Koupit knihy

Táňa Kubátová

česká, 1958


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 29 knih

Komentáře (9)

EvikU.
10.11.2020

Autorky knihy mám čas od času ráda. Je to takové milé čtení. Její hrdinové (muži) jsou snem každé ženy. U jejích knih vypnu, zasním se do příběhu a čas nechám plynout. Doporučuji.

Zao
16.07.2020

Mám ráda její příběhy. Jsou psány živě, člověk se vnoří do děje, lehce si představuje osudy jejich postav. Díky.

Žitečko
15.06.2020

Skvěle píšící autorka. Její knihy jsou čtivé, ze života (ať už dřívějšího = rok 1925, ale i současného). Čtenář mnohdy ani nepochybuje, že se příběh odehrál. Některé knihy na sebe volně navazují, v některých se můžeme setkat s postavami z jiných jejích knih.

JancaMia
01.12.2018

Úžasná autorka , píše rozumně, srozumitelně a není to přeslazená limonáda , vždy se v něčem v každé knížce najdu ..

Aknel26
31.05.2017

Líbí se mi styl, jakým paní Kubátová píše. Postavy a vlastně i zápletky mi ale přijdou trochu moc šablonovité - žena kolem třicítky, která má nějakou špatnou zkušenost s muži anebo se jí obává, takže se brání vztahům s nimi, je ale velmi inteligentní, pěkná a pro své bližní by se rozkrájela. A potom muž - fešák, už samozřejmě zkušenější, nicméně zaujat hlavní hrdinkou na ni tak dlouho útočí, až ona podlehne jeho šarmu. Většinou je mezi nimi nějaký konflikt, často ale plynoucí z nedorozumění, který když se vysvětlí, tak oba podlehnou svému citu a happy end propuká naplno.
Nerada bych ale, aby moje hodnocení vyznělo příliš kriticky! Ačkoli hlavní zápletka je většinou dost průhledná, knížky se odehrávají v různém prostředí, děj je nápaditý a postavy se dostávají do zajímavých, často vtipných situací. Pouze doporučuji nečíst jednu za druhou, abychom se vyhnuli dojmu, že jsou "všechny na jedno brdo".
Závěrem bych ráda podotkla, že jsem se nikde nedočetla, zda je autorka nějak spjata s Marií Kubátovou, a tedy i mou oblíbenou spisovatelkou Amálií Kutinovou, která napsala Gabru a Málinku. Tak asi není.

mutace
24.07.2015

Vzhledem k tomu, že je to oblíbená autorka mojí tchýně, tak to musí být opravdu hodně špatný.

Marčullkas
01.02.2014

Autorku mám oblíbenou především pro její spontánní vyjádření myšlenek, které zpracuje do knihy a vytvoří pěkný a především zajímavý a čtivý příběh!

Pítrs
08.07.2012

Jedna z mích nejoblíbenějších autorek. Knihy jsou čtivé, se zajímavými zápletkami a mají své kouzlo.

1