Fantom

Fantom https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373088/bmid_james-bond-2-fantom-JuH-373088.jpg 4 34 7

V druhém příběhu se James Bond ocitá v pasti ve městě Los Angeles, kde spolu s další agentkou MI6 musí čelit útoku jedné zpravodajské služby (a dost možná i více než jedné), která by je ráda viděla v márnici s visačkou na palci. Situace se nezlepší ani s jejich návratem do Británie. Mrtvých přibývá a záhadní fantomové vystupují z mlžného oparu vysoké politiky...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Komiksy
Vydáno: , Comics Centrum

Eidolon , 2017

Ivan Kučera
04.06.2023 3 z 5

Ja neviem. Mám Warrena Ellisa celkom rád a ilustrátor Jason Masters odviedol dobrú prácu (detto farbiar Guy Major). Ale ako pri jednotke, ani pri dvojke si nie som istý, či je takéto smerovanie ságy slávneho agenta OO7 správne, nesprávne, originálne alebo je na každom z nás, aké. Na jednotke som kritizoval, že proti krvavým komiksom a priori nemám nič, ale k takej staromódnej postave, akou James Bond nepochybne je, sa gore skrátka nehodí. V dvojke k tomu pristupujem podobne. Výbuchy násilia sú nečakané, šokujúce a drastické (lámanie krkov som asi ešte nevidel a to som v hororoch videl a čítal už ozaj všeličo), no k tejto postave sa mi to pod Ellisovým vedením (ne)hodí podobne, ako stvárnenie samotného ústredného hrdinu. Ten vyzerá zameniteľne a nezaujímavo a aj sa podľa toho správa. Hlavne mi pripadá nijaký, bez charizmy, bez chuti, či aspoň zápachu. Občas prehodí kvázi vtipnú hlášku, ktorá mu zjavne nejde cez pery, inokedy sa správa ako fušer (upozornenie na seba v podzemnom depe). Je to skôr profesionálny gigolo so zbrojným preukazom. Zlepšenie oproti jednotke vnímam v zápletke. Kým v nej sa mi nepáčilo, že sa špičkový anglický špión zapodieva takou podradnou témou, ako drogový kartel, v dvojke bol nepriateľ č. 1 zvolený predsa len dôstojnejšie, správnejšie, atraktívnejšie a sálal z jeho nemilosrdnosti rešpekt. Trocha divné (bitkárske) finále.

mirec88
01.05.2023 4 z 5

Oproti prvému dielu je toto výrazné zlepšenie. Páčil sa mi komplikovanejší dej, zaujímavé postavy, konečne bondgirl, dobrá akcia, menej brutality, aj keď je aj tu ale v znesiteľnejšej miere a až na finále, ktoré bolo odbyté, tak nemám výhrady a kľudne môžem tento komiks odporučiť. Príjemná jednohubka prečítaná za hodinu.

Voliarty
24.09.2022 4 z 5

Dej je komplikovanejší a zamotanejší. Bond musí chrániť účtovníčku a pritom zistiť, kto im ide po krku a kam až moc ich nepriateľov siaha. Bavilo ma to. Bavil ma Bondov charakter, na istých jeho poznámkach som sa pousmial, páčila sa mi akcia.

Hlavne ten posledný bod by som rád rozvil. Akcia v tomto komikse je vážne skvelá. V niektorých komiksoch je akcia doplnená bublinami, či už slovnými, alebo myšlienkovými. Tu to ale tak nie je a vďaka tomu je prehľadná a dynamická.

Čo sa týka bond-girl, dalo by sa debatovať, či jednu z tých báb sa dá označiť týmto spojením. Ale asi hej.

Bavil ma záporák Hawkwood, ktorý má výrazný dizajn a krutú povahu. A ďalšie body za koniec a za to, ako sa Bond zachoval. V jeho čine je niečo úctivé, ale i chladné.

SPOILER: Takže ak chápem dobre, ide o Ellisovo moderné spracovanie Prízraku? Ak hej, kam až to siaha, ako veľmi je rozsiahli? Je tam ešte niekto aktívny, alebo Prízrak padol spolu s tými britskými fantómami? A je tam niekde v pozadí Blofeld? Taktiež musím povedať, že je to britská skupina, ktorá zbierala odpadlíckych agentov a hromadila financie. Pripomenulo to ešte niekomu Syndikát z posledných dielov Mission: Impossible? KONIEC SPOILERu.

Je to skvelý komiks. Bond má charizmu, akú má mať. Je zábavný, ale i nebezpečný a krutý (neviem, či som ešte niekde videl Bonda niekoho mučiť). Príbeh je zamotaný, vedľajšie postavy i záporák bavia a kresba to celé nádherne doplňuje.

dexterman
14.11.2019 5 z 5

Tak tady to už byla špionážní bondovka podle očekávání . Pořádně se to . rozjelo . Děj byl velice povedený . Ilustrace povedená jako v první knize . Velkým plusem je zápletka kterou tu ale nechci prozrazovat . Pokud jste v něco podobného doufaly v první knize Vargr tak chápu vaše negativní reakce . U fantoma naopak dostanete špionážní bondovku jak se sluší a patří . Přečteno jedním dechem , za jeden večer . Doporučuji všem které neodradil Vargr. Já jsem si obě knihy užil dokonale .

3DD!3
08.05.2018 5 z 5

Ellis se konečně pořádně rozjel a druhá bondovka tu první hravě překonává jak v zápletce, tak v kvalitě hlášek. Akce je strohá, naturalistická u bitky ve výtahu jsem si vzpomněl na Vlčí něhu od Kota. I díky Mastersově na plynulém pohybu založeném vizuálu. Nechybí ani mučení a konečně pořádné bond girls. Série s jednoznačně soupající kvalitu.

DennisMoore
17.03.2018 5 z 5

Vargr byl výborný rozjezd, Fantom je lepší. Tentokrát se nezapomnělo ani na bondgirl(s) a na rozdíl od předchozí knihy na mě příběh nepůsobil "jen" jako rozmáchlejší povídka. S pátou hvězdičkou jsem sice trochu váhal kvůli konci, ale nakonec ji dávám, protože k tomu všemu vlastně velmi dobře seděl.

FireOfFilth
15.03.2018 4 z 5

Velmi solidní akční jízda, hodně podobná jako předchozí díl Vajgr. Nejvíc se mi líbil souboj ve výtahu a pak přestřelka v Box tunnelu.
Samotný závěr už mě tolik nebavil.
Celkově velmi povedená svižná záležitost, která velmi rychle uteče.