Witchblade Kompendium: Kniha 2

New Yorská policejní vyšetřovatelka Sára Pezziniová se stává nositelkou tajuplného artefaktu zvaného Witchblade. Artefaktu, který má podobu rukavice – smrtící a velmi mocné. Tato zbraň dokáže měnit svou strukturu, chránit svého nositele, a dokonce jej i léčit. Zároveň je prostředkem k udržení vesmírné rovnováhy. Witchblade si jako svého dalšího hostitele vybrala právě Sáru. Propůjčila jí nadpřirozené schopnosti, které Sára využívá v boji proti zlu, ale i sama Witchblade má své vlastní záměry. Sára se při snaze odhalit její skutečné záměry musí postavit tajemným a mocným protivníkům, démonickému zabijákovi se slabostí pro dávkovače na bonbóny, zradám v řadách policie, nositeli síly Darkness Estacadovi, ale především své vlastní minulosti. - sešity #026 – #050 série Witchblade...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356112/witchblade-kompendium-kniha-2-xqn-356112.jpg 3.910

Tajuplný svět Artefaktů 2.

Detektivky, krimi, Dobrodružné, Sci-fi
Vydáno, Comics Centrum

Witchblade Compendium Volume 2, 2007

Kniha Witchblade Kompendium: Kniha 2

Popculture
29.06.2019

Uf, tohle než člověk přečte tak je půl roku pryč. Sice jsem se do toho vrhal skoro každý den, ale díky práci nebylo na čtení moc času. Kniha je obrovská a tahat se sní v MHD - ne, to nejde. Opět se tu setkáváme s policejní inspektorkou i Witchblade, taky jak jinak. Lechce jsem byl zaražen, když jeden příběh nekončí, ale je tam napsáno, že pokračování je v příběhu Darkness a i když tady Darkness mám, obě knihy, nechtělo se mi to hledat. Narazím na to až se pustím do další obrovské knihy.
Nádherná kresba je v tomto svazku rozhodně lepší než roztroušený a chvilkama zmatečný scénář. ALe jako celke je to povedené. Za chvilku vyjde třetí svazek, tak už se těším.

Terva
10.01.2018

Když se nad tím zamyslíte,
jakmi-le přijdete o duši,
na ostatním vám už
moc nesejde.

Na počátku bylo ticho....a tak jsem si při čtení této knihy postil hudbu. Při prvním komplexu nazvaném Pod palbou jsem poslouchal Dimmu Borgir a při druhé části nazvané Oheň a krev, jsem poslouchal své oblíbence Cradle of Filth. Obě skupiny se k tomuto částečně hodí.
Sice jsem si zprvu vychvaloval, že scénář je logický, nepřeskakuje a celkem na sebe události v sešitech navazují, ale někdy od #033 to začíná být opět zmatečné.

Citát: Umírala neskutečně pomalou a bolestivou smrtí, což je druhá nejhorší smrt hned po tom, kdy vás rozsekají zaživa.

Co mě strašně štve, že tvůrci něco začnou a na konci vám napíšou: Dokončení v sešitě #010 Darkness. To se mám jako posrat a hned si to jít koupit? Já chtěl Witchblade a nikoho jinýho. Mínus hvězda za skrytou reklamu.

Malá ochutnávka:
Zajímalo by mě, jestli by se někdo vážně mohl z tolika násilí a smrtí zbláznit.
Se mnou to rozhodně dost zacloumalo.
Třeba jsem se zbláznila a ani o tom nevím.

Tak nakonec celkem zklamání. První část druhé knihy je jen slaboučkým vývarem knihy první. Moc se mi to nelíbilo. Pod palbou je zatím nejhorší částí v sérii a ještě se spoustou reklam na Darkness, což příběhu velmi škodí. První část za tři hvězdy.

Zato druhá část, nazvaná Oheň a krev, to už je jiný žraso. Několik brutálních vražd, nejdříve upálením, které končí devastujícím výbuchem a v další části záhadné až mystické vraždy, se kterými si detektivové skoro nevědí rady. Tahle část je velmi dobrá. Ale abych zase jen tak nechválil – naprosto příšerná je kresba celého sešitu #047. To je otřes. A navíc mizí logika a zase v pozdějších sešitech začne vládnou zmatek a chaos. Chtěl jsem dát části nazvané Oheň a led plný počet, ale za tohle dávám jen čtyři hvězdy.

Na konci je několik návrhů obálek a skic, vše je nádherně nakreslené. Alespoň na konci knihy jsem měl pocit, že tvůrci odvedli dobrou práci. Tedy na těch kresbách.

Zatím co mě první kniha celkem uchvátila, z té druhé nemám dobrý pocit. Trochu se obávám třetí knihy, ale věřím, že přijde zase nějaké oživení.

Povídky Pod palbou a Oheň a krev jsem samostatně uložil, přidal jsem obsah, napsal k nim komentáře, dodal nějakou tu ochutnávku a zazdil to citáty. Vše najdete v sekci Povídky u této knihy.

Za ty, již se zmítají ve vlnách života uroním teď slzu ohnivou.......

FireOfFilth
01.01.2018

Další porce zábavy ze světa artefaktů se nese v podobném stylu jako Kompendium: kniha 1. Kniha je rozdělena na dvě části, Pod palbou (obsahující sešity 26 - 39). Tato část, která se točila hlavně okolo Gavina Taylora a Kena Irons, mě moc nebavila.
Za to druhá část, Oheň a krev byla jiná. Nejvíc mě bavila příběhová linka se "žhářem".
Velmi zajímavý byl sešit číslo 47, který byl po grafické stránce úplně jiný, ale k tomu kraťoučkému příběhu se hodil, jednalo se v podstatě o horor.
Poslední sešit č. 50 mě bavil nejvíc, hlavně byl ukončen zajímavým cliffhangerem.
Celkově tuto knihu hodnotím 4- .