Knihy magie

Knihy magie obálka knihy
Mé hodnocení:

Před Harrym Potterem tu byl ještě jeden brýlatý kouzelník. Jmenoval se Tim Hunter a do světa ho nepřivedl nikdo menší než Neil Gaiman. V komiksu Knihy magie se tento adept magických umění dostává do spárů čtyřem mágům (včetně Johna Constantina), kteří mu ukazují čtyři různé podoby magie. Každý v jedné části knihy kreslené jiným skvělým výtvarníkem. Najdete tu Johna Boltona (Vražedná tajemství), Scotta Hamptona (Lucifer), Charlese Vesse (Sandman) a Paula Johnsona (2000 AD)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361321/knihy-magie-mpp-361321.jpg 442

Knihy magie 1.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Crew

The Books of Magic, 1993

Kniha Knihy magie

Eillen

Ovlivněná seriálovou verzí jsem si Constantina užívala o to víc. Putování malého Tima se čtyřmi zvláštními průvodci v trenčkotu mě vážně bavilo. A když se navíc dostali do říše, které vládne Sen, vypískla jsem nadšením. Jednu hvězdu dolů dávám za kresbu, která mě úplně nechytla.

A nutně potřebuji sehnat jojo.

Mercatino
08.09.2020

Totální ejekulace fantazie Neila Gaimana? To bylo tak dobré. Kniha, kterou prostě musím mít. Tak takto si nějak představuji magický svět. Spontánní, šílený a přesto uvěřitelný. Z děsivé procházky do budoucnosti se mi chtělo zvracet. A John Contstantine? Ten musí dostat mnohem více vlastního prostoru, protože tady byl můj, splynul jsem s tou postavou jako sám se sebou. Miluju ten komiks. Grafické zpracování je k posrání krásné. Nemohl jsem se vynadívat. Toto je umění, na které se stojí koukat a vlastnit jej.

azzies
13.12.2019

První setkání s Gaimanem, které mě překvapivě nebavilo. A to třeba kniha Nikdykde (román) mě velmi silně oslovila a patří ji čestné místo v knihovně.
Mladý chlapec je vyzván, aby uvažoval o možnosti zabývat se magií a než si uvědomí co se děje je do ní vtažen. A poznává, spolu s námi, že náš svět je jenom malý omezený prostor na nekonečně rozlehlém hřišti světa. Vyprávění je ale velmi lyrické, naplněné spoustou slov a myšlenek a jaksi samozřejmým způsobem spojuje nespojitelné události v různých časech a prostorech (vesmírech).
Komiks na mě působil podobně, jako komiksová verze Nikdykde. Totiž, že rychlé tempo komiksu zvládá pouze určité množství myšlenek, byť jsou sebezajímavější.

Amanita79
17.09.2019

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou a byla to šťastná náhoda. Obdivuji propracovanost příběhu i úžasné ilustrace. Pobyt ve Ferii je úžasný.

evickakyticka
21.04.2019

Musím přiznat, že jsem se v některých pasážích docela ztrácela, jiné mě nudily, naopak u některých jsem se kochala a byly opravdu tak magické, jak slibuje název. Bohužel...

Cryptkeeper
10.03.2019

Eh,počkej chvilku,počkej..dej si pivko nebo víno,zahod' telefon,odpoj televizi,pohodlně se posaď,až pak otevři tenhle klenot. Dostane se ti takové magické cesty,o kterých si ani v nejtemnějších zákoutí své mysli nesnil. Tohle je něco,na co jen tak nezapomeneš.

Hoshi
10.08.2018

Jen díky čtenářské výzvě jsem se dostala k této zvláštní magické knize. Netušila jsem, co mě čeká a po přečtení... Páni, tohle jinde nenajdete. Jen tak se k ní nevrátím, ale zážitek bude trvat velmi dlouho.

3DD!3
10.07.2018

Celé to působí jako předehra k něčemu většímu, ale i tak jde o velice příjemné putování skrze světy až na konec času. Možná Constantine je tu málo cynický, ale dělá chůvu děcku, tak se asi krotí. Po vizuální stránce je Knihy Magie úžasnou přehlídkou stylů tech nejpovolanějších. Magické.