Fiona Fiona komentáře u knih

Smlouva proti lásce Smlouva proti lásce Táňa Kubátová

Ačkoli je to jednoznačně lehčí četba spíše z červené knihovny, čte se jedním dechem a nelze jí upřít vtip, jistou lehkost a "kouzlo". Atmosféra ze začátku studená se mění v řádně napjatou a končí...no dobře, všichni víte, jak to končí, ale ten styl, jakým se to k tomu konci dostane, je velmi chytlavý.

Abstinentka Abstinentka Táňa Kubátová

Bavila jsem se královsky, když se sejdou dvě pohodové ženské a k tomu malé nevinně se tvářící dítě, které však umí pěkně zpestřit každou situaci, kulisu v podobě romantického příběhu snad ani nepotřebuji :).

Láska na heslo Láska na heslo Táňa Kubátová

Hrdinka mi byla sympatická jako žádná jiná, už jen tím, že dělá v UNIXu a Novellu. Nedovedu si představit, jak se na ty v podstatě odborné informace tvářil laik, ale já jsem si je užívala. Nicméně to neodvedlo mou pozornost natolik, abych nevěděla, co přijde. Jako obvykle u téhle autorky bylo zajímavé číst jak to přišlo, ačkoli co se stane bylo jasné. Skvělý byl také Bafík! No prostě jsem se dnes moc dobře bavila :)

Co je v domě Co je v domě Táňa Kubátová

Jelikož letošní červenec je pro mne ve znamení Táni Kubátové, dovolím si říct, že tahle kniha je v podstatě prototypem její tvorby. Ženská,co si dost zkusí a pěkně zkazí mínění o chlapech, nicméně se o sebe (a nejen sebe) umí postarat a je dobrá v tom, co dělá. K tomu chlap, se kterým se vzájemně nesnáší a postupně se do sebe zamilují. Jasně, že od začátku víte, jak to skončí, ale vážně se to dobře a v podstatě samo čte.

Možná přijde i kominík Možná přijde i kominík Táňa Kubátová

Mimo flashbacky a sám začátek velmi příjemně vtipná letní a přátelská atmosféra. Přesně to, co se od knížky očekávalo.

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Příběh je dobrý, charaktery rozpracované, ale Simmelův styl mne absolutně nechytl, možná jsem na to byla ještě mladá, možná mne to nechytne ani až se k němu odhodlám znovu, protože to bylo nechutné až naturalistické a ke čtení jsem se musela nutit a nemohu si vybavit žádné pořádné pozitivum.

30.11.-0001 1 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Prvotinka, která jakoby si předsevzala seznámit všechny s tím, že být veterinářem je adrenalinový životní úděl a studenti by toho měli rychle nechat a jít studovat něco perspektivnějšího, kazí to ovšem láska k přírodě, která z knihy čiší, a především neuvěřitelný optimismus a smysl pro humor, který nepostrádá snad jediná stránka :)

30.11.-0001 5 z 5

Moje nejmilejší psí historky Moje nejmilejší psí historky James Herriot (p)

De facto vše jsem už znala z dalších knih, ale s chutí jsem si to přečetla znovu, včetně ne tak veselých pasáží. Strýček Trickyho Woo mne rozesmívá pokaždé, kdy si na něj vzpomenu :D

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

No, na špičku knih bych to nezařadila, ale bavila jsem se u toho dobře, tak dobře, že mi nedělalo problém napsat o tom lehký referát a pobavit celou třídu dokonce tak, že po té knížce někteří sáhli :). Pokud nerostete z absurdit a z faktu, že nemáte přehled o situaci a pořád je tuna neznámých, doporučuji. Irving Washington

Těm, co tu mluví o Švejkovi, doporučuji dílo Closing time (Zavíráme!). Heller měl o české literární tvorbě potuchy :).

Strach nad Bobří řekou Strach nad Bobří řekou Jaroslav Foglar

Krutá doba vylíčená zase z jiného pohledu. Strachu bylo v knize opravdu dost, ale jsem si jistá, že v reálném světě tehdy také, nicméně klukovská dobrodružství mne opět nadchla (ač holku) a knížku jsem přečetla jedním dechem.

30.11.-0001 5 z 5

Propána to je pohádka! Ale tak pěkná a strašidelná a pořád pohádka! Já si nemohu pomoct, ale to, co teď vysílá ČT v neděli a říká tomu pohádky by se mělo jít zahrabat před, ač fantasy, tak pohádkově utvořeným světem, ve kterém si něco najdou i dospělí. Chytlo mne to od samého začátku a jako procvičení před šifrovačkou jsem si zkusila i přeložit runy. Zkuste to, je to legrace :)

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha mne nadchla nesmírně, filmové zpracování už tolik ne, ačkoli uznávám, že mohlo být mnohem horší. Od samého začátku až do konce se nesmírně těším, co přijde dál. Panečku, jak já bych takového společníka, jako je Saturnin, chtěla :D

Čáry paní Láryfáry Čáry paní Láryfáry Betty MacDonald

Opravdu originální manuál na to, jak zacházet s dětmi...ač je určená pro děti, poučná bude především pro rodiče :)

Matka Vojtěcha Matka Vojtěcha Marie Holková

Tonečka Hassmanová si mne získala už jako holčička a ačkoli ji jako velkou neznal skoro celý svět, neudělala toho málo. Celá kniha působí příjemným, milým a uklidňujícím dojmem, ačkoli se v ní najdou i smutná a velmi nepříjemná místa.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Trapně předvídatelné, možná zajímavé postřehy ovšem totálně zruinované podáním a "příběhem". Škoda.

30.11.-0001 odpad!

Převážně neškodná Převážně neškodná Douglas Adams

Nasazenou laťku už asi moc překonat nešlo, ale přinejmenším si ji trilogie udržela :)

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

To navážení do anglických gramatických časů (aneb mohlo by být i hůř) se mi strašně líbilo a samozřejmě nejen to. Mohu jen doporučit.

Známá neznámá Známá neznámá Táňa Kubátová

Ta ženská byla nesmírně sympatická a ačkoli to vypadalo, že tahle kniha bude patřit spíše k těm vážnějším, vtipnost autorky tu stejně za chvíli byla. Na ten její humor nedám dopustit a vždy se na něj strašně těším a kvůli němu knihu doporučuji.

Počkej až za Lyon Počkej až za Lyon Táňa Kubátová

No tohle je opravdu pohádkové setkání. Oceňuji popisy zajímavých míst a chvílemi jsem se dokonce bavila, ale většinou to byl průměrný román.

30.11.-0001 3 z 5

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Charaktery propracované nijak zvlášť nejsou, ale přesto je to povídka pěkná,něco z ní plyne a čte se dobře. Tuším podle ní byl natočen i černobílý film, ne?