Knihy magie

Před Harrym Potterem tu byl ještě jeden brýlatý kouzelník. Jmenoval se Tim Hunter a do světa ho nepřivedl nikdo menší než Neil Gaiman. V komiksu Knihy magie se tento adept magických umění dostává do spárů čtyřem mágům (včetně Johna Constantina), kteří mu ukazují čtyři různé podoby magie. Každý v jedné části knihy kreslené jiným skvělým výtvarníkem. Najdete tu Johna Boltona (Vražedná tajemství), Scotta Hamptona (Lucifer), Charlese Vesse (Sandman) a Paula Johnsona (2000 AD)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361321/big_knihy-magie-mpp-361321.jpg 451

Knihy magie 1.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew

The Books of Magic, 1993

Kniha Knihy magie

fvalek
02.10.2022

Vůbec bych nečekal, jak hodně to bude navazovat na DC, což se sice u Gaimana nelze divit, ale přece jen jsem čekal trošku svébytnější dílo. Celé to pak je jen taková dlouhá předehra otázky být či nebýt (kouzelníkem)? Postavy zastupující to nejlepší z okultního DC světa jsou fajn a dělení na 4 části, z nich se každý věnuje jinému aspektu magie je taky moc fajn. Pohledy do minulosti v první kapitole jsou zajímavé, ale pro mě bohužel asi nejméně záživná část. Aktuální setkání s uživateli magie už lepší, ale také docela obyčejné. Popravdě od Constantina jsem čekal trošku více akce a nějaké menší úlet, ale nepomohla ani Zatanna. Cesta do kouzelného světa víl byla velmi klasická s vlastními pravidly a hodně připomínala tržiště a svět Hvězdného prachu. Ukazuje se, že Gaiman má nějaké své typické až stereotypní prvky, které rád využívá a jsou viditelné v podstatě ve všech jeho dílech, od Nikdykde až po Sandmana. Poslední část s budoucností už byla hodně zajímavá a abstraktní. Celkově pak vyvrcholení v budoucnosti a přítomnosti bylo hodně napínavé a nešlo jen o rozhodnutí Tima, ale i o to, co mu kdo chtěl udělat. Crossover se Sandmanem parádní. Finále samo o sobě trošku zklamání, ale ukazuje se, že to není zase tak horké. :)

Kresba je docela svébytná a ne vždy se mi líbila, ale to už ke Gaimanovi tak nějak patří, co se dá dělat. Škoda, že nevyšly další díly coby komiks, třeba někdy. :)

ebbe_voe
21.05.2022

Skvělý komiks a hned bych dodal pro pokročilé, objevují se postavy, které si člověk užije víc, když ví o koho jde. Jinak je to ryzí Gaimenovina.

Arkagas
20.02.2022

Tenhle komiks je prostě skvost. Úžasná kresba, nádherná atmosféra a příběh, který čtenáře pohltí. Malý Tim je osloven bratrstvem v trenčkotech, zda se chce stát mocným kouzelníkem a jelikož na magii nevěří, je mu ukázána v celé své kráse - prochází alternativními světy, poznává magický svět v minulosti, ale i alternativní buducnosti a vidí, že černá a bílá magie se prolínají napříč věky. Pak už Timovi zbývá jen rozhodnout se, zda chce být kouzelníkem, nebo ne. I když je tohle komiks, příběhově je to skvělé, nabité emocemi a sledovat defakto iniciaci malého kouzelníka mě neskutečně bavilo.

Kate18
11.01.2022

Tim Hunter dostane nabídku, že může objevit svět magie, ale musí se dobře rozmyslet, protože jinou šanci již nedostane. Muži v trenčkotech mu nabídnou, že mu ukáží magii a jeden po druhém ho provádí různými magickými světy. Vezmou ho do minulosti, daleké budoucnosti i do současnosti, ale v jiné realitě. Po cestě je čeká spousta dobrodružství i nástrah. Jak se nakonec Tim rozhodne?

Eillen
10.01.2021

Ovlivněná seriálovou verzí jsem si Constantina užívala o to víc. Putování malého Tima se čtyřmi zvláštními průvodci v trenčkotu mě vážně bavilo. A když se navíc dostali do říše, které vládne Sen, vypískla jsem nadšením. Jednu hvězdu dolů dávám za kresbu, která mě úplně nechytla.

A nutně potřebuji sehnat jojo.

Mercatino
08.09.2020

Totální ejekulace fantazie Neila Gaimana? To bylo tak dobré. Kniha, kterou prostě musím mít. Tak takto si nějak představuji magický svět. Spontánní, šílený a přesto uvěřitelný. Z děsivé procházky do budoucnosti se mi chtělo zvracet. A John Contstantine? Ten musí dostat mnohem více vlastního prostoru, protože tady byl můj, splynul jsem s tou postavou jako sám se sebou. Miluju ten komiks. Grafické zpracování je k posrání krásné. Nemohl jsem se vynadívat. Toto je umění, na které se stojí koukat a vlastnit jej.

azzies
13.12.2019

První setkání s Gaimanem, které mě překvapivě nebavilo. A to třeba kniha Nikdykde (román) mě velmi silně oslovila a patří ji čestné místo v knihovně.
Mladý chlapec je vyzván, aby uvažoval o možnosti zabývat se magií a než si uvědomí co se děje je do ní vtažen. A poznává, spolu s námi, že náš svět je jenom malý omezený prostor na nekonečně rozlehlém hřišti světa. Vyprávění je ale velmi lyrické, naplněné spoustou slov a myšlenek a jaksi samozřejmým způsobem spojuje nespojitelné události v různých časech a prostorech (vesmírech).
Komiks na mě působil podobně, jako komiksová verze Nikdykde. Totiž, že rychlé tempo komiksu zvládá pouze určité množství myšlenek, byť jsou sebezajímavější.

Amanita79
17.09.2019

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou a byla to šťastná náhoda. Obdivuji propracovanost příběhu i úžasné ilustrace. Pobyt ve Ferii je úžasný.