Jedině Tereza

Jedině Tereza https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23759/jedine-tereza-23759.jpg 4 59 17

Tereza Petra zaujala přesto, že ji poprvé potkal jako barmanku v nevalném nočním podniku. Netušil, že její skutečná profese je jiná. Ačkoliv se mu zdálo, že také ona vnímá to zneklidňující pouto mezi nimi, a svěřil jí leccos ze svého života, zůstávala vůči němu uzavřená. Po čase ji potkává znovu. To už je z něj zasnoubený muž, který se chystá založit rodinu a postavit dům. Hezká, vzdělaná a kultivovaná Edita se jeví jako dokonalá partnerka. I jeho rodina ji má ráda a stanovení termínu svatby je tedy otázkou krátkého času. Tak proč se do jeho mysli stále častěji vtírá obraz Tereziných očí plných tajemného smutku?... celý text

zaranda
29.11.2020

Že si hlavní hrdinky Táni Kubátové sebou nesou do života různá traumata, na jejichž překonávání je pak vystavěn celý příběh, to je klasika. Ale tady mi to přišlo už přehnané a na můj vkus příliš melodramatické.

Terezka05
03.10.2020 2 z 5

Kniha byla čtivá, ale děj mi připadal zbytečně uspěchaný. Určitě Terezin příběh byl zajímavý a napínavý.

Ála1968
22.08.2020 3 z 5

Bylo to hezké,taková jednohubka na odpoledne.Začátek byl super,konec už trochu drhnul, jako celek to bylo fajn.Ale myslím,že to není kniha ke které se vrátím.Přečetla jsem ji,ale druhý den ve mě z ní nic nezůstalo.

Aknel26
07.01.2020 2 z 5

KDO SE NA KNIHU TEPRVE CHYSTÁ, AŤ MÉ HODNOCENÍ RADŠI NEČTE.
Zpočátku to vypadalo velmi slibně. Tereza působila jinak než obvyklé "kubátovky" - protřele, cynicky a především tajemně. Touha poznat její temnou minulost mě nutila číst jak divá, ale jen do chvíle, než jsem ty kostlivce ve skříni odhalila. Čekala jsem, že to bude něco... něco... no prostě NĚCO, a ne jen subjektivní sebeobviňování ze všech tragédií, které ji potkaly. Představovala jsem si, že třeba svou nedbalostí zavinila smrt dítěte nebo něco takového. Ano, její příběh byl velmi smutný, ale ona, přestože byla sama největší obětí, se sama trestala za chyby druhých. Poté co došlo k tomuto odhalení, začal se příběh, hlavní hrdinka i její princ opět podobat ostatním titulům paní Kubátové.
Na závěr jedno zamyšlení nad Terezinou zmínkou o "napoprvé". Opravdu by dívka, která prošla dětským domovem, v pubertě se klackovala v partě, kašlala na školu, rebelovala a vydatně popíjela, zůstala pannou? Tady se mi mravnost hlavní hrdinky, jinak typická pro paní Kubátovou, jeví více přitažená za vlasy než jindy.

tess.de.veles
27.11.2019 5 z 5

Líbilo se mi to moc.... Jsem taky Tereza....... A něco máme s hrdinkou společného..... :-) Už hoooodně dlouho se mi nestalo, že bych přečetla knížku za pár hodin, protože jsem byla tak moc zvědavá, jak to dopadne....Je to moje první kniha od autorky a najisto ne posledni.... Děkuju za prijemny počtení :-)

JancaMia
30.12.2018 5 z 5

Čtivé,smutné,dojemné,veselé .. no pohlazení od Táni je vždy .. a že jsem všechno to krásné Tereze přála hned od začátku jak mi jí bylo líto holky jedný šikovný ..

tereza..23
07.02.2018 5 z 5

Zajímavá. České autorky moc nevyhledávám ale tahle kniha se mi vážně líbila. Dostala jsem ji jako dárkem a i když mě ze začátku moc nelákala nakonec jsem ráda, že jsem se do ní pustila. Knížka je romantická a má úžasný příběh. Když to vezmu kolem a kolem i v ČR se dá najít pravá láska :-).

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Mám ráda všechny autorky knihy. Příjemné čtení z domácího prostředí.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla hned. Četla se hezky. Mám tuhle autorku ráda. Doporučuji.

Doubravka1975
23.01.2017 4 z 5

Pěkně napsáno, Tereza zaslouží obdiv, jak to všechno ustála, křivdy z mládí a i Petr, má charakter, že to nevzdal a o Terezu bojoval

zdehan
06.02.2016 4 z 5

Tana Kubátová opět nezklamala výborně napsaná a čtivá kniha

Leniiis
20.10.2014 3 z 5

Pěkní knížka. je to sice už strašná doba, co jsem ji přečetla, ale doted mi uvízla v paměti tím svým příběhem a obsahem. Za mě určitě jo!:-)

1v8na
08.08.2014 5 z 5

Velice dojemný a pusobivý příběh. Nechtěla bych mít minulost hlavní hrdinky. Na druhou stranu ji obdivuju, musela mít pevnou vuli a trpělivost.

kiková
30.03.2014

Me se kniha teda nezdala nerealná a od teto spisovatelky pro me nejlepsi knizka od ni.Ja se z ni neceho ponaucila,ale to si necham pro sebe..

krispinek
07.08.2013 5 z 5

kniha velmi dobra,prectena takrka okamzite...

Suzz
20.08.2012 5 z 5

Mně se kniha náhodou velmi líbila. Zhltla jsem ji jedním dechem, zvědavá, jak to vlastně skončí. V dnešním světě se může stát cokoliv, tak proč ne právě tohle?

Fiona
30.11.-0001 3 z 5

Tak tohle mi přišlo ani ne tak pohádkové jako nereálné, začátek vypadal slibně, ale pak se to začalo zvrhávat a dočetla jsem jen, protože jsem doufala, že to konec napraví. Nenapravil, bylo to křečovité a nereálné, alespoň pro mne, ale pořád to není tak úplně odpad, pořád jsem četla horší...

Táňa Kubátová
česká, 1958