Prokleté zvony

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kroky zavádějí lorda Baltimora do malého rakouského městečka sužovaného řáděním ďáblem posedlých upířích jeptišek z nedalekého kláštera, do jejichž čela se postavil samozvaný černokněžník. Ten pro uskutečnění svých světovládných záměrů potřebuje oživit jistou mocnou čarodějku. A právě za tím účelem ukrývá ve stínech klášterních kobek toho, jehož jednonohý mstitel lord Baltimore tak divoce pronásleduje!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373086/baltimore-02-proklete-zvony-dAd-373086.jpg 4.771
Série

Baltimore 2.

Žánr
Horory, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Comics Centrum
Orig. název

Baltimore vol. 2: The Curse Bells, 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Prokleté zvony

Přidat komentář
MartyManCZ
24. února

Holy moly!!! To bylo prostě geniální...sedím z otevřenou pusou. Úžasný, nápaditý a chytrý příběh který se chytne za ruku s krásnou temnou Mignolovskou kresbou a jdou spolu nemocným světem. Atmosférický coloring s dramatickou a uhrančivou rudou, kterou tam naprosto miluju. Druhý díl a je to naprosto top, kam to ještě může jít? Vskutku lahůdka...

Kate18
11.10.2020

Lord Baltimore pokračuje ve svém poslání, to ho zavede do rakouské vesničky, kde řádí upíři a navíc jeptišky z místního kostela. V kostele je ale i černokněžník, který si chce podmanit svět. K tomu potřebuje pomoc mocné čarodějky, kterou se rozhodl vzkřísit. Ale ve sklepení kostela je něco, co lorda Baltimora zajímá mnohem víc.


Ma-ra
29.05.2020

Tohle mě hooodně bavilo. Ponuré, temné... není to vyloženě strach co u této knihy cítíte, ale takové příjemné temné "šimrání". Scéna s inkvizitorem a jeho spokojený výraz, jak slečna nezemře... Němé tváře lidí města... po události která se v knize odehraje. Skvěle nakreslené, skvěle napsané. Jednička byla takovej přijemnej start, zde jsem měl ale problém knihu odložit. Co má komiks splnit, tak pro mě splňuje na celé čáře 5/5.

Voliarty
11.02.2020

Druhý diel ma bavil takisto ako ten prvý. Baltimore je sympaťák, rovnako ako jeho nový partner novinár Hodge. Taktiež viac priestoru dostane inkvizítor Duvić a musím povedať, že ide naozaj o šialeného pancharta. Dej je béčkový, plán toho černokňažníka mi prišiel celkom úsmevný. Čo to ale pozdvihuje na dokonalosť, je kresba a atmosféra mizérie a utrpenia, v ktorých sa Európa utápa. Tá kresba je naozaj skvelá. Či už ide o akciu, kopy roztrhaných tiel, alebo len tak okolitú krajinu.

Disease
27.01.2020

Bavilo víc než první díl, ale kupovat to nejspíš nebudu...

raidmnoid
12.01.2020

Nemohu si pomoci, ale pro mě se jedná pravděpodobně o nejlepší seriál do Mignoliho. Vždy mě to táhlo k Hellboyovi, ale u tohoto seriálu citím takový ten niterný pocit strachu - tedy, ne že bych se bál, ale taková ta příjemná tíseň z temnoty, kterou si opravdu užívám. Ve chcíli, kdy je Baltimore v klášteře, k tomu ta působivá kresba, prostě nádhera.

jan14s
26.08.2019

Po přečtení dalšího dílu jsem přesvědčen, že jsem si vybral dobře. Děj byl chytlavý, kresba úchvatná. Líbí se mi postupné odhalování historie upírů i ostatních stvoření z Baltimorova světa.

LordSnape
04.07.2019

Skvělý. Ta ponurá kresba od Stenbecka tomu dodává úžasnou atmosféru. Jinak tenhle díl začíná celkem nevině. Totální bezvěrec Baltimore se opět honí za Haigusem ve jménu pomsty, ale v patách mu je inkvizitor, jehož metody jsou horší, než jeho hlavního protivníka a všudypřítomných upírů. Aby toho nebylo málo, objeví se ještě černoknežník dychtící po moci, co oživí Madame Blavatskou. Krev. Následně je v komiksu SPOUSTA krve. Ještě stále vám to zní jako debilita? Ale ne, ono to skutečně funguje a je to vážně dobrý. Od upířiny neočekávám žádné podněty k přemýšlení, ale chci se trošku bát, fandit lidem a hlavně se bavit. Prokleté zvony tohle vše splňují. Do puntíku.

1