Fillipa Online Fillipa komentáře u knih

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Na první pokus to nešlo, nedostala jsem se ani přes večeři na pracovním úřadě. Sáhla jsem tedy po Babičce ..., kde se k mému překvapení tato velice uvěřitelná dáma vyskytovala a prošlapala sama sobě cestičku. Vrátila jsem se k ní a audioknihu si poslechla celou. Britt-Marie mi zpříjemnila práci u počítače, což není málo, ale vracet se k ní nebudu.

15.07.2016 3 z 5

Hýta a Batul (Helenina drůbež - Děti jiných rodičů) Hýta a Batul (Helenina drůbež - Děti jiných rodičů) John Habberton

pííívej batulkovi = u nás "babinko pívej kalkulku"

08.01.2016 5 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Docela jsem se pobavila, ale jako parodie kniha asi míněna nebyla. Nicméně za nesmrtelné vousaté hlášky aspoň hvězdička.

24.10.2015 1 z 5

Králův dluh Králův dluh Vlastimil Vondruška

Věčná škoda, autorovi skutečně nějak uniklo, že jednoho z vysokých královských úředníků nechal zemřít již dlouho před rokem 1266. Tento díl nechám bez hodnocení :-(

22.10.2015

Inferno Inferno Dan Brown

Můj definitivně poslední pokus akceptovat autora - on a Wilbur Smith jsou pro mě velkou záhadou - čím vlastně uchvátili svět?

25.07.2015 1 z 5

Pravidlo dvou minut Pravidlo dvou minut Robert Crais

Max Holman mě rozčiloval každým činem i myšlenkou, přesto jsem knihu neodložila.

11.07.2015 4 z 5

Ve znamení zločinu : skutečné kriminální případy Ve znamení zločinu : skutečné kriminální případy Přemysl Liška

Vyprávění o kriminálních případech, neurazí.

06.01.2020

Bhagavadgíta neboli Zpěv vznešeného Bhagavadgíta neboli Zpěv vznešeného neznámý - neuveden

Poslouchala jsem někdy v roce 2010, abych si doplnila přehled. Při skvělé interpretaci se mi vždy podařilo vplout do snů, takže jsem poslouchala dlouho. A doposlouchala jsem se závěru, že pro ateistu poslech ani přečtení nestačí, je to text ke studiu pro zájemce o duchovní literaturu. Teď jsem si pustila několik zpěvů znova se stejným výsledkem, pro hodnocení nejsem ta pravá.

30.08.2019

Lužanská mše - Vita Brevis Lužanská mše - Vita Brevis Valja Stýblová

Anotace se s audioknihou neshoduje, končí smrtí otce Josefa Hlávky. To, co jsem slyšela, se mi nelíbilo, neřekla bych, že autorkou je Valja Stýblová. Dám 2** a další díly si odpustím.

28.01.2019 2 z 5

Hledači mušlí Hledači mušlí Rosamunde Pilcher

Rosamunde Pilcher nikdy více ..... S pochybnostmi jsem začala, silou vůle doposlouchala.

26.12.2018 1 z 5

Tajemství nevlastní dcery Tajemství nevlastní dcery Erle Stanley Gardner

Oblíbíla jsem si Douga Selbyho, ale nyní znovu sáhnu i po dalším hrdinovi E.S. Gardnera Perrym. Nic příliš drastického, příjemná audiokulisa při méně náročné práci, to je pro podzimní odpoledne to pravé.

13.10.2018 4 z 5

Ledová sfinga Ledová sfinga Jules Verne

Doporučuji sáhnout nejprve po Příbězích Artura Gordona Pyma (A. E. Poe), které mají otevřený konec a na které je v četbě mnoho odkazů. Ledová sfinga nabízí jeden z možných závěrů Pymových dobrodružství.

06.10.2018 3 z 5

Mrtví v Badger’s Drift Mrtví v Badger’s Drift Caroline Graham

Možná bych byla spokojenější, kdybych neznala seriálovou podobu. První série (další neznám) byla úžasná - nádherné prostředí na anglickém venkově, který máme samozřejmě zidealizovaný i z příběhů A.Ch. A spousta jemného humoru, který v knize bohužel chybí. V tomto typu detektivek - jak psáno níže - ze staré školy, jsem ho čekala.

28.09.2018 3 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Je jen málo děl A.CH., ke kterým se nevracím. Bohužel tahle je jednou z nich, i když Agátha odvedla výjimečnou práci a román by byl na 5* (ty také téměř pravidelně dávám) Jenže ... Nemohu skousnout postavu - aha, to by byl spoiler. Prostě jedna příliš dobře vykreslená postava je pravým opakem toho, co lichotí mému duchu, a vytáčí mne do krajnosti ;-) Proto jen 3*

16.09.2018 3 z 5

Modré stíny Modré stíny Michal Sýkora

Stále častěji zjišťuji, že poslech audioknih je velmi příjemný, ale zkracování kvůli kapacitě nosiče se už vydavatelství ani neobtěžují uvádět. A možná právě absence několika vět na nesprávném místě zkresluje hodnocení. To je důvod, proč jsem je u této knihy změnila ze dvou hvězdiček na tři.

22.06.2018 3 z 5

Ulička Apple Tree Yard Ulička Apple Tree Yard Louise Doughty

Kdybych četla knihu, přečetla bych několik stránek na začátku, poslední kapitolu a bylo by hotovo. Protože jsem ji poslouchala při práci, nějak jsem se prokousala celým nedějem a došla k závěru, že nevím, proč bylo seskupeno tolik slov :-(

20.12.2017 2 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Knihu jsem dlouho odkládala, po velmi nepovedeném Stalkerovi jsem sbírala odvahu... Ukázalo se, že se autoři vracejí ke kvalitě prvních knih, ačkoli k Paganiniho smlouvě (tu považuji za nejlepší) má Lovec králíků daleko.
Možná by pomohlo, kdyby popisy vražd netrvaly téměř stejně dlouho, jako vraždy samy.

21.10.2017 3 z 5

Ve slepé uličce Ve slepé uličce Henning Mankell

Prosím, četl někdo knihu v originále? Právě ji poslouchám a vytrvalé "abysme" místo "abychom" mi rve uši natolik, že toho budu muset nechat :-(
Ráda bych věděla, komu za to vděčím - autorovi nebo překladatelce (Helena Stiessová)?

21.01.2017 3 z 5

Případ Anthrax Případ Anthrax Pavel Hejcman

"bojuje kolektiv bezpečnostních pracovníků a vědců"

Těžko hodnotit v roce 2016. Nebojují bezpečnostní pracovníci a vědci, bojují soudruzi. Navíc v audioverzi text nejméně do poloviny asocioval totalitní filmové týdeníky.
Závěr = Pavel Hejcman zkrátka není Václav Erben.

29.09.2016

Válka o zadnici Dona Emmanuela Válka o zadnici Dona Emmanuela Louis De Bernières

Snad je to skutečně dobrá kniha, bohužel ne pro mne. Neprokousala jsem se, nehodnotím.

23.08.2016