Co je v domě

Řídit se heslem ‚Co je v domě…‘? Pro třiatřicetiletou Martu žádný problém. S nejbližším spolupracovníkem si nepadla do oka už v den nástupu do nového zaměstnání, a navíc má dlouholetý vztah s Milošem. V cestě ke společnému životu jim stojí jediná překážka: Milošova neochota akceptovat její pečovatelské povinnosti k postižené sestře. Milošova zrada a následný rozchod probouzejí v Martě nebývalou aktivitu a nutí ji k zamyšlení nad svými postoji k lidem kolem sebe. Najednou už nechce být tou hodnou přizpůsobivou holkou, která se svým blízkým snažila za každou cenu zavděčit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23762/co-je-v-dome-VTz-23762.jpg 3.855
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Petra (ČR)

Kniha Co je v domě

ArwenAragorn
29.11.2020

35%
Omlouvám se všem příznivcům Táni Kubátové, ale mně se její knížka moc nelíbila, vadil mi styl psaní. Tak je to.

Evaho73
02.10.2020

Zaujímavé povolania hlavných postáv, celkom reálne vykreslené príbehy, ale najviac obetavý prístup k hendikepovanej sestre s poukázaním na spoločenské predsudky vo vzťahu k obdobne postihnutým sú moje plusové body smerom k tejto knihe.

Nesadol mi však štýl, akým je napísaná, bolo tam veľa nudných, alebo skôr nezáživne opísaných pasáží, ktoré výrazne uberajú na kvalite príbehu.

Aknel26
28.09.2020

Jako vždy u paní Kubátové - řemeslně dobře odvedená práce, ale příběh i postavy podle ustálené šablony. Marta je světice, kterou i po mnohaleté známosti rozhodí, že ji přítel přesvědčí k sexu - šmankote, taková manipulace, vždyť to nejdřív nechtěla! Její kolega, o kterého půjde především, Martu balí nejprve jak na základce, kdy zamilovaní rošťáci tahají holčičky za copy, později jí nadbíhá jako puberťák, ale nakonec se odhalí všechna tajemství, vysvětlí se nedorozumění a vše dospěje k předvídanému konci.
Příjemné bylo opětovné shledání s již známými postavami a obohacením příběhu byla postava Martiny sestry Blanky - autorka tu ukázala stinné, ale i humorné stránky života s postiženým člověkem.

marie3541
11.09.2020

Knížka se mi jakžtakž líbila. Hezky se četla, příběh docela zajímavý, konec nebyl nijak překvapující. Asi už bych ji znovu nečetla.

Bezzubka
07.04.2019

Tahle kniha mě moc bavila, to věčné kočkování bylo vtipné a sice možná předvídatelné, ale tak nějak to k tomuhle příběhu vážně sedlo.

JancaMia
01.01.2019

Parádní oddechovka .. i když za mě, o Miloše bych si asi neopřela ani kolo a když už asi bych neustupovala jako Marta ,v pravidelných intervalech by dostávál "világoš" aby se probral ...
Mistr člověk na svém místě který už si asi také něco prožil a Marta ? Milá, hodná holka ..šedá myš .. co se vlastně za tu šedou myš jen zkrývá ...
A ostatní postavy ... soused průhlednej a sestra Blanka .. i s tím se člověk musí naučit žít ..

Ana72154
18.09.2018

Ze začátku jsem měla problém se začíst. Poté mě kniha ale začala bavit. Přišlo mi, že ten děj je takový uspěchaný. Hlavně od 10. kapitoly (můj pocit). Místy jsem se musela i usmívat.
SPOLIER Nejdříve si nesedne s mistrem, potom se rozejde se svým přítelem, hned na to se seznamuje se svým sousedem, se kterým se ale za krátkou dobu rozejde a začne si uvědomovat, že se ji mistr vlastně líbí, což si uvědomí i on a na konci se dají dohromady.
Ale na oddechové čtení je supr.

cori
11.03.2018

Marta a Kamil, zaměstnankyně ve zkušební době a nerudný mistr na dílně, se od prvního setkání moc nemusí, nakonec však zjistí, že mají mnoho společného.
Nenáročná červená knihovna.