Strach nad Bobří řekou

Pokračování Hochů od Bobří řeky začíná tam, kde skončila první kniha, tedy v Rokli úmluvy. Je těžká doba, různé spolky jsou zakazovány, a Hoši od Bobří řeky nevědí, co s nimi bude. Rikitan jim přináší novou třináctku bobříků, dalších zkoušek, daleko těžších než těch předchozích. Hned jim prozradí prvního a posledního z nových bobříků. Poslední je velmi těžký a nebezpečný, hoši musí vydržet v této těžké době zůstat ve sdružení. Přes všechny zákazy Hoši pokračují v činnosti, schází se, chodí na výpravy a loví bobříky. Ztrácí klubovnu U Modrého hroznu, hledají po celé Staré čtvrti a jednou, když Jiřík s Vilíkem jsou pronásledováni Přístavními povaleči (skupina nepřátel Hochů od Bobří řeky), naleznou Strašidelnou věž. Zjistí, že by byla dobrá jako klubovna a rozhodnou se, že se tam usídlí... 4. vydání – dotisk v roce 2001...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/6075/strach-nad-bobri-rek-6075.jpg 4.3382

Hoši od Bobří řeky (2.)

Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, Olympia

Kniha Strach nad Bobří řekou

danny_21

Temnější a chladnější pokračování lovu dalších 13-ti bobříků se starými známími na známén místem, tentokrát poznamené mrazivou atmosféřou protektorátu. Pořád dobré, první díl ovšem nedostižný - 80 %

jarin58

Tady za dvě hvězdy,a to ještě z nostalgie.Kupa nevyřešených událostí a nelogičností.

Teron
12.10.2018

Nemůžu si pomoct, přišlo mi to jak psaný z povinnosti. Ani pochmurnost moc nefungovala, protože veškeré projevy Nepřítele (to opakování leze na nervy po dvaceti stránkách), byly jaksi odtažité, neurčité a všechno negativní se v knize dělo tak nějak v pozadí a zásahem autora nakonec přešlo - vlastně se nekoná žádná reálná konfrontace s druhou stranou. Někde od poloviny jsem text víceméně už jen projížděl očima a četl skoro jen dialogy.

Thunder02
01.08.2018

Příšerné pokračování Hochů od bobří řeky ! je vidět, že Foglarovi asi docházeli nápady, ne, to mě opravdu neoslovilo!

Maevie
25.07.2018

Pokračování Hochů od Bobří řeky je mnohem temnější. Optimistický první díl naplněný lovením bobříků střídá napínavý příběh plný strachu a nejistoty, který odráží chování a pocity lidí té doby.

frantisek8863
20.08.2017

Je tomu již nějaký čas co jsem četl pokračování knihy Hochů od Bobří řeky. Už tehdy na mě působila smutně a tísnivě oproti prvnímu dílu, ale taková byla doba Protektorátu. Závěr je otevřený a odkazuje na ducha přátelství a s nadějí otevřený do budoucích zítřků. To ještě autor netušil, že přijde další temná doba se zákazy a rušením takových spolků a ideálů, které by jistě vydali na další knihu, ale to by se autor víceméně opakoval.

tatafa
05.08.2017

Velice zajímavá a čtivá knížka, která popisuje hrůzy a pocity z války chlapeckýma očima, do jisté míry se mi asi líbila více než první kniha, protože přeci jen nebyla tak naivní a optimistická, ale spíše děsivá a mrazivá.

Mistr119
07.07.2017

Život skautů a ještě do toho promítnutá 2. světová, tak ta mě dostala... :)