Známá neznámá

Známá neznámá https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23748/znama-neznama-23748.jpg 4 57 16

Dana je rozená optimistka a na nelehkou dobu před dvaceti lety vzpomíná s úsměvem. Bylo jí tehdy šestnáct, právě se smiřovala s tím, že nedostala šanci studovat svůj vysněný obor, a navíc se až po uši zamilovala do souseda, který si jí sotva všiml. Trápení dospívání je zapomenuto a dnes Dana žije přesně podle svých představ. Jenže co se stane, když se náhle objeví zákazník, pro něhož je Dana cizí zajímavou ženou, zatímco ona v něm poznává svou nešťastnou první lásku? ... celý text

zdenaR
07.03.2023 3 z 5

Hezky napsaný poněkud smutný příběh.

veronika9761
24.02.2022 3 z 5

Jednohubka s od zacatku predvitelnym koncem. Na destive odpoledne, proc ne.

tess.de.veles
28.12.2020 2 z 5

Tuhle knihu jsem docetla pred tydnem....,a jelikoz si nejsem schopna vzpomenout, o cem byla, asi to byla jedna ze "slabsich" kousku ....To mi ale nezabrani v tom, abych sahla po dalsi autorcine knize...

tittanie
19.07.2020

Moje oblíbená autorka, takže když jsem knihu objevila, tak jsem si ji hned musela přečíst. Je to moc pěkný oddechový příběh.

marie3541
04.06.2020 2 z 5

Klasický román pro ženy, první láska, uplyne 20 let, mezitím hrdinové žijí svým životem a pak se setkají a daji do kupy . Ale nemůžu říct, ze by se to četlo špatně. Je docela slabá a není zbytečně přitahován děj. Oddechovka.

Aknel26
03.12.2019 2 z 5

Při čtení jsem měla pocit déjà vu - prakticky stejný motiv měla totiž i knížka Na druhý pokus: opět mladá žena, která se v pubertě dočkala necitlivého odmítnutí od svého idolu, pročež šťastné vztahy s mužem zavrhla, v dospělosti se ovšem z ošklivého káčátka proměnila v labuť, a tak když se tento vrátil do jejího života, nejenže ji nepoznal, ale přímo pro ni zahořel a Daniny snahy jej odehnat se ukázaly marnými.
Od nejnižšího hodnocení, jež jsem přisoudila knize Na druhý pokus, zachránila Známou neznámou linie příběhu o její sestře. Názory rodičů přesně vystihly, jak si před nějakými třiceti lety lidé u nás představovali homosexuály - lesby jako jakési mužatky a gaye naopak zženštile či bohémsky (kouzelně to ztvárnili Jan Kanyza a Pavel Trávníček ve filmu Sardinky z roku 1986, podle scénáře Haliny Pawlowské).

JancaMia
18.08.2019 5 z 5

Příjemné čtení , knihy paní autorky jsou plné pohody a o statečných silných ženách které jsou naoko "šedivé myšky" ..

Aleh
22.07.2019 3 z 5

Dana se po dlouhých 20 letech potkává se svou první láskou z doby, kdy jí bylo 16 let. Libor ji nepoznává a Veronika si ani nepřeje Liborovi o jejich dávném setkání nic říkat. Autorka střídá dobu prvního setkání se současností a krásně popisuje, jak se oba změnili, dospěli a dozráli. A jak pomalu k sobě nachází po letech opět cestu. Čtivá kniha o partnerských vztazích.

stju
16.07.2019 3 z 5

Zpočátku mě příběh Dany zaujal, ale musím přiznat, že během čtení můj zájem spíš upadal, čekala jsem víc. Takže knihu hodnotím jako vcelku příjemné, nenáročné čtení a vzhledem k dokonalé přeměně hlavní hrdinky z ošklivého kačátka v labuť i trochu pohádkové nebo spíš "červenoknihovnové"...

alnahu
01.02.2019 4 z 5

Další pěkný příběh i když smutný .Příběh sester Aleny a Dany jedné krásné a druhé obyčejné ,které mají ,každá své trápení. Alena ta hezčí ze sester ukončí svůj život ,když zjistí ,že je jiná ,než by měla být a rodiče ji zavrhnou a ta ošklivější na svém vzhledu zapracuje a teprve až v 36 letech najde konečně své štěstí. Čtivá kniha.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Mám ráda všechny autorky knihy. Příjemné čtení z domácího prostředí.

EvikU.
09.04.2017 5 z 5

Opět zajímavá kniha. Zkuste tuto autorky a nebudete litovat.

ovpana
04.08.2015

Hezká a napínavá kniha plná lásky

1v8na
07.08.2014 5 z 5

Velmi pěkný příběh plný lásky a porozumnění

kika 13
07.11.2012 3 z 5

Krásný román plný lásky a té není nikdy dost.

Fiona
30.11.-0001 4 z 5

Ta ženská byla nesmírně sympatická a ačkoli to vypadalo, že tahle kniha bude patřit spíše k těm vážnějším, vtipnost autorky tu stejně za chvíli byla. Na ten její humor nedám dopustit a vždy se na něj strašně těším a kvůli němu knihu doporučuji.