Vánoční zázraky

Vánoce jsou časem splněných přání… a zázraků. A zázračná setkání se dějí i v životech hrdinů tohoto vánočního triptychu. Pohledná a samostatná čtyřicátnice Šárka si v povídce Táni Kubátové Vánoční vyznání namlouvá, že je spokojená i bez muže. Partnerské soužití se přece může ošklivě zvrtnout… Jenže tajemný Horal, jehož skutečné jméno nezná, se po několika letech znovu objeví na místě, kde by ho čekala ze všeho nejméně. Také černý porodník Johnny se v povídce Josefa Pepsona Snětivého Tři králové o třetích Vánocích ani nenaděje, a vánoční překvapení se před ním zjeví přímo na sále Podolské porodnice, kde pracuje. Ačkoli svou práci miluje a na každé zrození se těší, tentokrát by nejraději zmizel beze stopy. Na to už je ale pozdě… A do třetice nečekané setkání: přitažlivá, ale osamělá Sandra v povídce Alexandra Stainfortha Holka ze Staromáku nevěří své sestře, že když si bude něco přát, opravdu se jí to splní. Dokud jí krásný nový kabátek nezničí neopatrný herec, který do ní na Staroměstském náměstí vrazí, aniž by tušil, že hraje hlavní roli nejen v populárním seriálu, ale i v Sandřiných představách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350734/big_vanocni-zazraky-ow6-350734.jpg 363

Kniha Vánoční zázraky

DeKo1996
29.08.2021

Moc povídky nečtu.. Než se něco pořádně začne dít, tak je konec. Tady jsou tři povídky s vánoční tématikou. První a poslední byly celkem fajn. Ta prostřední mě nijak moc nezaujala.. Ale i přes to, to bylo milé čtení.

Damonka12
03.01.2021

Milé vánoční povídky.

Kerberos
20.12.2020

První povídka od Kabátové se mi celkem líbila,ale zbytek za moc nestál.A vánoční náladu to ve mě nevyvolalo.

Renike
11.11.2020

3 "vánoční" povídky.. první a třetí jakštakš, ale druhá mi absolutně nelíbila..celkově: jsou i o hodně lepší vánoční knížky, než táhle

Hakl54
22.01.2020

Představovala jsem si vánoční pohodičku, ale nakonec celkem dobré počtení.

Majka1979
27.12.2019

Veľmi príjemné čítanie, veľmi ľahké a počas Vianoc som si to naozaj užila

Modrásek16
28.12.2018

Docela pohodova kniha povídek na sváteční odpoledne.

Market = )
04.12.2018

Hm, tohle pro mě nebyla dobrá vánoční volba :-(. První povídka mi vyloženě neseděla vyprávěním, příběh neurazí nenadchne (za mě bez nápadu). Druhou jsem skoro nezvládla a to jak kvůli stylu psaní, tak kvůli nesympatickým postavám a prakticky absenci příběhu. Třetí sice taky neurazí - nenadchne, ale aspoň jsem tam viděla nějakou snahu o "vánoční jiskru" nebo jak to nazvat. Uznávám, že jsem asi zmlsaná (obvykle americkou) YA vánoční literaturou, ale když vidím, jak se i do povídek dá vložit spousta hezkých myšlenek, drobností, dialogů, vtipu..., z tohodle je mi skoro smutno :-(.