmírně lodě. Stránky kde je zobrazeno jeho probuzení, lahůdka. Celkově kresba od Franka na velmi dobré úrovní a bavila mě v Utajeném počátku, tady ještě více.
Tento příběh mě velmi mile překvapil.

Retro komiks zase strašná komedie a Slaboman se moc nevyznamenal.

04.03.2018 5 z 5

Wonder Woman: Kruh Wonder Woman: Kruh Robert Kanigher

Dost lidi tu píše, že tato kniha Kruh je lepší než Ztracený ráj, asi to tak bude, přesto musím říct, že jsem se jaksi nudil ještě více než u Ráje.
Tato kniha mi přišla nezábavná a nudná. Kresba špatná určitě není, ale mě osobně nezaujala.
Toto je mé druhé setkání s komiksovou Wonder Woman a jsem velmi zklamán. Nevím jaké jsou knihy od Azzarela, zkoušet je ale nehodlám.

Retro komiks jako vždy velmi pobavil. Měl spoustu velmi vtipných až absurdních momentů. Například - Podívej! urozená královno. Plave vzhůru vodopádem. A nebo - Avšak důvtipná amazonka rychle přetvořila své zlaté laso na vrtulový pohon. Ale nejabsurdnější bylo, když vyvinula na měděnou minci neuvěřitelný tlak a protáhla vzniklý drát do nekonečné délky.

Celkově mě tato kniha velice zklamala, přesto jsem se aspoň pobavil u retro části.

03.03.2018 1 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Celkově je tato kniha velmi dobře napsaná a čtivá. Některé povídky jsou samozřejmě lepší než ostatní. Nejvíc mě bavila povídka Pozemšťani, která měla výborný konec.
Tato kniha je velmi nadčasová, ostatně jako většina textů od Bradburyho.
Celkové hodnocení 75%

27.02.2018 4 z 5

Technokněží Technokněží Alejandro Jodorowsky

Epický příběh, který nám vypraví o jedné rodince. V kostce se dá říct, že sledujeme vývoj mladého žáka Albina v všemohoucí bytost, v podstatě Boha.
Tento příběh sleduje dvě příběhové linky, jedna se točí kolem zmíněného Albina a druhá o jeho matce a jeho sourozencích. Tyto dvě linie se nakonec spojí v jednu.
Celý tento příběh je v podstatě parafrází na část bible. Pro bádáme galaxii skrz na skrz, kde nás čekají různé podivnosti, jak v tomto Jodorowského vesmíru bývá zvykem.
Kresba toho díla je perfektní, čisťouňky krásná.
Tento komiks mě možná i bavil více než Kasta Metabaronů, která je neméně skvělá. Pro nadšence z Kasty je tento komiks povinnost. Pro čtenáře, kteří nemají zatím žádné zkušenosti z toho vesmíru, klidně můžou sáhnout rovnou po této knize a užijí si je stejně dobře.

25.02.2018 5 z 5

Vzpomínka na světlo Vzpomínka na světlo Robert Jordan (p)

Po několika letech jsem dočetl tuto monumentální ságu. Sice to byl běh na dlouho trať, ale velice příjemný a zábavný.
Některé knihy této ságy byly horší než jiné, nebo aspoň její části. Nejvíce mě bavili části, kde vystupovali Zaprodanci.
Co se mi líbilo dále byl vývoj v podstatě všech hlavních postav, jak Randa, Mata a Perrina, tak samozřejmě dívčích hrdinek jako Egwain, Nyneivy a Elain. Skoro všechny postavy mi svým způsobem přirostly k srdci.

K samotné knize Vzpomínka na světlo. Celá kniha popisuje událost ke, které se schyluje v průběhu všech dílů, k Tarmon Gaidonu, Poslední bitvě. Tato kniha je ze všech nejdelší a už zde opravdu není čas na žádné velké hrátky. Sledujeme zde několik armád, které svádí souboje se silami Stínu. Nejvíc mě překvapilo, když se objevila neznámá armáda, ze které se vyklubali Sařani vedeni jedním ze Zaprodanců.
Samotný souboj s Temným a celkový vývoj události v Jámě smrti byl dechberoucí.

Podle mě je tato skvělá sága dost podceňovaná a hlavně není v tak velkém podvědomí (aspoň v ČR) jaké by si zasloužila. Je pravda, že je to opravdu obrovská sága, která se nečte úplně nejsnadněji, hlavně z důvodu slabších částí či přímo dílů. Ale pro mě zůstane v srdci napořád a budu jen vzpomínat na ty skvělé příběhy, které si hrdinové museli prožít.

Nejlepší události z celé ságy: Dýka s rubínem a útěk ze Shadar Logothu. Bitva ve Falme. Bitva u Dumajských studní, kde se předvedli Ašamani v plné síle. Očištění saidínu. Záchrana Moirain z Věže Gendžei. Poslední Randův souboj.

09.02.2018 5 z 5

Dlouhý John Silver 1 a 2 Dlouhý John Silver 1 a 2 Xavier Dorison

Pirátská tématika mě docela baví, hledání pokladů námořní bitvy atd. Proto jsem se těšil na tento komiks. Bohužel mě nebavil tolik, kolik bych si přál. Hlavně z důvodu toho, že vlastně to co mě baví na pirátech se mi dostalo velmi málo. Pravděpodobně toho víc dostaneme v dalších dvou dílech. Chápu tyto dva díly jako takovou předehru, rozehřátí. Přesto se mi tento komiks nečetl moc dobře, i přes ne úplně špatné dialogy a určitě ne špatnou kresbu.
Proto tyto dva díly hodnotím průměrně. Uvidíme co předvede další díl Modré Crwe.

08.02.2018 3 z 5

Batman / Želvy nindža Batman / Želvy nindža James Tynion IV

Svižný crossover, který šlape jak hodinky a dává smysl. Zápletka poměrně jednoduchá, ale hezky napsaná. Nepostrádá žádná hluchá a nudná místa. Například první setkání Želv s Batmanem bylo pěkně a vtipně udělané. Charaktery byly ponechány, tzn. že želvy jsou vtipné a chovají se prostě jako teenergeři, zato mistr Tříska je vážný "člověk". Akorát Trhač mi nepřišel tak hrozivý.
Visuální stránce nemám co vytknout, kresba se mi velmi líbila a panelování bylo taky povedené.
Knihu určitě doporučuji i lidem, kteří nečtou Batmana a myslím, že si i tak dostatečně užijí. Hodnotím 4+

03.02.2018 4 z 5

Batman: Zkáza, jež postihla Gotham Batman: Zkáza, jež postihla Gotham Mike Mignola

Pro milovníky Lovecrafta a Hellboye se jedná o svatý grál. Nixeyho kresba jakoby z oka vypadla Mignolovi, což je věřím záměr a já jsem za něj hodně rád. Tato kresba krásně vystihuje atmosféru Gothamu na počátku 20. století, na krásné zpracování architektury se příjemně kouká.
Příběh je pěkně vystavěn a dobře graduje. Obsahuje několik easter eggu, které si lovecrafta znalý hned všimnou.

Retro komiks Démon nebyl vůbec špatný, poměrně lineární, ale dobře odsýpající příběh.
Celkově tento díl DCKK hodnotím plnými 5*.

29.01.2018 5 z 5

Knihy magie Knihy magie Neil Gaiman

Psychodelická dobrodružná výprava napříč časem a prostorem. Tim Hunter, obyčejný chlapec je osloven čtyřmi pány, kteří mu poví, že má magické vlohy. Každý z těchto pánů ho vezme na ukázku možné a nemožného.
Každá kniha (výprava jednoho z pánů) je kreslena jiným autorem a každý z nich se může dle libosti vyřádit, protože většina panelů je opravdu krásně pohádkově snových.
Tim Hunter, milovník ferneta a majitel sovy JoJo, urazí neskutečnou cestu a my sním. Proto hodnotím 4,5*

27.01.2018 5 z 5

JLA: Hřebík JLA: Hřebík Alan Davis

Zábavný kousek. Celkově tento příběh, který poukazuje na nebezpečnost superhrdinů ( tady je všechny dali do jednoho pytle a říkají jim mimozemšťané), kteří jsou shodou okolností "přistiženi při zločinu". Samozřejmě nic není takové jak se zdá být. Objevuje se tajemný záporák, který manipuluje s veřejností a samozřejmě se samotnými hrdiny.
Příběh je plný docela nečekaných i čekaných zvratů, které mě velmi mile překvapily.
Kresba je taková klasická, ve které se čtenář dobře vyzná, ale nijak nenadchne.
Nejlepší a v podstatě nejkrutější hláška komiksu je: Batgirl a Robin, "Někdo zjevně chce, abychom šli dovnitř. Batman, "Přesně. A proto oba zůstanete tady".

U retro komiksu jsem se hodně nasmál, asi nejvíc mě pobavilo, když se Superman zahrabal pod zem (místo aby odletěl, protože to stejně poté udělal).

Celkově tuto knihu hodnotím jako hodně slušnou, proto dávám 4*.

21.01.2018 4 z 5

Batman: Supertíha Batman: Supertíha Brian Azzarello

Po Konci hry vím, že Batman už není. Do role Batmana je pověřen Jim Gordon. A docela mu to jde.
Objevuje se tu nový záporák Mr. Bloom, který se mi hodně líbí. Bohužel tato kniha je jen takový rozjezd, protože hlavní část děje s Bloomem by měla být v dalším díle Květy zla.
O kresbě Capulla není co vytknout. V knize je i kapitola, kterou kreslil Jock, ta se mi tolik nelíbila, asi díky velmi značnému rozdílu ve stylu kresby.

Jinak tento komiks hodnotím lehce nadprůměrně.

19.01.2018 3 z 5

Cromwell Stone Cromwell Stone Andreas Martens

Komiks ze světa, při kterém lovecraftímu milovníkovi srdce zaplesá. Příběh nás zavede do pochmurného světa, ve kterém by se dala atmosféra jenom krájet. Dozvíme se o jakési mimozemské entitě, která skončila nechtěně na planetě Zemi. Četba tohoto komiksu bohužel není pro všechny, je poměrně obtížná.
Kresba je naprosto úžasná plná stínů. Nejvíc mě bavili panely vyobrazující krajiny. Ke konci knihy nalezneme jeden velký obraz přes obě stránky, dechberoucí záležitost.

Pro milovníky HPL a jiných divných příběhů vřele doporučuji.

16.01.2018 4 z 5

Wonder Woman: Ztracený ráj Wonder Woman: Ztracený ráj J.M. DeMatteis

Nuuuda.
Na tento komiks jsem se docela těšil, první sólovka WW, kterou si přečtu. Bohužel totální zklamání a hlavně nuda.
První příběh, který se odehrává v Gothamu má docela dobrej nápad, bohužel se to odehrává furt ve stejné lokaci a příběh se v podstatě nikam neposouvá, postavy jen melou furt nějaké moudra, které nejsou vůbec zábavné, spíš uspávají.
Druhý příběh je o občanské válce mezi amazonkami, ten se mi taky bohužel nelíbil, ale jak říkal Lenny na svým kanálu komiksové bubliny, možná to je tím, že se jedná o vyvrcholení nějakého delšího příběhu, který jsem nečetl.
Co je na tom komiksu dobré je kresba, která je hodně pěkná a detailní.

Retro komiks byl takový komornější, dá se říct civilní nesuperhrdinský. Poměrně mě bavil.

Celkově je tento díl DCKK zklamání. Hodnotím 2-2,5*

13.01.2018 2 z 5

Temná věž 4: Pád Gileadu Temná věž 4: Pád Gileadu Peter David

Jak už název knihy napovídá, tato kapitola této série neskončí vůbec dobře. Bohužel skončí ještě hůř než se na první pohled může zdát.
Dobrý muž, John Farson, je opravdu zlo. Lidé tu umírají opravdu ve velkém a není to vůbec hezký pohled.
Díky úžasné kresbě se vychutnáváte každý panel tohoto komiksu a hlavně vás ponoří do této hutné atmosféry.
Hned první část knihy, prolog s název Čaroděj je skvělý, hlavně pro lidi, kteří nečetli knihy, ti se dozví něco málo kdo vůbec je Marten Široplášť.
Celkově má kniha rychlý spád a neobsahuje žádné zbytečné či nudné pasáže.
Nakonec vše vygraduje v epické finále, které jak už jsem na začátku zmínil neskončí vůbec pozitivně.
Tuto knihu musím hodnotit plnými 5*. A těším se na další díl.

07.01.2018 5 z 5

Triumvirát Triumvirát Matt Wagner

Nebylo to vůbec špatné. Jak píše kolega "hroubek" kresba se mi ze začátku taky nelíbila, ale pak mě začala bavit. V jednoduchosti je síla.
Příběh se mi také líbil, taková klasická akčňárna o záchranu světa.
Kniha také obsahuje poměrně vtipnou a trefnou hlášku od Ra's Al Ghula, zneškodni tuhle . . barvitě oděnou dívku.

Retro komiks byl tentokrát dost trapný. Nechápu jak Lois nerozezná Bruce Wayna, Clarka Kenta a Supermana.

Knihu hodnotím 4-

04.01.2018 4 z 5

Witchblade Kompendium. Kniha 2 Witchblade Kompendium. Kniha 2 Christina Zacker

Další porce zábavy ze světa artefaktů se nese v podobném stylu jako Kompendium: kniha 1. Kniha je rozdělena na dvě části, Pod palbou (obsahující sešity 26 - 39). Tato část, která se točila hlavně okolo Gavina Taylora a Kena Irons, mě moc nebavila.
Za to druhá část, Oheň a krev byla jiná. Nejvíc mě bavila příběhová linka se "žhářem".
Velmi zajímavý byl sešit číslo 47, který byl po grafické stránce úplně jiný, ale k tomu kraťoučkému příběhu se hodil, jednalo se v podstatě o horor.
Poslední sešit č. 50 mě bavil nejvíc, hlavně byl ukončen zajímavým cliffhangerem.
Celkově tuto knihu hodnotím 4- .

01.01.2018 4 z 5

Duchové mrtvých Duchové mrtvých Richard Corben

Udělat grafické zpracování E.A. Poe byl velmi dobrý nápad, ostatně i dalších hororů. Corbenova kresba vystihuje atmosféru velmi slušně. Některé výjevy jsou dost znepokojivé. Celkově příběhy nebyly špatné, ale některé byly horší.
Celkově se mi kniha líbila. Doufám, že tu u nás vyjde nějaké grafické zpracování mistra H.P. Lovecrafta!

30.12.2017 4 z 5